W ramach ODDZIAŁU OKULISTYKI z zabiegami w trybie chirurgii 1 dnia  udzielamy świadczeń w ramach umowy z NFZ (OKULISTYKA – zabiegi refundowane przez NFZ) na podstawie posiadanego e-skierowania.

Zabiegi okulistyczne wykonywane są w takich schorzeniach jak:

zaćma, jaskra, schorzenia tylnego odcinka oka, jak błony nasiatkówkowe, retinopatia cukrzycowa, otwory plamki, (zabiegi  witrektomii) oraz zabiegi łączone – jednoczasowego usunięcia zaćmy i witrektomii (fakowitrektomia) oraz jaskry i zaćmy (fakotrabekulektomii).

Zabiegi okulistyczne przeprowadzane są przez niezwykle doświadczonych specjalistów okulistyki z wieloma tysiącami przeprowadzonych zabiegów i zadowolonych pacjentów,  w warunkach nowoczesnego multimedialnego bloku operacyjnego wyposażonego w najnowszy sprzęt operacyjny. Operacje oka wykonywane są  w trybie chirurgii jednego dnia, co oznacza że pacjent kilka godzin po zabiegu wychodzi do domu, a dalsza opieka odbywa się w Poradni Okulistycznej NFZ.

Najczęściej wykonywane zabiegi

Do najczęściej wykonywanych zabiegów operacyjnych w ramach Oddziału Okulistycznego i refundowanych przez NFZ należą:

 • operacje zaćmy metodą  fakoemulsyfikacji z wszczepem soczewek produkcji UE oraz USA –  soczewki asferyczne z filtrem światła UV oraz  soczewki toryczne (kwalifikacja wg wytycznych NFZ)
 • trabekulektomia w leczeniu jaskry
 • witrektomia  w schorzeniach tylnego odcinka oka: m.in. błony nasiatkówkowe, otwory plamki, retinopatia cukrzycowa
 • fakowitrektomia tj.  zabiegi łączone jednoczasowego usunięcia zaćmy oraz witrektomii
 • fakotrabekulektomia, tj. zabiegi łączone jednoczasowego usunięcia jaskry i zaćmy

  Wypełnij formularz

  Nasz koordynator odezwie się w ciągu 24 h


  Wypełniając formularz zgadzam się z Polityką prywatności i
  wykorzystywania przekazywanych danych.