Spotkanie z dietetykami w nowo otwartym Centrum Leczenia Otyłości we Wrocławiu

05.03.2018

Zapraszamy na spotkanie dietetyków 09.03.2018 we Wrocławiu ul. Krucza 2A Oddział KCM Clinic Wrocław

W piątek 9 Marca w nowo otwartym Centrum Leczenia Otyłości KCM i Poradni przy ul. Krucznej we Wrocławiu (obok Sky Tower) odbyły się spotkania z wrocławskimi dietetykami, wszyscy rozmawialiśmy na temat leczenia otyłości.


Otyłość uważana jest za pandemię XXI wieku, groźną i niebezpieczną chorobę cywilizacyjną. Jemy za dużo i nie zdrowo, dla wielu z nas sport to propozycja obejrzenia go w telewizji. Już teraz 60% naszego społeczeństwa cierpi na nadwagę i otyłość. Według badań, w Polsce aż 44% mężczyzn ma nadwagę, a ponad 18% mężczyzn jest otyłych.  W przypadku kobiet wskaźniki te to odpowiednio 30% (nadwaga) oraz niecałe 16% (otyłość). Kiedy wieklokrotne diety i sport nie wystarczają dla walki z nadwagą patologiczną,  jako jedynie skuteczna metoda pozostaje  "Chirurgiczne leczenie otyłości".

Na jednym ze spotkań dołączył również przedstawiciel z firmy Johnson & Johnson, który przedstawił uczestnikom sprzęt wykorzystywany w operacjach zmniejszenie żołądka oraz odpowiadał na zadawane pytania przez dietetyków. Świadomość społeczeństwa polskiego, że istnieją takie zabiegi ktore mogą zwalczyć chorobę  i że Klinika Bariatrii KCM w Jeleniej Górze nalezy do wiodących ośrodków w Polsce i Europie, jest bardzo znikoma.

Dzięki uruchomieniu Centrum Leczenia Otyłości KCM z Poradnią Bariatryczną we Wrocławiu, pacjenci będa mieli możliwość porad i konsultacji specjalistycznych u lekarzy bariatrów i dietetyków we Wrocławiu oraz konsultacji przed- i pooperacyjnych.

« Aktualności