Czas choroby i pobytu w każdym szpitalu jest nieodłącznie związany ze stresem i dlatego ważne jest, by ograniczać czas jego trwania do niezbędnego minimum. Wszyscy pacjenci zgłaszający się na zabieg ortopedyczny proszeni są o przestrzeganie następujących zasad:
- Pacjent zostaje poinformowany o terminach wykonania wszystkich wymaganych badań zabiegu w Rejestracji Szpitalnej,
- Pacjent powinien przybyć do szpitala punktualnie co do dnia i godziny, w terminie ustalonym w trakcie wizyty kwalifikacyjnej lub podanym przez pracownika Rejestracji Szpitalnej,
- Chorzy, którzy zostali poinformowani, że termin zabiegu operacyjnego przypada na ten sam dzień, co termin przyjęcia, proszeni są o przybycie do szpitala na czczo (nie wolno jeść i pić na 6 godzin przed planowanym terminem operacji. W wyjątkowych przypadkach za zgodą lub na polecenie lekarza możliwe są inne, indywidualnie przygotowane tryby postępowania.
Co powinien mieć ze sobą Pacjent w dniu zabiegu ortopedycznego?
- skierowanie do szpitala,
- dokumenty niezbędne do dopełnienia formalności związanych z przyjęciem do szpitala (dowód osobisty, ważna legitymacja ubezpieczeniowa, w przypadku emerytów i rencistów legitymacja emeryta,
- w przypadku konieczności wystawienia druku o niezdolności do pracy – NIP pracodawcy,
- wszystkie posiadane wyniki badań, zdjęcia RTG itp., karty wypisowe i inne dokumenty medyczne,
- chorujący na inne schorzenia proszeni są o zabranie ze sobą wszystkich stosowanych leków w oryginalnych opakowaniach,
- oczywiście konieczne jest zabranie ze sobą do szpitala: osobistych przyborów toaletowych, wygodne obuwie na zmianę, pidżamy, szlafroka i ręcznika.
Czy ortopedyczne zabiegi wykonywane są w ramach NFZ?
NFZ refunduje tylko część zabiegów wykonywanych na naszym oddziale.