Skontaktuj się z koordynatorem
+48 75 645 2011

Klinika leczenia otyłości — Operacje bariatryczne – chirurgia otyłości

Otyłość to globalny problem, który mimo zwiększającej się świadomości społecznej staje się coraz powszechniejszy — według  danych Światowej Organizacji Zdrowia liczba osób otyłych na świecie wzrosła prawie trzykrotnie w porównaniu z rokiem 1975. Wbrew często spotykanym stereotypom nie jest to problem natury estetycznej, a poważna i przewlekła choroba. Bez szybkiej reakcji i wprowadzenia odpowiedniego leczenia może doprowadzić do dotkliwych komplikacji zdrowotnych, które swoim zasięgiem mogą obejmować praktycznie cały organizm, a w najpoważniejszych przypadkach znacznie przyczynić się do skrócenia prognozowanej długości życia.

Czy otyłość można leczyć chirurgicznie?

Współczesna medycyna nie zostawia chorych samych z problemami, oferując szereg metod kompleksowego i skutecznego leczenia otyłości. Składa się na nie zarówno zachowawcze leczenie otyłości, które sprawdzi się na etapie pojawienia się nadwagi, jak i zabiegi z  zakresu chirurgii bariatrycznej – laparoskopowe jak i endoskopowe, które pozwalają na szybki i skuteczny spadek wagi nawet w przypadku zaawansowanej otyłości.

Właśnie takie możliwości zapewnia działająca w ramach KCM Clinic klinika leczenia otyłości. Oferujemy pacjentom kompleksowe holistyczne wsparcie w walce z nadmiernymi kilogramami z wykorzystaniem najnowszych technik chirurgii bariatrycznej – laparoskopowej (laparoskopowa resekcja żołądka lub bypass SG, RYGB, MGB) i endoskopowej (endoskopowe niechirurgiczne zmniejszenie żołądka ESG) oraz nowoczesnego sprzętu medycznego, zgodnie z najwyższymi międzynarodowymi standardami.

Nasi pacjenci bariatryczni mogą liczyć na pełen zakres operacji bariatrycznych chirurgicznych i endoskopowych, jak i badań i konsultacji specjalistycznych niezbędnych do kwalifikacji do zabiegu. Oferujemy dwa rodzaje pakietów bariatrycznych – PAKIET LUX z kompleksową diagnostyką oraz PAKIET PREMIUM obejmujący dodatkowo 1-roczny program kompleksowej opieki pozabiegowej AFTER CARE.

Najczęściej wykonywanymi zabiegami bariatrycznymi w naszej klinice są:

NOWOŚĆ: Balon kapsułkowy – Program Allurion 

Jakie możliwości daje chirurgiczne leczenie otyłości?

Chirurgia otyłości, czyli chirurgia bariatryczna, jest obecnie jedyną skuteczną i długoterminową metodą w walce z otyłością, szczególnie II i III stopnia. Dzięki leczeniu chirurgicznemu pacjenci mają nie tylko największą szansę na utratę masy ciała, a więc uzyskanie zdrowszego wskaźnika masy ciała (BMI), ale również na zmianę swojego dotychczasowego stylu życia.

Jednym z zabiegów, które wykonuje nasz zespół specjalistów, jest chirurgiczny zabieg resekcji żołądka. To operacja bariatryczna, która polega na zmianie anatomii przewodu żołądkowo-jelitowego (żołądka i układu pokarmowego) poprzez zmniejszenie objętości żołądka. Prowadzi to do zmian w organizmie, które skutkują zmianą bilansu energetycznego i metabolizmu tłuszczów. W efekcie pacjenci bariatryczni odczuwają głód w ograniczonym stopniu, a ograniczenia w ilości spożywanego jedzenia nie stanowią dla nich problemu, co prowadzi do szybkiej i trwałej utraty masy ciała.

Chirurgiczne (operacyjne) a niechirurgiczne leczenie otyłości 

Pacjenci z nadwagą którzy postanawiają zmienić swoje życie i pozbyć się nadwagi stają wobec dylematu –  która metoda leczenia otyłości jest lepsza, skuteczniejsza, a co najważniejsze najbardziej właściwa z punktu widzenia ich zdrowia? Do wyboru są dwie drogi – chirurgiczne (operacyjne) i niechirurgiczne leczenie otyłości. Wskaźnikami które pomogą podjąć odpowiednią decyzje będzie z pewnością wstępna kwalifikacja lekarza specjalisty który będzie brał pod uwagę – wskaźnik BMI (wskaźnik masy ciała, który jest obliczany przez porównanie wzrostu z wagą ciała), aktualny stan zdrowia pacjenta, czynniki społeczne, psychologiczne oraz środowiskowe. Ostateczna decyzja będzie w dużej mierze zależeć od samego pacjenta, jego woli, determinacji oraz wiedzy o samym sobie która wynikałaby z rzetelnej informacji o dostępnych metodach leczenia otyłości.

Czytaj dalej

Z chirurgicznego leczenia otyłości mogą korzystać osoby pełnoletnie u których wskaźnik BMI wynosi 35-40 i powyżej u których leczenie zachowawcze (dieta, ćwiczenia) nie przyniosło znaczących rezultatów. Do bariatrycznych zabiegów kwalifikowani są pacjenci którzy wraz z nadwagą zmagają się z chorobami współistniejącymi z otyłością, np. cukrzycą typu 2, nadciśnieniem tętniczym, chorobami układu sercowo – naczyniowego. Chirurgiczne leczenie otyłości, czyli operacje bariatryczne, to najbardziej skuteczna metoda leczenia dla osób chorych z tzw. otyłością olbrzymią. Chirurga bariatra może ustalić, czy konieczny jest zabieg i ustalić rodzaj operacji bariatrycznej.

Chirurgiczne leczenie otyłości umożliwia efektywne odchudzanie oraz redukcje masy ciała tym osobom, u których ćwiczenia oraz diety nie przynoszą spodziewanych efektów. Ryzyko przy chirurgicznym leczeniu otyłości jest niewielkie, a korzyści wynikające z utraty wagi bardzo duże. Nowoczesna chirurgia otyłości to przede wszystkim operacje żołądka, których zadaniem jest: zmniejszenie poczucia głodu, osiągnięcie uczucia sytości po zjedzeniu niewielkiej ilości pokarmu stałego, zmniejszenie ilości przyjmowanych pokarmów, wyłączenie z działania tej części żołądka, która produkuje grelinę – hormonu odpowiedzialnego za przesyłanie do mózgu sygnału głodu. Operacje bariatryczne skutecznie naprawiają zaburzone mechanizmy neurohormonalnej regulacji spożycia pokarmów: prowadzą do obniżenia stężenia greliny (hormonu głodu) i przywracają poposiłkowe wydzielanie GLP-1 (hormonu sytości).

Chirurgiczne leczenie otyłości jednakże nie jest wskazane dla każdego pacjenta zmagającego się z nadwagą. Każdy pacjent jest indywidualnie kwalifikowany przez lekarza do zabiegu chirurgicznego leczenia otyłości. Przeciwwskazania do zabiegów bariatrycznych to m.in: nadużywanie alkoholu, uzależnienie od leków lub substancji psychoaktywnych, brak stabilności psychicznej, ciężka depresja, inne choroby zagrażające życiu (m.in. choroby nowotworowe, choroby przewodu pokarmowego związane z występowaniem stanu zapalnego, poważne schorzenia układu oddechowego, krążenia i nerek), brak możliwości korzystania z dłuższej opieki pooperacyjnej, niezdolności do niezależnego funkcjonowania przy jednoczesnym braku pomocy ze strony bliskich lub rodziny.

Czytaj mniej

  Wypełnij formularz

  Nasz koordynator odezwie się w ciągu 24h


  Wypełniając formularz zgadzam się z Polityką prywatności i wykorzystywania przekazywanych danych.

  Rytmy Zdrowia - Bariatria, Chirurgia bariatryczna - rękawowa resekcja żołądka

  Rytmy Zdrowia - Bariatria, Chirurgia bariatryczna - Endoskopowe zmniejszenie żołądka

  Endoskopowe zmniejszenie żołądka - Apollo Overstitch

  36i6 Bariatria - Chirurgiczne leczenie otyłości

  Klinika bariatrii – Operacyjne leczenie otyłości

  Laparoskopowa rękawowa resekcja żołądka (GS) –  operacja polega na zmniejszeniu objętości żołądka o około 75-80 procent. Po zabiegu żołądek zachowuje swoje funkcje trawienne. Przez zmniejszenie rozmiaru żołądka, zmniejsza się również ilość przyjmowanego pokarmu, co ułatwia leczenie otyłości.

  Laparoskopowy Bypass żołądka (RYGB) – jest to operacja przewodu pokarmowego, polegająca na połączeniu małej części żołądka bezpośrednio z jelitem cienkim. Ominięta część żołądka podtrzymuje produkcje soków trawiennych. Efektem jest spożywanie pokarmu w mniejszej ilości i ograniczenie jego wchłaniania.

  Laparoskopowy Mini Bypass żołądka (OAGB) – to metoda leczenia operacyjnego, która polega na wytworzeniu wydłużonej torebki żołądkowej połączonej bezpośrednio z jelitem cienkim, całkowicie omijając żołądek. Po operacji pokarm nie trafia do żołądka, natomiast narząd dalej wspomaga proces trawienia przez wytwarzanie soków trawiennych.

  Balon wewnątrzżołądkowy Orbera – ta nieoperacyjna metoda wykorzystywana w leczeniu otyłości opiera się na wprowadzeniu balonu do wnętrza żołądka. Jest on wypełniony płynem, który naciska na ścianki żołądka i sprawia wrażenie sytości. W efekcie pacjenci z balonem żołądkowym odczuwają mniejszy głód, co skutkuje spożywaniem mniejszych porcji. Nie ma niebezpieczeństwa uszkodzenia balonu wewnątrzżołądkowego, dzięki czemu zabieg jest bezpieczny i efektywny.

  Konsultacja bariatryczna – Bariatria poradnia

  Zgodnie z wytycznymi Towarzystw Naukowych, do operacji chirurgii otyłości kwalifikują się pacjenci z BMI > 40 lub > 32-35 z chorobami towarzyszącymi.

  Kwalifikacje do zabiegu chirurgii bariatrycznej:

  • BMI ≥ 40, lub więcej niż 45 kg nadwagi
  • BMI > 35 i co najmniej jedna z chorób towarzyszących (współistniejące czynniki związane z otyłością)
  • BMI ≥ 32-35 i co najmniej dwa współistniejące czynniki związane z otyłością np. cukrzyca typu II, nadciśnienie, bezdech i inne choroby układu oddechowego, stłuszczenie wątroby, zapalenie kości i stawów, zaburzenia lipidowe, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, albo choroby serca
  • Niezdolność do osiągnięcia zdrowej masy ciała, utrzymująca się mimo wielu prób utraty wagi

  To naturalne, że przed podjęciem decyzji o poddaniu się operacji bariatrycznej pojawia się wiele pytań dotyczących chirurgii otyłości, a szczególnie możliwych do osiągnięcia efektów czy ewentualnych powikłań. Należy zdawać sobie również sprawę z tego, że z chirurgicznym leczeniem otyłości wiąże się konieczność zmiany swojego stylu życia, m.in. w zakresie diety, której trzeba przestrzegać w celu utrzymania trwałego efektu odchudzania. Zabiegi bariatryczne mają długotrwały wpływ na resztę życia pacjentów bariatrycznych, jednak skutki te mogą wyglądać inaczej w zależności od indywidualnych predyspozycji i cech pacjentów, ich stanu zdrowia, a także rodzaju wykonanej operacji oraz zastosowanych technik chirurgicznych. Właśnie z tego powodu niezwykle ważne jest odbycie konsultacji przedzabiegowych, w czasie których chirurg bariatra przedstawi najważniejsze informacje, planowany program leczenia otyłości oraz odpowie na nurtujące danego pacjenta pytania.

  KALKULATOR BMI ONLINE

     Tutaj pojawi się wynik

  Lekarz bariatra – Chirurdzy bariatrzy w KCM Clinic

  Specjalistyczny Zespół Pielęgniarski

  Mgr Anna Stawinska
  Mgr Piel. Anna Stawińska
  Pielęgniarka Naczelna
  Specjalista pielęgniarstwa chirurgicznego
  Specjalista pielęgniarstwa epidemiologicznego
  Mgr Piel. Ewa Bańska
  Specjalista pielęgniarstwa operacyjnego
  Mgr Agata Mirek
  Mgr Piel. Agata Mirek
  Specjalista pielęgniarstwa chirurgicznego
  Marlena-Piekarz
  Lic. Piel. Marlena Piekarz
  Pielęgniarka Operacyjna
  Katarzyna Karbowska
  Mgr Piel. Katarzyna Karbowska
  Specjalista pielęgniarstwa operacyjnego
  Mgr Piel. Joanna Seta
  Pielęgniarka Epidemiologiczna
  Piel. Małgorzata Senderowska
  Specjalista pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii
  Ewa Prystrom
  Lic. Piel. Ewa Prystrom
  Pielęgniarka endoskopowa
  Mgr Piel. Małgorzata Fularz
  Specjalista pielęgniarstwa chirurgicznego
  Mgr Piel. Ewelina Atłas
  Specjalista pielęgniarstwa chirurgicznego
  Zuzanna Bereszczuk
  Kierownik Działu Sterylizacji
  Mgr Piel. Beata Kulka
  Specjalista pielęgniarstwa chirurgicznego
  Specjalista pielęgniarstwa anestezjologicznego
  Lek. med. Teresa Janowska
  Piel. Halina Karpińska
  Pielęgniarka Operacyjna

  Zespół Fizjoterapeutów i Rehabilitantów

  Bariatria Centrum Medyczne – historie pacjentów KCM Clinic

  operacja zdrowie tvp2

  To naturalne, że przed podjęciem decyzji o poddaniu się operacji bariatrycznej pojawia się wiele pytań dotyczących chirurgii otyłości. Zabiegi te mają długotrwały wpływ na resztę życia, jednak różnią się one w zależności od indywidualnych predyspozycji i cech pacjentów. Z tego powodu, w celu uzyskania szczegółowych odpowiedzi na nurtujące pytania, zachęcamy zasięgnąć opinii lekarza pierwszego kontaktu lub chirurga medycyny bariatrycznej.

  Chirurgiczne leczenie otyłości – pytania

  Czy mogę poddać się operacji laparoskopowej, jeśli miałem w przeszłości inne zabiegi chirurgiczne brzucha, przepuklinę lub stomię?

  Tak, wcześniejsze przejście innych zabiegów chirurgii brzucha nie jest przeciwwskazaniem do poddania się operacji w ramach chirurgii otyłości. Pamiętaj jednak, aby poinformować chirurga i anestezjologa o wszystkich przebytych w przeszłości operacjach, szczególnie tych, które miały miejsce w okolicach brzucha i miednicy.


  Czy mogę poddać się bariatrycznej operacji laparoskopowej, jeśli mam chorobę serca?

  Tak, ale możesz potrzebować zaświadczenia lekarskiego od kardiologa, potwierdzającego, że choroba nie stanowi przeciwwskazania do chirurgicznego leczenia otyłości. Co więcej, leczenie bariatryczne często prowadzi do poprawy problemów związanych z sercem, w tym z chorobami jak: wysokie ciśnienie krwi, cholesterol, problemy z lipidami, choroby naczyniowe.


  Czy mogę odstawić niektóre leki po operacji?

  Możliwe, że po schudnięciu będziesz w stanie zmniejszyć lub nawet całkowicie wyeliminować potrzebę przyjmowania wielu leków, m.in. na:

  • wysokie ciśnienie krwi,
  • choroby serca,
  • zapalenie stawów,
  • cholesterol.

  Być może będziesz w stanie zmniejszyć dawkę lub przerwać stosowanie leków przeciwcukrzycowych wkrótce po zabiegu. Pamiętaj jednak, że decyzja o odstawieniu leków powinna każdorazowo być podejmowana po konsultacji z lekarzem, który oceni, czy zmiany będące skutkiem leczenia otyłości są na tyle duże, by uzasadniały i zapewniały bezpieczeństwo takiego kroku.


  Czy muszę rzucić palenie papierosów przed i po zabiegu?

  Palenie tytoniu prowadzi do zmniejszenia dopływu krwi do tkanek organizmu i opóźnia gojenie ran, co może wydłużyć proces rekonwalescencji i skutkować zwiększonym ryzykiem powstawania blizn. Palenie szkodzi każdemu organowi w ciele i może zwiększyć ryzyko zachorowania na: wrzody żołądka, choroby serca, zaćmę, raka. Rzucenie palenia przynajmniej w okresie bezpośrednio poprzedzającym operację bariatryczną i na czas powrotu do zdrowia jest więc zalecane.


  Jak narodziła się chirurgia bariatryczna i czym zajmuje się chirurg bariatra?

  Nadwaga to jedna z przewlekłych chorób cywilizacyjnych, które dotyka coraz większą grupę ludzi. Przyczyną mogą być uwarunkowania środowiskowe, psychologiczne, chorobowe lub hormonalne. Wzrost chorób związanych z otyłością do skali globalnej pandemii sprawił, że chirurgia bariatryczna to obecnie jedna z najszybciej rozwijających się dziedzin chirurgicznych zarówno w Polsce, jak i na całym świecie.

  Sam termin bariatria oznacza dziedzinę medycyny, która zajmuje się diagnozowaniem, określeniem przyczyn, profilaktyką i leczeniem nadwagi i otyłości, w tym także metodami chirurgicznymi. Chirurgia bariatryczna to dziedzina chirurgii ogólnej zajmująca się leczeniem otyłości. Dieta lub ćwiczenia nie zawsze są opcją dla pacjentów zmagających się z nadmierną otyłością i to wtedy chirurgia bariatryczna jest jedynym rozwiązaniem dotkliwego problemu nadwagi, i stanowi ratunek dla zdrowia oraz życia pacjenta.

  Dzięki zabiegom bariatrycznym takim jak rękawowa resekcja żołądka zmniejszana jest objętość żołądka. Skutkiem takiego leczenia jest nie tylko utrata zbędnych kilogramów, ale także utrzymanie prawidłowej wagi przez długi okres czasu. Chirurgia bariatryczna polega na wprowadzeniu zmian w przewodzie pokarmowym, które pomagają usprawnić zaburzone mechanizmy neurohormonalnej regulacji spożycia pokarmów i w efekcie doprowadzić do utraty nadmiernej masy ciała. Operacje bariatryczne prowadzą do obniżenia stężenia greliny (hormonu głodu) i przywracają poposiłkowe wydzielanie GLP-1 (hormon sytości).  Odchudzanie przynosi nie tylko efekty estetyczne, ale przede wszystkim zdrowotne, zapobiegając rozwojowi takich chorób, jak cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, miażdżyca czy choroby metaboliczne. Współczesne metody oraz zaawansowane techniki laparoskopowe pozwalają na to aby operacje bariatryczne stały sie bezpiecznymi metodami do osiągnięcia i utrzymania redukcji masy ciala.

  Czy muszę unikać kofeiny i napojów gazowanych po operacji bariatrycznej?

  Tak, jeżeli jest to możliwe w pierwszych tygodniach po zabiegu najlepiej unikać napojów gazowanych i produktów zawierających kofeinę.


  Co się stanie, jeśli nie przyjmę wystarczającej ilości białka?

  Po zabiegu chirurgii bariatrycznej ciało potrzebuje dodatkowego białka w okresie szybkiej utraty wagi, aby utrzymać masę mięśniową. Białko jest również wymagane do prawidłowego metabolizmu. Bez zapewnienia organizmowi wystarczającej ilości białka w diecie, ciało pobierze je z mięśni, co może skutkować osłabieniem.


  Czy mogę pić alkohol po operacji bariatrycznej?

  Alkohol nie jest zalecany po operacji bariatrycznej. Zawiera tak zwane puste kalorie – nie dostarcza odpowiednich składników odżywczych, a dostarcza duże ilości kalorii, które mogą odkładać się w tkance tłuszczowej i ograniczać lub niwelować efekty odchudzania. Ponadto po zabiegu bariatrycznym alkohol może być szybciej wchłaniany do organizmu. Spożywanie alkoholu, nawet w małych ilościach, nie jest rekomendowane do sześciu tygodni po operacji.


  Czy muszę martwić się o antykoncepcję po zabiegu bariatrycznym, jeżeli wcześniej nie mogłam zajść w ciążę?

  Wkrótce po zabiegu u pacjentek może wystąpić wzrost płodności. Dlatego by uniknąć zajścia w ciążę, należy stosować barierowe metody antykoncepcyjne, to np.  wkładka domaciczna lub prezerwatywy i środek plemnikobójczy. Tabletki antykoncepcyjne w przypadku pacjentek z otyłością i w fazie szybkiej utraty wagi mają znacznie mniejszą skuteczność w zapobieganiu zapłodnieniu.


  Czy zajście w ciążę jest bezpieczne po chirurgii otyłości?

  Zaleca się unikanie ciąży przez 18–24 miesięcy po zabiegu. Pozwala to uzyskać maksymalną utratę masy ciała i osiągnąć stabilną wagę. Przez pewien czas po zabiegu spożycie składników odżywczych jest bardzo ograniczone.


  Ile kosztuje operacja zmniejszenia żołądka i inne zabiegi bariatryczne?

  Ceny wszystkich zabiegów wykonywanych w KCM Clinic dostępne są na naszej stronie w zakładce Cennik. Pacjenci z dodatkowymi pytaniami mogą zwracać się do nas również bezpośrednio, by omówić specyfikę swojego przypadku.


  Jak wygląda proces leczenia otyłości? Czy chirurgia bariatryczna to jedyne wyjście?

  Pierwszym krokiem w procesie odchudzania jest wprowadzenie diety i ćwiczeń w ramach leczenia zachowawczego — wsparcie dietetyka otrzymać można na przykład w naszym Centrum Leczenia Otyłości. By zastosować rozwiązanie jak operacja żołądka, otyłość musi znajdować się już w zaawansowanym stadium, a tradycyjne metody utraty wagi nie przynosić rezultatów.


  Czy będę musiał poddać się operacji plastycznej po zabiegu chirurgii otyłości?

  Większość pacjentów bariatrycznych ma po leczeniu zmniejszenia żołądka luźną lub zwiotczałą skórę, ale w wielu przypadkach jest to tymczasowe. Doświadczysz wielu zmian między 6 a 18 miesiącem po operacji. Twój wygląd po leczeniu otyłości zależy od kilku rzeczy, w tym od masy ciała, wieku, genetyki oraz tego, czy ćwiczysz. Operacje plastyczne nie są niezbędnym uzupełnieniem leczenia otyłości, a poddanie się im stanowi indywidualny wybór każdego pacjenta. Mogą jednak pomóc w osiągnięciu wymarzonej sylwetki, jeżeli nie jest to możliwe drogą naturalną, np. poprzez ćwiczenia czy przystosowanie się organizmu do nowej wagi.


  Jakie są ceny za zabiegi chirurgii bariatrycznej? Ile kosztuje operacja zmniejszania żołądka? 

  Koszty operacji bariatrycznej uzależnione są od wielu czynników. Cena zabiegu bariatrycznego zależy od rodzaju badań związanych z kwalifikacją do zabiegu oraz zastosowanej metody. Lekarz bariatra na podstawie wywiadu medycznego i wyników kwalifikuję pacjenta do odpowiedniej metody operacji. Wówczas jest w stanie przedstawić szczegółową informację dotyczącą kosztów zabiegu. Zabieg chirurgiczny polegający na zmniejszeniu żołądka wiąże się nierzadko z niemałymi kosztami. Co istotne, koszty nie muszą oraz nie powinny stanowić bariery do wykonania operacji. Możliwe jest bowiem jej sfinansowanie poprzez zaciągnięcie atrakcyjnej pożyczki online przez MediRaty. Warto zatem zapoznać się z ofertą i poprawić swoje zdrowie oraz znacząco zmienić swoje życie. O pożyczkę wnioskować można przez MediRaty wypełniając odpowiedni formularz.

  Zachęcamy Państwa do zapoznania się z ofertą KCM Clinic.https://www.kcmclinic.pl/cennik-kcm-clinic/chirurgia-otylosci/
  Chrirurgia bariatryczna - zabiegi GS / RYGB / OAGB
  Bypass żołądka Roux-en-Y - pouch żołądkowy / ominięta część żołądka / ominięty odcinek dwunastnicy
  Mini bypass żołądka - nowy żołądek / ominięta część żołądka / ominięty odcinek jelita cienkiego
  Rękawowa resekcja żołądka - nowy żołądek / usunieta część żołądka

  Pozostałe oddziały / Kliniki

  Wyślij zapytanie

   Wypełniając formularz zgadzam się z Polityką prywatności oraz sposobem wykorzystania wysłanych danych.

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez KCM Clinic S.A. z siedzibą w Jeleniej Górze w celu przesyłania treści marketingowych na mój adres e-mail podany powyżej w formularzu kontaktowym.

   Zarejestruj się

   Wizyty, zabiegi szpitalne

   • Pon - Pt  7:30 - 19:00
   • Sobota    9:00 - 13:00

   Centrum Chirurgii Bariatrycznej

   Centrum Chirurgii Plastycznej

   Centrum Chirurgii Kręgosłupa

   Centrum Stomatologii

   • Pon - Pt   8:00 - 19:00
   • Sobota     9:00 - 13:00

   OMEGA Diagnostyka Obrazowa

   • Pon – Pt  7:00 – 21:00
   • Sobota     7:00 – 21:00

   Godziny Otwarcia

   • Pon - Pt   7:30 - 20:00
   • Sobota     7:30 - 17:00

   Centrum Stomatologii KCM Jelenia Góra

   • Pon - Pt   8:00 - 20:00
   • Sobota      9:00 - 14:00

   KCM Clinic Wrocław

   • Czynne po umówieniu wizyty

   Chat KCM Clinic

   • Pon - Pt   8:00 - 19:00

   Lokalizacje

   KCM Clinic Jelenia Góra

   • ul. Bankowa 5-7 58-500 Jelenia Góra

   KCM Clinic Wrocław

   • ul. Krucza 2A 53-406 Wrocław

   Parking

   BMI Button