Endoproteza kolona w KCM Clinic

30.11.1999

KCM Clinic w Jeleniej Górze przeprowadza zabiegi wszczepienia endoprotezy. Dzięki niemu pacjent przestanie odczuwać ból, który towarzyszył mu przy wykonywaniu najprostszych czynności.

Endoproteza kolana - klinika Dolny Śląsk

Zabieg wszczepienia endoprotezy, którego głównym wskazaniem jest zniesienie bólu, jest powszechnie wykonywaną operacją przy zwyrodnieniach stawu biodrowego czy kolanowego. Zabieg ten wykonywany jest przez specjalistów ortopedii w klinice KCM Clinic.

Zabieg przeprowadzany jest w sytuacji zwyrodnienia stawów i chrząstki stawowej, najczęściej wykonywany jest więc u osób starszych. Nie oznacza to jednak, że młodzi ludzie nie są narażeni na takie uszkodzenia, wskazaniem może być np. przebyte w dzieciństwie zwichnięcie stawu kolanowego czy biodrowego.

Endoprotezoplastyka polega na usunięciu tkanki chorobowo zmienionej i wszczepienie na jej miejsce endoprotezy, która przejmuje funkcje uszkodzonej struktury. Poprzez wyeliminowanie bólu wszczepiony implant pozwala na przywrócenie utraconych czynności stawu i wykonywanie podstawowych ruchów takich jak chodzenie czy podnoszenie cięższych przedmiotów.

Jest kilka rodzajów implantów, dobieramy je najczęściej w zależności od wieku pacjenta. Młodszym wszczepiane są protezy bezcementowe, ze względu na ich dłuższą żywotność. Osadza się ją na kości przez wcisk lub wkręcanie.

Specjaliści wszczepiania endoprotezy kolana z Dolnego Śląska zalecają po zabiegu oszczędzanie i zapobieganie przeciążenia zoperowanego stawu kolanowego lub biodrowego. Niezbędna jest oczywiście rehabilitacja, która pozwoli na powrót do pełnej sprawności organizmu, który trwa najczęściej około 2-3 miesięcy.

Masz pytanie? Napisz do nas


KCM Clinic SA
ul. Bankowa 5-7
dolnośląskie
58-500 Jelenia Góra

« Aktualności