Skontaktuj się z koordynatorem:
+48 75 645 2012

WhatsApp/Tel.:
+48 730 520 290

Operacje plastyczne

Chirurgia plastyczna to dziedzina medycyny, która zajmuje się poprawą defektów estetycznych ludzkiego ciała. Zalicza się do niej również chirurgia rekonstrukcyjna, która zajmuje się odtworzeniem uszkodzonych tkanek, przywrócenia ich czynności i prawidłowego wyglądu, które zostały zaburzone w przebiegu choroby lub wad wrodzonych. Efekty operacji plastycznych są trwałe, w przeciwieństwie do innych metod modyfikacji ludzkiego ciała. To sprawia, że pacjenci po zabiegach plastycznych mogą się cieszyć ich efektami dłużej.

Współczesna chirurgia plastyczna oferuje wiele możliwosci. Dzięki nowoczesnym metodom i wykwalifikowanym w tej dziedzinie specjalistom chirurgii plastycznej można poprawić praktycznie każdą część ciała, która wywołuje w nas uczucie dyskomfortu czy też gorszego samopoczucia.

Operacje plastyczne przynoszą często metamorfozę niedostępną innymi metodami upiększającymi oraz tym samym sprawiają pozbycie się kompleksów, dodając pewności siebie.

Chirurgia plastyczna stała sie ogólnie dostępna oraz coraz bardziej popularna, a medycyna estetyczna bardzo szybko się rozwija. Możliwości współczesnej medycyny estetycznej oraz chirurgii plastycznej, zwiększająca się dostępność, zmniejszone ryzyko komplikacji spowodowane zastosowaniem nowoczesnych technik i narzędzi czy naturalne efekty wykonywanych zabiegów – wszystko to przyczynia się do rosnącego zainteresowania operacjami plastycznymi.

Czytaj dalej

Istnieje coraz więcej bezpiecznych, mało (lub wcale) inwazyjnych metod na polepszenie naszego wyglądu. Każdy z nas ma wiarianty dbania o siebie poprzez rozwiązania, które są dla niego odpowiednie oraz przynoszą pożądany rezultat.

Operacje plastyczne powodują poczucie pewności siebie, a co z tym związane poprawiają naszą samoocenę, relacje z ludźmi czy nawet zwiększają nasze szanse na rynku pracy. W czasach gdy zabiegi estetyczne oraz chirurgia plastyczna są szeroko dostępne, również w Polsce, pacjenci KCM Clinic chętnie poddają się korekcji niedoskonałości, które mają poprawić ich poczucie własnej wartości, uczynić ich konkurencyjnymi w walce o stanowisko, zdobyć atrakcyjnego partnera lub po prostu poczuć się lepiej.

Wyrażanie siebie jest najczęściej kojarzone z twarzą – oczami, uważanymi za zwierciadło duszy oraz ustami, które również odgrywają ważną rolę. Usta są niczym jak nasz osobisty tłumacz: przekształcają intensywność naszych emocji poprzez unikatową dla każdego z nas ekspresję twarzy. Wzrost zainteresowania korekcją ust idzie w parze z możliwością i potrzebą podkreślenia ich niepowtarzalności poprzez przywrócenie naturalnej objętości. Operacje plastyczne powiększenia ust przeprowadzane w KCM Clinic zapewniają naturalny efekt — usta są uwypuklone, o harmonijnym wyglądzie, a zabieg powiększenia pomaga w osiągnięciu pełnej objętości oraz da możliwości rzeźbienia i zmiany ich kształtu.

Plastyka powiek to kolejny popularny zabieg w KCM Clinic, który chirurgicznie poprawia wygląd powiek, a tym samym odmładza oczy i wyraz twarz. Zabieg ten może dotyczyć powiek górnych, dolnych bądź obu naraz. Korekcja powiek to zabieg, który najczęściej wybierają pacjenci, którzy chcą odmłodzić wygląd swojej twarzy.  Plastyka powiek zapewnia pacjentom korzyści nie tylko upiększające, ale i poprawiające jakość życia. Podnoszenie (lifting powiek) powiek u osób z widocznym opadaniem powiek to nie tylko zabieg estetyczny, ale wykonywany także ze względów zdrowotnych. Po zabiegu poprawia się ostrość oraz jakość widzenia.

Często wybieranym zabiegiem który odmładza pacjentów to lifting twarzy i szyi. Chirurgia plastyczna twarzy i szyi jako zabieg chirurgiczny polegający na usunięciu zwiotczałej skóry w okolicach twarzy i szyi. Eliminuje oznaki starzenia się, które pojawiają się z biegiem czasu. Efektem zabiegu jest odmłodzona skóra twarzy i szyi. Dodatkowo, zabieg może delikatnie wpływać na skorygowanie rysów twarzy. Niekwestionowaną zaletą liftingu jest fakt, że po zabiegu twarz wygląda zdecydowanie młodziej, a przy tym niezwykle naturalnie. Ingerencja chirurgiczna praktycznie nie jest zauważalna.

Operacja nosa, nazywana również plastyką nosa ma na celu zmianę jego kształtu lub poprawy jego funkcjonowania. Można przeprowadzić zabieg z przyczyn medycznych – na przykład w celu rozwiązania problemów z oddychaniem związanych z krzywą przegrodą lub zniekształcenia spowodowanego urazem, lub wadami wrodzonymi. Innym powodem poddania się operacji plastyki nosa jest poprawa jego kształtu i wyglądu ze względów kosmetycznych. Operacja nosa zmienia rysy twarzy i wpływa na zmianę wyglądu pacjenta po operacji. Operacja nosa, to dla wielu pacjentów jedyny sposób na to, aby pozbyć się wieloletnich oraz przykrych kompleksów związanych z wyglądem. Dzięki zabiegowi można skorygować zbyt duży nos, a także poprawić wygląd nosa, a tym samym poprawić własną samoocenę oraz pewność siebie. Operacja nosa to skuteczny sposób na pozbycie się mankamentów urody, które obniżają poczucie wartości. Uzyskane dzięki niej efekty są trwałe i widoczne tuż po przeprowadzeniu zabiegu.

Wygląd, rozmiar oraz kształt piersi są ważnymi czynnikami budującymi pewność siebie i poczucie własnej wartości u kobiet. Występują one w szerokiej gamie kształtów i rozmiarów, podobnie jak kobiety, które je mają. Niektórym kobietom nie zawsze jest łatwo zaakceptować piersi, które mają w swojej naturalnej formie. Kształt lub rozmiar biustu może powodować, że czują się niepewnie, nieśmiałe, nie akceptują swojego wyglądu, a kształt lub rozmiar piersi przeszkadza im w codziennych czynnościach. Rozmiar lub stan piersi może również wpływać na życie seksualne oraz sposób myślenia i postrzegania swojej kobiecości. Wiele kobiet z wiekiem może czuć się nieswojo z rozmiarem i kształtem piersi, co może wpływać na ich samoocenę. Współczesna medycyna oferuje różnorodne rozwiązania, które pomagają pacjentom rozwiązać ten problem. Operacja piersi jest jednym z najczęściej wykonywanych współcześnie zabiegów, zarówno w KCM Clinic jak i na całym świecie, polegająca na powiększaniu, pomniejszaniu lub podnoszeniu piersi. Niektóre operacje piersi są wykonywane ze względów kosmetycznych, aby wyglądały młodziej lub zwiększenie ich rozmiaru. Inne są konieczne z medycznego punktu widzenia, takie jak zmniejszenie piersi, jeśli piersi powodują ból pleców.

Abdominoplastyka inaczej zwana chirurgiczną plastyką powłok brzusznych to zabieg chirurgiczny wykonywany w celu uzyskania atrakcyjniejszej sylwetki ciała z bardziej napiętym, płaskim brzuchem oraz lepiej zaznaczoną talią. Abdominoplastyka polega na usunięciu nadmiaru luźnej lub obwisłej skóry z dolnej i środkowej części brzucha, która najczęściej jest pozostałością po ciąży lub dużej utracie masy ciała. Podczas operacji istnieje możliwość również zmiany kształtu i położenia pępka.

Opisane tutaj, to tylko niektóre, najbardziej popularne, z oferowanych zabiegów chirurgii plastycznej w KCM Clinic.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się ze szczegółową ofertą wszystkich zabiegów wykonywanych w KCM Clinic.

Czytaj mniej

  Wypełnij formularz

  Nasz koordynator odezwie się w ciągu 24 h


  Wypełniając formularz zgadzam się z Polityką prywatności i
  wykorzystywania przekazywanych danych.

  Prywatna klinika chirurgii plastycznej – zabiegi

  Oferta KCM Clinic obejmuje najczęściej wybierane zabiegi operacyjne włączając chirurgię plastyczną twarzy, między innymi: plastykę powiek (pomaga pozbyć się oznak starzenia), powiększenie ust, face oraz neck lift (zabiegi które skutecznie odmładzają, korygują urodę oraz opóźniają efekty starzenia się), operacje chirurgiczne nosa, operacje chirurgiczne piersi (implanty, podniesienie piersi, redukcja) oraz abdominoplastyka (stosowana po przebytej ciąży lub po spadku wagi ciała)

  Lekarz plastyk – Chirurdzy plastyczni w KCM Clinic

  lekarz
  Lek. med. Teresa Janowska
  Anestezjolog
  Lek.-med.-Zbigniew-Lewko
  Lek. med. Zbigniew Lewko
  Specjalista Anestezjologii i Intensywnej Terapii

  Specjalistyczny Zespół Pielęgniarski

  Mgr Anna Stawinska
  Mgr Piel. Anna Stawińska
  Pielęgniarka Naczelna
  Specjalista pielęgniarstwa chirurgicznego
  Specjalista pielęgniarstwa epidemiologicznego
  Mgr Piel. Ewa Bańska
  Specjalista pielęgniarstwa operacyjnego
  Mgr Agata Mirek
  Mgr Piel. Agata Mirek
  Specjalista pielęgniarstwa chirurgicznego
  Mgr Piel. Joanna Seta
  Pielęgniarka Epidemiologiczna
  Mgr Piel. Małgorzata Fularz
  Specjalista pielęgniarstwa chirurgicznego
  Katarzyna Karbowska
  Mgr Piel. Katarzyna Karbowska
  Specjalista pielęgniarstwa operacyjnego
  Mgr Piel. Beata Kulka
  Specjalista pielęgniarstwa chirurgicznego
  Specjalista pielęgniarstwa anestezjologicznego
  Piel. Małgorzata Senderowska
  Specjalista pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii
  Zuzanna Bereszczuk
  Kierownik Działu Sterylizacji
  Marlena-Piekarz
  Lic. Piel. Marlena Piekarz
  Pielęgniarka Operacyjna
  Ewa Prystrom
  Lic. Piel. Ewa Prystrom
  Pielęgniarka endoskopowa
  Mgr Piel. Ewelina Atłas
  Specjalista pielęgniarstwa chirurgicznego
  Lek. med. Teresa Janowska
  Piel. Halina Karpińska
  Pielęgniarka Operacyjna

  Klinika chirurgii plastycznej – historie pacjentów KCM Clinic

  Chirurgia plastyczna – najczęściej zadawane pytania

  To naturalne, że pojawia się wiele pytań dotyczących chirurgii plastycznej. Lekarze i personel pomocniczy w KCM Clinic są tutaj, aby odpowiedzieć na wszelkie pytania. Poniżej znajdują się odpowiedzi na niektóre z najczęściej zadawanych pytań dotyczących chirurgii plastycznej i zabiegów estetycznych. Odpowiedzi na szczegółowe pytania dotyczące indywidualnego stanu zdrowia udzieli lekarz pierwszego kontaktu lub lekarz medycyny estetycznej.

  Jak wygląda powrót do zdrowia po operacji plastycznej?

  Każdy pacjent toleruje ból po zabiegu inaczej. Chirurg przepisuje odpowiednie leki przeciwbólowe, aby zminimalizować dyskomfort. Większość operacji plastycznych na twarzy ma minimalny dyskomfort po operacji. Liposukcja jest nieco bardziej niewygodna, a operacje wymagające podniesienia lub naprężenia mięśni, takie jak plastyka brzucha lub powiększenie piersi, mogą powodować dyskomfort porównywalny do cięcia cesarskiego.


  Jaki rodzaj znieczulenia jest najlepszy?

  To całkowicie zależy od rodzaju operacji. Niektóre zabiegi chirurgii plastycznej wymagają znieczulenia ogólnego, a inne wymagają jedynie znieczulenia miejscowego z sedacją. W przypadku niektórych zabiegów lekarz oferuje wybór znieczulenia, w zależności od preferencji pacjenta.


  Czego mogę się spodziewać podczas pierwszej konsultacji?

  Podczas początkowej konsultacji lekarz skupia się na wysłuchaniu celów i potrzeb pacjenta oraz przeprowadza egzamin. Następnie omawiane są szczegóły zabiegu, opinii lekarza oraz czy istnieje możliwość osiągnięcia efektów zaproponowanych przez pacjenta.


  Jakie są możliwe przeciwwskazania do zabiegów kosmetycznych?

  Wiele zabiegów chirurgii plastycznej nie jest odpowiednich dla pacjentów przyjmujących leki rozrzedzające krew, pacjentów korzystających z wyrobów tytoniowych, kobiet w ciąży lub karmiących piersią, pacjentów z alergią na lidokainę, pacjentów z aktywną infekcją skóry. Niektóre zabiegi wymagają unikania ekspozycji na słońce przez co najmniej 10 dni przed zabiegiem. Te przeciwwskazania zostaną omówione podczas konsultacji lekarskiej.

  Jak najlepiej przygotować się do zabiegu?

  Wszelkie informacje dotyczące przygotowania do zabiegu są ustalane indywidualnie podczas konsultacji z lekarzem. Aby poprawnie przygotować się do zabiegu, należy poinformować lekarza o szczegółach stanu zdrowia pacjenta, przebytych wcześniej operacjach, w tym o zabiegach chirurgii plastycznej, ale również o chorobach przewlekłych, alergiach i przyjmowanych lekach.


  Po ilu dniach po zabiegu mogę wrócić do pracy?

  Możliwość powrotu do normalnego trybu pracy jest ustalana przez lekarza po zabiegu. Zalecenia te są istotne za względu na poprawną rekonwalescencję. Zazwyczaj, około po tygodniu od zabiegu pacjenci są gotowi do powrotu do pracy.


  Czy to, że chirurgiem jest kobieta, ma wpływ na efekt operacji plastycznych?

  Większość chirurgów plastycznych to mężczyźni. I chociaż większość z nich ma wybitne kwalifikacje do przeprowadzania operacji, jeszcze przed zabiegiem mogą się pojawić problemy natury komunikacyjnej. Zazwyczaj kobieta, która jest chirurgiem i przeprowadza zabieg, ma większe możliwości zrozumienia potrzeb i oczekiwań pacjentek, które bezpośrednio dotyczą kobiecego wyglądu zewnętrznego. Dzięki zrozumieniu i dobrej komunikacji między lekarzem a pacjentem, efekty operacji plastycznych mogą być jeszcze bardziej zadowalające.


  Dlaczego zaleca się żeby przestać palić przed operacją?

  Nikotyna zawarta w wyrobach tytoniowych spowalnia proces gojenia się ran. Im dłużej przebiega proces gojenia, tym bardziej widoczna będzie blizna. Zazwyczaj palacze mają bardziej widoczne blizny po operacji plastycznej. Dlatego w miarę możliwości radzimy zrezygnować z palenia na długo przed operacją aby obniżyć poziom nikotyny we krwi a także wstrzymać się z korzystania z wyrobów tytoniowych przez cały proces gojenia się ran i rekonwalescencji.

  Skontaktuj się z koordynatorem
  +48 75 645 2012

  Napisz do nas wiadomość
  chirurgia.plastyczna@kcmclinic.pl

  Pozostałe oddziały / Kliniki

  Wyślij zapytanie

   Wypełniając formularz zgadzam się z Polityką prywatności oraz sposobem wykorzystania wysłanych danych.

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez KCM Clinic S.A. z siedzibą w Jeleniej Górze w celu przesyłania treści marketingowych na mój adres e-mail podany powyżej w formularzu kontaktowym.

   Zarejestruj się

   Wizyty, zabiegi szpitalne

   • Pon - Pt  7:30 - 19:00
   • Sobota    9:00 - 13:00

   Centrum Chirurgii Bariatrycznej

   Centrum Chirurgii Plastycznej

   Centrum Chirurgii Kręgosłupa

   Centrum Stomatologii

   • Pon - Pt   8:00 - 19:00
   • Sobota     9:00 - 13:00

   OMEGA Diagnostyka Obrazowa

   • Pon – Pt  7:00 – 21:00
   • Sobota     7:00 – 21:00

   Godziny Otwarcia

   • Pon - Pt   7:30 - 20:00
   • Sobota     7:30 - 17:00

   Centrum Stomatologii KCM Jelenia Góra

   • Pon - Pt   8:00 - 20:00
   • Sobota      9:00 - 14:00

   KCM Clinic Wrocław

   • Czynne po umówieniu wizyty

   Chat KCM Clinic

   • Pon - Pt   8:00 - 19:00

   Lokalizacje

   KCM Clinic Jelenia Góra

   • ul. Bankowa 5-7 58-500 Jelenia Góra

   KCM Clinic Wrocław

   • ul. Krucza 2A 53-406 Wrocław

   Parking