Skontaktuj się z koordynatorem
+48 75 645 2000

KCM – Rehabilitacja i Fizjoterapia

W naszej nowoczesnej Klinice Rehabilitacji oferujemy specjalistyczne usługi rehabilitacyjne przy zastosowaniu nowoczesnego sprzętu, w oparciu o kompleksową specjalistyczną diagnostykę  pod opieka rehabilitantów i lekarzy specjalistów:

Fizykoterapia:

Fala uderzeniowa

Krioterapia miejscowa

Naświetlanie lampa Biotron

Terapia ultradżwiękami miejscowa

Fonoforeza – ultradżwięki z podaniem przezskórnym leku

Elektrostymulacja mięśni  – Prądy TENS

Elektroterapia – Diadynamik

Elektroterapia – Galwanizacja

Elektroterapia – Jonoforeza

Laseroterapia skaner

Laseroterapia punktowa

Kinezyterapia: 

Diagnostyka koordynacji ruchowej na platformie stabilometrycznej

Plastrowanie dynamiczne Kinesiology Taping

Kinezyterapia – diagnostyka fizjoterapeutyczna

Kinezyterapia – ćwiczenia indywidualne czynne

Kinezyterapia – ćwiczenia indywidualne wspomagane i czynno-bierne

Kinezyterapia z użyciem systemu RED-CORD

Aquavibron – masaz wibracyjny

Masaż klasyczny medyczny

Masaż limfatyczny

W naszej specjalistycznej Klinice Rehabilitacji i Fizjoterapii dokonujemy kompleksowej oceny zaburzeń funkcji układu mięśniowo-kostnego i nerwowego, w oparciu o specjalistyczne badania diagnostyczne ukladu kostno-miesniowego i neurologiczne. Na tej podstawie tworzymy indywidualny plan fizjoterapii i rehabilitacji optymalnie dostosowany do każdego pacjenta.

Specjalizujemy się głównie w rehabilitacji ortopedycznej, neurologicznej, medycynie sportowej i rehabilitacji kręgosłupa – w rekonwalescencji po urazach, jak i w okresie pooperacyjnym po implantacji endoprotez stawu biodrowego, kolanowego, po operacjach więzadeł krzyżowych i artroskopii w innych chorobach stawów, jak i w szerokim spektrum chorób neurologicznych i chorobach kręgosłupa.

Oferujemy również rehabilitację sportową z pakietami fizjoterapii dla osób uprawiających sport i aktywnych fizycznie po urazach i przy zmianach przeciążeniowych, pod opieką specjalistów medycyny sportowej i dietetyków,  jak i ćwiczenia rehabilitacyjne dla dzieci w rehabilitacji kręgosłupa i chorobach neurologicznych. Nasz zespół wysoko wykwalifikowanych fizjoterapeutów i specjalistów posiada duże doświadczenie w zakresie leczenia urazów mięśniowo-szkieletowych, w tym urazów sportowych. Oferujemy rehabilitację i ochudzanie w otyłości, przy wsparciu lekarzy bariatrów, psychologów i dietetyków.

Naszym celem jest zapewnienie kompleksowej profesjonalnej rehabilitacji w oparciu o szeroką wiedzę  wielkiego zespołu specjalistów. Nasi pacjenci podczas całego procesu rehabilitacji jak i rekonwalescencji pozostają pod opieką doświadczonych fizjoterapeutów, jak i lekarzy specjalistów w zakresie ortopedii, traumatologii, medycyny sportowej, bariatrii oraz neurologów i neurochirurgów oraz psychodietetyków.  Dzięki dokładnej specjalistycznej diagnostyce przeprowadzanej przed ustaleniem indywidualnego planu leczenia – jak rezonans magnetyczny, tomografia komputerowa, badanie rentgenowskie, badanie EMG i ENG na miejscu u nas w  Klinice, zapewniamy najwyższy poziom oferowanych usług, dostosowanych indywidualnie do choroby i historii pacjenta .

Rehabilitacja może znacząco poprawić  dolegliwości w chorobach ostrych lub przewlekłych neurologicznych, ortopedycznych jak i następstwa chorób i urazów układu kostno-mięśniowego.  Specjalistyczna fizykoterapia i kinezyterapia jest niezwykle ważna w rekonwalescencji po zabiegach operacyjnych i urazach  dla poprawy i zapewnienia długotrwałych wyników leczenia,  pomagając pacjentom osiągnąć najlepsze możliwe efekty.

Rehabilitacja jest niezwykle ważnym elementem powrotu do zdrowia i sprawności fizycznej. Dzięki oddziaływaniu na wszystkie sfery (fizyczną, psychiczną i emocjonalną)  przy regularności rehabilitacji, pacjenci szybko wracają do formy i mogą cieszyć się pełnią zdrowia.

Rehabilitacja maksymalizuje zdolność ludzi do życia, pracy i nauki na miarę ich najlepszego potencjału. Dowody wskazują również, że rehabilitacja może zmniejszyć trudności funkcjonalne związane ze starzeniem się i poprawić jakość życia.

W KCM Clinic  oferujemy naszym pacjentom nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny oraz  doświadczony zespół rehabilitantów. Centrum Rehabilitacji KCM Clinic wspiera pacjentów w rozwijaniu mobilności, siły i równowagi, koncentrując się na zachowaniu, wzmocnieniu i przywróceniu jakości życia osób ze schorzeniami powodującymi dolegliwości i niepełnosprawność.  Dogodna lokalizacja w centrum miasta, w prywatnym szpitalu specjalistycznym z szerokim zakresem usług diagnostycznych i ambulatoryjnych,  znacznie zwiększa komfort i jakość oferowanych usług rehabilitacyjnych dla naszych pacjentów.

Specjaliści rehabilitacji i fizjoterapii w naszej klinice:

·         Mgr fizj. Dominika Minuczyc-Żuk

·         Mgr fizj. Ewelina Kaczmarczyk-Gałuszka

·         Dr n. med. fizj. Krzysztof Suszyński

 

Kontakt: Rehabilitacja@kcmclinic.pl

  Wypełnij formularz

  Nasz koordynator odezwie się w ciągu 24 h


  Wypełniając formularz zgadzam się z Polityką prywatności i
  wykorzystywania przekazywanych danych.

  Rehabilitacja to niezmiernie ważny element powrotu do zdrowia i sprawności fizycznej. Dzięki oddziaływaniu na wszystkie sfery (fizyczne i psychiczne) oraz ciągłości rehabilitacji, Pacjent szybko wraca do formy i może cieszyć się pełnią zdrowia. W KCM Clinic dysponujemy nowoczesnym sprzętem rehabilitacyjnym oraz wykwalifikowanym zespołem rehabilitantów.

  Z naszych usług możesz również skorzystać w ramach wykupionego pakietu.

  Rehabilitanci

  Czy fizjoterapia jest refundowana przez NFZ?

  Przeprowadzamy zabiegi rehabilitacyjne wyłącznie dla Pacjentów prywatnych bądź z pakietami prywatnych ubezpieczeń medycznych.

  Informacje o zabiegach

  Rehabilitacja to niezmiernie ważny element powrotu do zdrowia i sprawności fizycznej. Dzięki oddziaływaniu na wszystkie sfery (fizyczne i psychiczne) oraz ciągłości rehabilitacji, Pacjent szybko wraca do formy i może cieszyć się pełnią zdrowia. W KCM Clinic dysponujemy nowoczesnym sprzętem rehabilitacyjnym oraz wykwalifikowanym zespołem rehabilitantów.

  Z naszych usług możesz również skorzystać w ramach wykupionego pakietu.

  Nasz zespół

  Rehabilitanci

  Najczęstsze pytania

  Czy fizjoterapia jest refundowana przez NFZ?

  Przeprowadzamy zabiegi rehabilitacyjne wyłącznie dla Pacjentów prywatnych bądź z pakietami prywatnych ubezpieczeń medycznych.

  Pozostałe oddziały

  Wyślij zapytanie

   Wypełniając formularz zgadzam się z Polityką prywatności oraz sposobem wykorzystania wysłanych danych.

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez KCM Clinic S.A. z siedzibą w Jeleniej Górze w celu przesyłania treści marketingowych na mój adres e-mail podany powyżej w formularzu kontaktowym.

   Zarejestruj się

   Wizyty, zabiegi szpitalne

   • Pon - Pt  7:30 - 19:00
   • Sobota    9:00 - 13:00

   Centrum Chirurgii Bariatrycznej

   Centrum Chirurgii Plastycznej

   Centrum Chirurgii Kręgosłupa

   Centrum Stomatologii

   • Pon - Pt   8:00 - 19:00
   • Sobota     9:00 - 13:00

   OMEGA Diagnostyka Obrazowa

   • Pon – Pt  7:00 – 21:00
   • Sobota     7:00 – 21:00

   Godziny Otwarcia

   • Pon - Pt   7:30 - 20:00
   • Sobota     7:30 - 17:00

   Centrum Stomatologii KCM Jelenia Góra

   • Pon - Pt   8:00 - 20:00
   • Sobota      9:00 - 14:00

   KCM Clinic Wrocław

   • Czynne po umówieniu wizyty

   Chat KCM Clinic

   • Pon - Pt   8:00 - 19:00

   Lokalizacje

   KCM Clinic Jelenia Góra

   • ul. Bankowa 5-7 58-500 Jelenia Góra

   KCM Clinic Wrocław

   • ul. Krucza 2A 53-406 Wrocław

   Parking