Skontaktuj się z koordynatorem
+48 75 645 2011

Poradnia Bariatryczna

Nasi doświadczeni specjaliści wykonują małoinwazyjne laparoskopowe zabiegi zmniejszania żołądka takie jak gastric bypass, gastric sleeve, gastric band czy wprowadzany endoskopowo balon żołądkowy.

Małoinwazyjne chirurgiczne leczenie otyłości

Do leczenia operacyjnego otyłości kwalifikują się chorzy, którym klasyczne metody odchudzania nie pomagają. Wskaźnik masy ciała BMI (Body Mass Index) musi być wyższy niż 40 kg/m2 albo 35 kg/m2, jeśli otyłości towarzyszą inne powiązane choroby (m.in. nadciśnienie oraz cukrzyca).

Skuteczne leczenie wymaga koordynacji internistów, diabetologów, kardiologów oraz specjalistów chirurgii metabolicznej.

Chirurgiczne leczenie otyłości zapewnia najwyższą efektywność redukcji masy ciała.

Biorąc pod uwagę niską skuteczność terapii behawioralnej i przeszkód związanych z farmakoterapią (efekty uboczne, brak dyscypliny w przyjmowaniu leku), zabieg pozostaje jedyną metodą dla wielu pacjentów. Specjaliści chirurgii laparoskopowej, bariatrycznej i metabolicznej w KCM Clinic jako nieliczni w Polsce stosują małoinwazyjne techniki laparoskopowe o najwyższej skuteczności, najniższym możliwym stopniu powikłań oraz krótkiej rehabilitacji.

Czytaj więcej

Metody leczenia otyłości:

Laparoskopowy Gastric Bypass
Wskazaniem do wykonania tego rodzaju zabiegu jest masa ciała o indeksie BMI: 40 kg/m2 – 50 kg/m2 (lub od 35 kg/m2 przy powiązanych chorobach) oraz cukrzyca typu II, nadciśnienie tętnicze, zgaga i inne pokrewne choroby.

Podczas operacji żołądek zostaje podzielony na dwie części. Mniejsza część – około przełykowa pełni funkcje nowego żołądka i umożliwia spożywanie jedynie niewielkich posiłków. Większa część żołądka produkuje soki trawienne. Podczas zabiegu odtworzona zostaje jest ciągłość z przewodem pokarmowym. Kiedy ujście żołądka jest mniejsze, pacjent czuje się szybciej pełny i syty oraz nie odczuwa głodu między posiłkami. Pacjent traci do 80% wagi.

Laparoskopowe rękawowe (mankietowe) wycięcie żołądka (Sleeve Gastrectomy)

Operacja ta polega na laparoskopowym wycięciu niemal 4/5 żołądka z pozostawieniem mankietu wzdłuż krzywizny małej wraz z częścią przedodźwiernikową.

Wycięcie znacznej części żołądka wraz z dnem powoduje zmniejszenie wydzielania greliny, a co za tym idzie – obniżenie uczucia głodu. Jest to operacja, która może być wykonana jako samodzielna procedura, ale także można ją wykorzystać jako pierwszy etap leczenia u osób z BMI >50 kg/m2 (35-50 kg/m2 przy przeciwwskazaniach do innych zabiegów).

W kolejnym etapie można wykonać operację ominięcia żołądkowo-jelitowego lub wyłączenia żółciowo-trzustkowego. Procedura znacznie zmniejsza ilość przyjmowanego pokarmu i powoduje szybsze poczucie sytości.

Obie procedury wymagają 3-6 dniowej hospitalizacji. W okresie przed i pooperacyjnym pacjent zobowiązany jest do przestrzegania wyznaczonej diety oraz przyjmowania suplementów, witamin oraz minerałów.

Balon żołądkowy

Do założenia balonu żołądkowego kwalifikują się osoby ze wskaźnikiem masy ciała BMI 27 lub większym, które mają trudności z utratą zbędnych kilogramów metodami tradycyjnymi. Zabieg polega na wprowadzeniu endoskopowo do żołądka balonu odpornego na działanie kwasów żołądkowych i wypełnieniu go solą fizjologiczną.
Po 6 miesiącach balon jest opróżniany z soli i usuwany z żołądka.

Czytaj mniej

  Wypełnij formularz

  Nasz koordynator odezwie się w ciągu 24h


  Wypełniając formularz zgadzam się z Polityką prywatności i wykorzystywania przekazywanych danych.

  Skontaktuj się z koordynatorem
  +48 75 645 2011

  Wyślij zapytanie

   Wypełniając formularz zgadzam się z Polityką prywatności oraz sposobem wykorzystania wysłanych danych.

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez KCM Clinic S.A. z siedzibą w Jeleniej Górze w celu przesyłania treści marketingowych na mój adres e-mail podany powyżej w formularzu kontaktowym.

   Zarejestruj się

   Wizyty, zabiegi szpitalne

   • Pon - Pt  7:30 - 19:00
   • Sobota    9:00 - 13:00

   Centrum Chirurgii Bariatrycznej

   Centrum Chirurgii Plastycznej

   Centrum Chirurgii Kręgosłupa

   Centrum Stomatologii

   • Pon - Pt   8:00 - 19:00
   • Sobota     9:00 - 13:00

   OMEGA Diagnostyka Obrazowa

   • Pon – Pt  7:00 – 21:00
   • Sobota     7:00 – 21:00

   Godziny Otwarcia

   • Pon - Pt   7:30 - 20:00
   • Sobota     7:30 - 17:00

   Centrum Stomatologii KCM Jelenia Góra

   • Pon - Pt   8:00 - 20:00
   • Sobota      9:00 - 14:00

   KCM Clinic Wrocław

   • Czynne po umówieniu wizyty

   Chat KCM Clinic

   • Pon - Pt   8:00 - 19:00

   Lokalizacje

   KCM Clinic Jelenia Góra

   • ul. Bankowa 5-7 58-500 Jelenia Góra

   KCM Clinic Wrocław

   • ul. Krucza 2A 53-406 Wrocław

   Parking

   BMI Button