Skontaktuj się z koordynatorem
+48 75 645 2024

Napisz do nas wiadomość
urologia@kcmclinic.pl

Implanty prącia to specjalne urządzenia, które mogą być umieszczone wewnątrz penisa, aby umożliwić mężczyznom z zaburzeniami erekcji uzyskanie wzwodu. Aby takie urządzenie zostało zainstalowane, pacjent musi poddać się operacji. Zabieg ten jest zazwyczaj zarezerwowany dla pacjentów, którzy próbowali już innych form terapii zaburzeń erekcji, ale nie uzyskali zadowalającej poprawy. Innym schorzeniem, które może być łagodzone przez operacje i protezy prącia jest choroba Peyronie’go, która powoduje krzywe, bolesne erekcje.

Jak działa implant prącia?
Najmniej skomplikowanym rodzajem implantu prącia jest proteza półsztywna. Składa się ona z dwóch zginanych prętów wykonanych z silikonu. Urządzenie to sprawia, że penis jest przez cały czas lekko sztywny, co może czasem utrudniać ukrycie go pod ubraniem. Nowszym rodzajem implantu prącia jest proteza nadmuchiwana. Pozwala ona uzyskać erekcję w odpowiednim czasie, a następnie pozbyć się jej na żądanie. Urządzenie to posiada pompę, którą chirurg umieszcza wewnątrz Państwa moszny. Aby nadmuchać lub opróżnić penisa wystarczy nacisnąć pompkę. Nadmuchiwane implanty prącia składają się z dwóch lub trzech części.

Jak implant prącia zmienia Twoje życie seksualne?
Prawie wszyscy mężczyźni, którzy poddali się operacji wszczepienia nadmuchiwanej protezy prącia są zadowoleni z rezultatów. Po operacji pacjent jest w stanie ponownie mieć erekcje odpowiednie do stosunku. Trzon penisa jest zazwyczaj tak samo twardy i gruby jak przed stanem, który spowodował zaburzenia erekcji. Główka penisa może być bardziej miękka, a cały wzniesiony organ nieco krótszy niż wcześniej. Istnieją jednak pewne nowe modele implantów dostępne, które mogą potencjalnie wydłużyć penisa.

Operacja nie wpływa na zdolność odczuwania przyjemności podczas stosunku. Nie wpływa również na Twoją zdolność do osiągnięcia orgazmu. Wstawienie implantu prącia jest trwałym rozwiązaniem problemu zaburzeń erekcji. Protezę można usunąć, ale może to spowodować niemożność osiągnięcia naturalnej erekcji już nigdy więcej. Z tego powodu operacja ta jest zalecana jedynie mężczyznom, którzy mają poważne zaburzenia erekcji, które prawdopodobnie nie ustąpią lub nie poprawią się z pomocą metod nieinwazyjnych.

  Wypełnij formularz

  Nasz koordynator odezwie się w ciągu 24 h


  Wypełniając formularz zgadzam się z Polityką prywatności i
  wykorzystywania przekazywanych danych.

  Wyślij zapytanie

   Wypełniając formularz zgadzam się z Polityką prywatności oraz sposobem wykorzystania wysłanych danych.

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez KCM Clinic S.A. z siedzibą w Jeleniej Górze w celu przesyłania treści marketingowych na mój adres e-mail podany powyżej w formularzu kontaktowym.

   Zarejestruj się

   Wizyty, zabiegi szpitalne

   • Pon - Pt  7:30 - 19:00
   • Sobota    9:00 - 13:00

   Centrum Chirurgii Bariatrycznej

   Centrum Chirurgii Plastycznej

   Centrum Chirurgii Kręgosłupa

   Centrum Stomatologii

   • Pon - Pt   8:00 - 19:00
   • Sobota     9:00 - 13:00

   OMEGA Diagnostyka Obrazowa

   • Pon – Pt  7:00 – 21:00
   • Sobota     7:00 – 21:00

   Godziny Otwarcia

   • Pon - Pt   7:30 - 20:00
   • Sobota     7:30 - 17:00

   Centrum Stomatologii KCM Jelenia Góra

   • Pon - Pt   8:00 - 20:00
   • Sobota      9:00 - 14:00

   KCM Clinic Wrocław

   • Czynne po umówieniu wizyty

   Chat KCM Clinic

   • Pon - Pt   8:00 - 19:00

   Lokalizacje

   KCM Clinic Jelenia Góra

   • ul. Bankowa 5-7 58-500 Jelenia Góra

   KCM Clinic Wrocław

   • ul. Krucza 2A 53-406 Wrocław

   Parking