Spotkanie w Poradni leczenia otyłości we Wrocławiu z dietetykami

12.03.2018

W piątek 9 Marca w nowo otwartej poradni we Wrocławiu odbyły się spotkania z dietetykami, rozmawialiśmy na temat leczenia otyłości.


Otyłość uważana jest za pandemie XXI wieku, groźną i niebezpieczną chorobę cywilizacyjną, jemy za dużo i nie zdrowo, dla wielu z nas sport to propozycja obejrzenia w telewizji już teraz 60% naszego społeczeństwa cierpi na nadwagę i otyłość. Według badań, w Polsce aż 44% mężczyzn ma nadwagę, a ponad 18% mężczyzn jest otyłych.  W przypadku kobiet wskaźniki te to odpowiednio 30% (nadwaga) oraz niecałe 16% (otyłość).Kiedy diety i sport nie wystarczają  pojawia się dla nich światło w tunelu: "Chirurgiczne leczenie otyłości"


Na jednym ze spotkań dołączył również przedstawiciel z firmy Johnson & Johnson, który przedstawił nam sprzęt wykorzystywany w operacjach zmniejszenie żołądka oraz odpowiadał na zadane pytania przez dietetyków.Świadomość społeczeństwa polskiego, że istnieją takie zabiegi i to w Polsce jest bardzo znikoma. Nie wiedzą o tym, że mogą uratować sobie życie przez wykonanie resekcji żołądka, likwiduje ona Cukrzycę, nadciśnienie czy inne choroby. Często też pacjenci wyjeżdżają do innych krajów(Turcja) i poddają się zabiegom resekcji żołądka, nie wiedząc o tym że istnieją w Polsce kliniki, które są im pomóc i to na miejscu.


Dzięki uruchomieniu poradni leczenia otyłości we Wrocławiu, będziemy organizowali darmowe konsultacje bariatryczne z osobami borykającymi się z nadwagą, organizowali spotkania z dietetykami, aby uświadomić społeczeństwo że mają alternatywę i mogą wrócić do swojej dawnej wagi. Lecz bez zaangażowania samego siebie tego się nie osiągnie, ponieważ do końca życia trzeba przestrzegać dietę. Wykonaliśmy wiele zabiegów i podwyższamy swoje kwalifikację z zabiegu na zabieg, nadeszła pora, aby podzielić się swoją wiedzą z innymi.

« Aktualności