Plastyka powłok brzusznych rozległa Fleur de Lis

Plastyka brzucha metodą Fleur de Lis jest rozszerzoną abdominoplastyką, czyli rozszerzoną plastyką powłok brzusznych. Dedykowana jest osobom po dużej utracie masy ciała. Chirurg podczas zabiegu usunie również część tłuszczu i naprawi mięśnie brzucha, jeśli jest to konieczne. Plastyka brzucha Fleur de Lis zawdzięcza swoją nazwę kształtowi nacięcia. Chirurg usuwa płat skóry, który ma kształt trzech płatków Fleur de Lis. Górna granica tego płata znajduje się blisko mostka, podczas gdy najdalsze wierzchołki po bokach znajdują się wokół bioder. Po usunięciu nadmiaru skóry, chirurg odpowiednio kształtuje tkankę tłuszczową i mięśniową. W tym momencie chirurg ściąga pozostałą skórę i łączy ją aby uzyskać zgrabny kontur. Zdarza się, że osoby wymagają zabiegów plastyki brzucha z usunięciem nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej nie tylko z okolic brzucha, ale również z tak zwanych boczków oraz pleców.

Operacja polega na wykonaniu nacięcia obejmującą całą długość brzucha i rozciąga się aż do bioder pacjenta. Następnie chirurg napina odsłonięte mięśnie i tworzy nowy pępek, który jest bardziej zgodny z nowym kształtem ciała pacjenta. Chirurg może również wykorzystać liposukcję, aby uzyskać pożądany kontur ciała. Po usunięciu nadmiaru skóry i usunięciu jej z obszarów takich jak biodra, plecy, boki i brzuch, nacięcie jest zamykane za pomocą szwów. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym.

Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach i dolegliwościach podczas konsultacji lekarskiej. Wszystkie wymagane badania należy wykonać zgodnie z zaleceniem lekarza przed zabiegiem. Bardzo istotne jest zaprzestanie palenia papierosów i spożywania alkoholu przed zabiegiem, ponieważ te substancje mają znaczący, negatywny wpływ na gojenie się ran. Rekomendujemy zrezygnowanie z alkoholu i papierosów na możliwie jak najdłuższy okres przed i po zabiegu aby uniknąć powstania blizn pooperacyjnych. Przed samym zabiegiem należy pozostać na czczo 6 godzin.

Pacjent powinien pozostać w szpitalu 2-3 dni po operacji. Obrzęki i zaczerwienienia stopniowo ustępują po 2-3 tygodniach od zabiegu. Odpowiedni gorset elastyczny należy nosić w dzień i w nocy przez 3 miesiące. Umożliwi on poprawne gojenie się ran pooperacyjnych. Ćwiczenia fizyczne można wykonywać po upływie 6 tygodni.

Przez pierwsze tygodnie po operacji należy unikać wysiłku fizycznego lub podnoszenia ciężkich przedmiotów, a także wizyt w saunie, kąpieli w wannie oraz opalania się. Warto również możliwie jak najdłużej zrezygnować ze spożywania alkoholu i palenia wyrobów zawierających nikotynę. Jest to ważne ze względu na poprawne gojenie się ran po operacji i zmniejszenie prawdopodobieństwa powstania blizn.

Osoby zmagające się z chorobami współistniejącymi lub innymi problemami zdrowotnymi muszą poinformować o tym lekarza podczas pierwszej konsultacji kwalifikacyjnej. Przed zabiegiem należy wykonać wszystkie badania zgodnie z zaleceniem lekarza i przestrzegać wszelkich rekomendacji przed i po zabiegu.

Czym różni sie rozległa plastyka powłok brzusznych Fleur de Lis od klasycznej  plastyki powłok brzusznych ?
To co sprawia że plastyka brzucha fleur de lis jest wyjątkowa to kształt nacięcia i duża ilość usuwanej skóry. W przeciwieństwie do plastyki brzucha typu fleur de lis standardowa plastyka brzucha wykorzystuje jedynie nacięcie w dolnej części brzucha. Przy tym zabiegu usuwany jest płat w kształcie oka z zwiotczałej skóry z podbrzusza. Podczas gdy reszta skóry jest ściągnięta aby uzyskać szczuplejszy oraz młodszy efekt estetyczny.

W jaki sposób dowiem się, który rodzaj plastyki powłok brzusznych jest dla mnie najlepszy?
To decyzja, która jest podejmowana razem z Chirurgiem podczas konsultacji i jest zależna od ilości skóry która posiadasz.

W jaki sposób przebiega zabieg rozległej plastyka powłok brzusznych?
Plastyki brzucha wykonujemy z hospitalizacja 2-dniowa. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym. Na podstawie tego co omówiłeś podczas konsultacji przedoperacyjnej chirurg usunie skórę, wykona korektę mięśni oraz ulepszy efekt końcowy przez nadanie konturu liposukcja aby uzyskać pożądany wygląd. Pełna operacja plastyki brzucha typu fleur de lis trwa od trzech do pięciu godzin.
Czego mogę się spodziewać po mojej rozległej plastyce powłok brzusznych?
We wczesnych okresie rehabilitacji będziesz mieć bandaż oraz specjalistyczną odzież uciskową. Dzięki temu obrzęk będzie możliwie jak najmniejszy. minimalny. Gojeniu towarzyszy obrzęk, siniaki oraz przebarwienia skóry. Te zaczną zanikać w ciągu kilku dni po operacji. Większość pacjentów może wrócić do pracy po około dwóch tygodniach po zabiegu. Siniaki i przebarwienia utrzymują sie do trzech tygodni. Ponadto obrzęk będzie zanikał przez kilka miesięcy. Będziesz musiał unikać ćwiczeń siłowych oraz podnoszenia ciężarów przez około sześć tygodni. Każdy organizm leczy we własnym tempie więc regeneracja może się różnić między pacjentami. Jednak pacjenci z plastyką brzucha typu fleur de lis są zwykle zachwyceni wynikami.

Co się dzieje jeśli zajdę w ciąży po zabiegu?
Większość pacjentów która planuje operacje plastyki powłok brzusznych skończyła już planowanie rodziny. Ale jeśli zajdziesz w ciążę po plastyce brzucha nie powinno to zakłócać bezpieczeństwa ciąży. W zależności od tego czy będzie ciecie cesarskie czy nie możemy w poznijeszylm etapie wykonać poprawkę lub inna procedure aby przywrócić oryginalne wyniki.

Wyślij zapytanie

  Wypełniając formularz zgadzam się z Polityką prywatności oraz sposobem wykorzystania wysłanych danych.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez KCM Clinic S.A. z siedzibą w Jeleniej Górze w celu przesyłania treści marketingowych na mój adres e-mail podany powyżej w formularzu kontaktowym.

  Zarejestruj się

  Wizyty, zabiegi szpitalne

  • Pon - pt  7:30 - 19:00
  • Sobota    9:00 - 13:00

  Centrum Chirurgii Bariatrycznej

  Centrum Chirurgii Plastycznej

  Centrum Chirurgii Kręgosłupa

  Centrum Stomatologii

  • Pon - pt   8:00 - 19:00
  • Sobota     9:00 - 13:00

  Punkt poboru i testów COVID-19

  • Pon - pt     8:00 - 18:00
  • Sobota      8:00 - 14:00
  • Niedziela  8:00 - 14:00

  OMEGA Diagnostyka Obrazowa

  • Pon – pt  7:30 – 19:00
  • Sobota     9:00 – 13:00

  Godziny Otwarcia

  • Pon - Pt   7:30 - 21:00
  • Sobota     7:30 - 18:00

  Centrum Stomatologii KCM Jelenia Góra

  • Pon - Pt   8:00 - 20:00
  • Sobota      9:00 - 14:00

  KCM Clinic Wrocław

  • Czynne po umówieniu wizyty

  Chat KCM Clinic

  • Pon - Pt   8:00 - 19:00

  Lokalizacje

  KCM Clinic Jelenia Góra

  • ul. Bankowa 5-7 58-500 Jelenia Góra

  KCM Clinic Wrocław

  • ul. Krucza 2A 53-406 Wrocław

  Parking