Operacje plastyczne

Chirurgia plastyczna to dziedzina medycyny, która zajmuje się poprawą defektów estetycznych ludzkiego ciała. Zalicza się do niej również chirurgia rekonstrukcyjna, która zajmuje się odtworzeniem uszkodzonych tkanek, przywrócenia ich czynności i prawidłowego wyglądu, które zostały zaburzone w przebiegu choroby lub wad wrodzonych. Efekty operacji plastycznych są trwałe, w przeciwieństwie do innych metod modyfikacji ludzkiego ciała. To sprawia, że pacjenci po zabiegach plastycznych mogą się cieszyć ich efektami dłużej.

Rodzaje zabiegów

 • Chirurgia Piersi
 • Chirurgia Twarzy
 • Chirurgia Sylwetki
 • Liposukcja chirurgiczna N.I.L.

Skontaktuj się z koordynatorem
75 645 20 12

Prywatna klinika chirurgii plastycznej – zabiegi

Zadowolenie z własnego, pięknego wyglądu przejawia się w dobrym nastroju, pewności siebie, bezpieczeństwie, uśmiechu… jesteśmy po prostu szczęśliwsi. Może on również wpłynąć pozytywnie na poczucie wartości a nawet zdrowie psychiczne. Brak satysfakcji ze swojego wyglądu może mieć negatywny wpływ na życie osobiste, społeczne i biznesowe. Źródło niezadowolenia może mieć różne przyczyny w postaci urazów, wad wrodzonych lub po prostu innych szczegółów twarzy lub ciała, których nie lubimy lub nie akceptujemy. Chirurgia plastyczna może to zmienić i pozwolić poczuć się lepiej we własnym ciele. Oferowane w KCM Clinic zabiegi obejmują wiele różnych operacji twarzy i całego ciała. Są one wykonywane przez Dr. Martę Wilczyńską-Staniul, która nieustannie doskonali się, kształci i rozwija, aby efekty operacji na pewno zadowoliły pacjentów. Pozostaje również wierna przekonaniu, że zawsze należy zachować naturalny wygląd.

Lekarz plastyk – Chirurdzy plastyczni w KCM Clinic

lekarz
Lek. med. Teresa Janowska
Anestezjolog
Lek.-med.-Zbigniew-Lewko
Lek. med. Zbigniew Lewko
Specjalista Anestezjologii i Intensywnej Terapii

Specjalistyczny Zespół Pielęgniarski

Anna Sadowa
Kierownik Bloku Operacyjnego
Mgr Anna Stawinska
Mgr Anna Stawińska
Pielęgniarka Naczelna
Ewa Bańska
Mgr Agata Mirek
Mgr Agata Mirek
Pielęgniarka Oddziałowa
Marlena-Piekarz
Marlena Piekarz
Dorota Krzych
Małgorzata Fularz
Ewelina Atłas
Ewa Prystrom
Ewa Prystrom
Mgr Beata Kulka
Zuzanna Bereszczuk
Lek. med. Teresa Janowska
Halina Karpińska
Katarzyna Karbowska
Katarzyna Karbowska

Klinika chirurgii plastycznej – historie pacjentów KCM Clinic

Chirurgia plastyczna – najczęściej zadawane pytania

To naturalne, że pojawia się wiele pytań dotyczących chirurgii plastycznej. Lekarze i personel pomocniczy w KCM Clinic są tutaj, aby odpowiedzieć na wszelkie pytania. Poniżej znajdują się odpowiedzi na niektóre z najczęściej zadawanych pytań dotyczących chirurgii plastycznej i zabiegów estetycznych. Odpowiedzi na szczegółowe pytania dotyczące indywidualnego stanu zdrowia udzieli lekarz pierwszego kontaktu lub lekarz medycyny estetycznej.

Jak wygląda powrót do zdrowia po operacji plastycznej?

Każdy pacjent toleruje ból po zabiegu inaczej. Chirurg przepisuje odpowiednie leki przeciwbólowe, aby zminimalizować dyskomfort. Większość operacji plastycznych na twarzy ma minimalny dyskomfort po operacji. Liposukcja jest nieco bardziej niewygodna, a operacje wymagające podniesienia lub naprężenia mięśni, takie jak plastyka brzucha lub powiększenie piersi, mogą powodować dyskomfort porównywalny do cięcia cesarskiego.


Jaki rodzaj znieczulenia jest najlepszy?

To całkowicie zależy od rodzaju operacji. Niektóre zabiegi chirurgii plastycznej wymagają znieczulenia ogólnego, a inne wymagają jedynie znieczulenia miejscowego z sedacją. W przypadku niektórych zabiegów lekarz oferuje wybór znieczulenia, w zależności od preferencji pacjenta.


Czego mogę się spodziewać podczas pierwszej konsultacji?

Podczas początkowej konsultacji lekarz skupia się na wysłuchaniu celów i potrzeb pacjenta oraz przeprowadza egzamin. Następnie omawiane są szczegóły zabiegu, opinii lekarza oraz czy istnieje możliwość osiągnięcia efektów zaproponowanych przez pacjenta.


Jakie są możliwe przeciwwskazania do zabiegów kosmetycznych?

Wiele zabiegów chirurgii plastycznej nie jest odpowiednich dla pacjentów przyjmujących leki rozrzedzające krew, pacjentów korzystających z wyrobów tytoniowych, kobiet w ciąży lub karmiących piersią, pacjentów z alergią na lidokainę, pacjentów z aktywną infekcją skóry. Niektóre zabiegi wymagają unikania ekspozycji na słońce przez co najmniej 10 dni przed zabiegiem. Te przeciwwskazania zostaną omówione podczas konsultacji lekarskiej.

Jak najlepiej przygotować się do zabiegu?

Wszelkie informacje dotyczące przygotowania do zabiegu są ustalane indywidualnie podczas konsultacji z lekarzem. Aby poprawnie przygotować się do zabiegu, należy poinformować lekarza o szczegółach stanu zdrowia pacjenta, przebytych wcześniej operacjach, w tym o zabiegach chirurgii plastycznej, ale również o chorobach przewlekłych, alergiach i przyjmowanych lekach.


Po ilu dniach po zabiegu mogę wrócić do pracy?

Możliwość powrotu do normalnego trybu pracy jest ustalana przez lekarza po zabiegu. Zalecenia te są istotne za względu na poprawną rekonwalescencję. Zazwyczaj, około po tygodniu od zabiegu pacjenci są gotowi do powrotu do pracy.


Czy to, że chirurgiem jest kobieta, ma wpływ na efekt operacji plastycznych?

Większość chirurgów plastycznych to mężczyźni. I chociaż większość z nich ma wybitne kwalifikacje do przeprowadzania operacji, jeszcze przed zabiegiem mogą się pojawić problemy natury komunikacyjnej. Zazwyczaj kobieta, która jest chirurgiem i przeprowadza zabieg, ma większe możliwości zrozumienia potrzeb i oczekiwań pacjentek, które bezpośrednio dotyczą kobiecego wyglądu zewnętrznego. Dzięki zrozumieniu i dobrej komunikacji między lekarzem a pacjentem, efekty operacji plastycznych mogą być jeszcze bardziej zadowalające.


Dlaczego zaleca się żeby przestać palić przed operacją?

Nikotyna zawarta w wyrobach tytoniowych spowalnia proces gojenia się ran. Im dłużej przebiega proces gojenia, tym bardziej widoczna będzie blizna. Zazwyczaj palacze mają bardziej widoczne blizny po operacji plastycznej. Dlatego w miarę możliwości radzimy zrezygnować z palenia na długo przed operacją aby obniżyć poziom nikotyny we krwi a także wstrzymać się z korzystania z wyrobów tytoniowych przez cały proces gojenia się ran i rekonwalescencji.

Pozostałe oddziały / Kliniki

Wyślij zapytanie

  Wypełniając formularz zgadzam się z Polityką prywatności oraz sposobem wykorzystania wysłanych danych.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez KCM Clinic S.A. z siedzibą w Jeleniej Górze w celu przesyłania treści marketingowych na mój adres e-mail podany powyżej w formularzu kontaktowym.

  Zarejestruj się

  Wizyty, zabiegi szpitalne

  • Pon - pt  7:30 - 19:00
  • Sobota    9:00 - 13:00

  Centrum Chirurgii Bariatrycznej

  Centrum Chirurgii Plastycznej

  Centrum Chirurgii Kręgosłupa

  Centrum Stomatologii

  • Pon - pt   8:00 - 19:00
  • Sobota     9:00 - 13:00

  Punkt poboru i testów COVID-19

  • poniedziałek 7.00 - 20.00
  • wtorek 7:00 - 20:00
  • środa 7:00 - 20:00
  • czwartek 7:00 - 20:00
  • piątek 7:00 - 20:00
  • sobota 8:00 - 14:00

  OMEGA Diagnostyka Obrazowa

  • Pon – pt  7:30 – 19:00
  • Sobota     9:00 – 13:00

  Godziny Otwarcia

  • Pon - Pt   7:30 - 21:00
  • Sobota     7:30 - 18:00

  Centrum Stomatologii KCM Jelenia Góra

  • Pon - Pt   8:00 - 20:00
  • Sobota      9:00 - 14:00

  KCM Clinic Wrocław

  • Czynne po umówieniu wizyty

  Chat KCM Clinic

  • Pon - Pt   8:00 - 19:00

  Lokalizacje

  KCM Clinic Jelenia Góra

  • ul. Bankowa 5-7 58-500 Jelenia Góra

  KCM Clinic Wrocław

  • ul. Krucza 2A 53-406 Wrocław

  Parking