bariatria Gdańsk

Nadwaga i otyłość stanowią poważny, globalny problem współczesnego społeczeństwa. Według danych WHO za 2008 rok, nawet 1,4 miliarda osób miało w tamtym czasie nadwagę, a aż 500 milionów z nich to osoby otyłe. Szacunkowo, do 2030 roku osób z wagą ponad normą wyniesie nawet 60% ogólnej populacji światowej. To zatrważające statystyki, które mają niestety odzwierciedlenie także w polskich realiach. Bariatria, czyli operacyjne leczenie otyłości jest dla wielu osób jedyną szansą na skuteczne zredukowanie masy ciała. Niestety, kolejki do tego typu zabiegów w Gdańsku nie gwarantują pacjentom natychmiastowej pomocy.

Chcesz dowiedzieć się więcej o chirurgicznym leczeniu otyłości w Gdańsku?
Skontaktuj się z nami, a my wyjaśnimy Twoje wątpliwości
ZADZWOŃ DO NAS

Długi czas oczekiwania na operacje bariatryczne w Gdańsku

Kilkumiesięczne kolejki oczekiwania do specjalistów przyjmujących na NFZ to w Polsce norma, niezależnie od charakteru wizyty czy zabiegu, na jaki oczekuje pacjent. W przypadku operacji bariatrycznych dodatkowym utrudnieniem jest fakt, że w Polsce istnieje niewiele placówek przyjmujących pacjentów na zabiegi w ramach NFZ, co dodatkowo wydłuża czas oczekiwania na niezbędną, wpływającą bezpośrednio na jakość życia pacjenta operację. Alternatywą stają się więc zabiegi realizowane w prywatnych klinikach – korzystając z zabiegów bariatrycznych oferowanych przez KCM Clinic pacjenci mogą zostać poddani leczeniu w krótkim czasie, wymagając wyłącznie wcześniejszej konsultacji ze specjalistą oraz wyników potwierdzających bezpieczne dopuszczenie pacjenta do zabiegu.

W prywatnej klinice nie ma kolejek, kilkunastu miesięcy wyczekanych w niepewności i ryzyka, że klinika oferująca zabiegi bariatryczne na NFZ w Gdańsku straci kontrakt na wykonywanie zabiegów, przesuwając pacjentów w kolejce na jeszcze bardziej odległe terminy. To ogromny komfort, który dla wielu pacjentów przewyższa koszt pokrycia operacji – dla chorego liczy się w tym momencie zdrowie, a nawet życie, które może być w przypadku zaawansowanej otyłości zagrożone.

Chirurgiczne leczenie otyłości Gdańsk. Jak operacja zmniejszenia żołądka może uratować życie?

Bariatria, czyli chirurgiczne leczenie otyłości opierające się przede wszystkim na operacjach zmniejszenia lub resekcji żołądka jest jednym ze skuteczniejszych sposobów walki z otyłością u osób, dla których standardowe metody diety, aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia nie przynoszą oczekiwanych rezultatów.

Wśród stosowanych metod operacyjnych w ramach leczenia bariatrycznego wymienia się m.in. laparoskopowe zmniejszenie żołądka, Bypass i mini Bypass żołądka, balony żołądkowe a także operacje rewizyjne wykonywane w przypadku gdy pierwszy zabieg bariatryczny jest dopiero częściowym etapem leczenia chorego, lub w przypadku braku sukcesu po pierwszej operacji bariatrycznej.

Pacjenci poddający się operacji zmniejszenia żołądka w Gdańsku na NFZ mogą nie otrzymać możliwości wyboru spośród wszystkich dostępnych opcji leczenia, jednak w leczeniu prywatnym będą one dostępne i dopasowane przez specjalistę indywidualnie do stanu zdrowia, stopnia otyłości i szans na poprawę zdrowia pacjenta.

Nadwaga jest jednym z pięciu głównych czynników ryzyka przedwczesnej śmierci, stwarzając ogromne zagrożenie pojawienia się cukrzycy, nadciśnienia tętniczego, udarów, bezdechu sennego, a także zwiększając ryzyko chorób nowotworowych. Tymczasem w Polsce, według danych GUS z 2014 roku, aż 45,7% kobiet i 62% mężczyzn powyżej 15 roku życia cierpiało na nadwagę lub otyłość. Liczba ta może być odzwierciedlona także w populacji osób wymagających chirurgicznego leczenia otyłości w Gdańsku.

Chirurgiczne leczenie otyłości
Przeczytaj o wykonywanych w KCM Clinic zabiegach bariatrycznych oraz skonsultuj się z najlepszym specjalistą bariatrą.
Bariatria w KCM Clinic

Bariatria Gdańsk: jak walczyć z otyłością i nadwagą metodami nieoperacyjnymi?

Operacje bariatryczne są dla wielu pacjentów niezbędne, jeśli zrzucenie nadmiarowych kilogramów i wyjście z otyłości ma być dla nich możliwe. Wiele osób poddających się operacji zmniejszenia żołądka w Gdańsku właśnie od leczenia bariatrycznego rozpoczyna swoją drogę do zdrowej wagi. Jednocześnie jednak nie należy zapominać, że zachowanie aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia wpływa znacząco na poprawę kondycji ciała i metabolizmu, a co za tym idzie przygotowania organizmu do walki z nadmiarowymi kilogramami.

W Gdańsku, oprócz doskonałej scenerii do spacerów brzegiem morza i po pięknym centrum miasta, polecamy liczne zajęcia organizowane w celu mobilizacji: biegi pod okiem trenerów Sport EVO organizowane przez Gdański Ośrodek Sportu, zajęcia pilatesu w Hali LA, Zumbę organizowaną w Miejskiej Hali Sportu przy Kołobrzeskiej, Nordic walking w Parku Nadmorskim, indoor cycling, czyli jazdę na rowerkach stacjonarnych w Hali LA i wiele innych!

Bezpłatnie czy z karnetem, w Gdańsku zawsze znajdziesz okazję do ruchu i zaczerpnięcia świeżego powietrza – zdrowa aktywność to doskonałe wsparcie i uzupełnienie bariatrycznych metod leczenia, także dla pacjentów po przebytej operacji.

Wyślij zapytanie

  Wypełniając formularz zgadzam się z Polityką prywatności oraz sposobem wykorzystania wysłanych danych.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez KCM Clinic S.A. z siedzibą w Jeleniej Górze w celu przesyłania treści marketingowych na mój adres e-mail podany powyżej w formularzu kontaktowym.

  Zarejestruj się

  Wizyty, zabiegi szpitalne

  • Pon - pt  7:30 - 19:00
  • Sobota    9:00 - 13:00

  Centrum Chirurgii Bariatrycznej

  Centrum Chirurgii Plastycznej

  Centrum Chirurgii Kręgosłupa

  Centrum Stomatologii

  • Pon - pt   8:00 - 19:00
  • Sobota     9:00 - 13:00

  Punkt poboru i testów COVID-19

  • poniedziałek 7.00 - 20.00
  • wtorek 7:00 - 20:00
  • środa 7:00 - 20:00
  • czwartek 7:00 - 20:00
  • piątek 7:00 - 20:00
  • sobota 8:00 - 14:00

  OMEGA Diagnostyka Obrazowa

  • Pon – pt  7:00 – 21:00
  • Sobota     7:00 – 21:00

  Godziny Otwarcia

  • Pon - Pt   7:30 - 21:00
  • Sobota     7:30 - 18:00

  Centrum Stomatologii KCM Jelenia Góra

  • Pon - Pt   8:00 - 20:00
  • Sobota      9:00 - 14:00

  KCM Clinic Wrocław

  • Czynne po umówieniu wizyty

  Chat KCM Clinic

  • Pon - Pt   8:00 - 19:00

  Lokalizacje

  KCM Clinic Jelenia Góra

  • ul. Bankowa 5-7

   58-500 Jelenia Góra

  KCM Clinic Wrocław

  • ul. Krucza 2A

   53-406 Wrocław

  Parking

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Opublikuj komentarz