bariatria Poznań

Otyłość jest globalnym problemem, który zdaniem WHO może dotyczyć do 2030 roku nawet 60% ogólnej populacji światowej (ludzi z otyłością i nadwagą). W samej Polsce liczba osób walczących z nadmierną wagą z roku na rok wzrasta – już w 2014 roku, na podstawie oficjalnych statystyk GUS, z nadwagą i otyłością borykało się aż 62% mężczyzn i 45,7% kobiet.

Co więcej, nadmierna waga przyczynia się do wielu trudnych w leczeniu chorób, takich jak cukrzyca czy nadciśnienie tętnicze. Samodzielne próby odchudzania się z pomocą diety są nie zawsze skuteczne, a dla wielu pacjentów jedyną opcją rozpoczęcia drogi do niższej wagi są operacje bariatryczne. Ile trzeba czekać na nie w Poznaniu na NFZ i na czym polega chirurgiczne leczenie otyłości dowiemy się poniżej.

Chcesz dowiedzieć się więcej o chirurgicznym leczeniu otyłości w Poznaniu?
Skontaktuj się z nami, a my wyjaśnimy Twoje wątpliwości
ZADZWOŃ DO NAS

Chirurgiczne leczenie otyłości w Poznaniu. Na czym polegają operacje zmniejszenia żołądka?

Bariatria jest dziedziną zajmującą się chirurgicznymi metodami leczenia otyłości i nadwagi, skupiając się przede wszystkim na metodach operacyjnego zmniejszenia żołądka w celu ograniczenia możliwych do przyjęcia ilości pokarmów oraz znaczącego zmniejszenia uczucia głodu. Organizm człowieka otyłego, poprzez powiększony żołądek, a często także nadaktywność gruczołów odpowiadających za poczucie głodu powoduje u pacjentów wrażenie znacznie większego zapotrzebowania kalorycznego organizmu niż ma to miejsce w rzeczywistości.

Nadmiar tkanki tłuszczowej odkłada się wokół najważniejszych organów, powodując widoczne tycie, ale także wiele problemów zdrowotnych w obrębie samego układu pokarmowego, serca czy układu krwionośnego.

Operacje bariatryczne oferowane w Poznaniu na NFZ oraz w leczeniu prywatnym skupiają się obecnie na kilku podstawowych rodzajach operacji: bypassach żołądka, laparoskopowym zmniejszeniu żołądka, opaskach i balonie żołądkowym oraz operacjach rewizyjnych wykonywanych u pacjentów, którzy przeszli już jedną operację (najczęściej założenie opaski żołądkowej), ale pomimo starań nie przyniosła ona oczekiwanych rezultatów lub należy opaskę usunąć.

Chirurgiczne leczenie otyłości w Poznaniu ma za zadanie zmniejszyć pojemność żołądka do wielkości, przy której jednorazowo można przyjąć do 150 ml pokarmu. Dla pacjentów, którzy dotychczas nadużywali jedzenia, tak drastyczne zmniejszenie ilości pokarmów wymusza na organizmie zrzucanie nadmiernej wagi.

Ile czeka się na chirurgiczne leczenie otyłości w Poznaniu na NFZ?

Operacje bariatryczne są refundowane przez NFZ i pacjenci, którzy kwalifikują się do zabiegu z powodu przekroczenia poziomu BMI 40 lub BMI 35, jeśli otyłości towarzyszą poważne choroby współistniejące, mogą starać się o przyjęcie na operację w jednej z kilku placówek w Poznaniu i całej Polsce oferujących tego typu leczenie.

Niestety, ze względu na ograniczoną liczbę klinik specjalizujących się w bariatrii, kolejki w Poznaniu są długie, a pacjenci nawet w pilnych przypadkach muszą czekać przynajmniej kilka miesięcy na samo przyjęcie do specjalisty i konsultację w sprawie ewentualnej operacji, a następnie przynajmniej pół roku na sam termin operacji. Często czas ten znacząco się wydłuża.

Alternatywnym rozwiązaniem są prywatne kliniki bariatrii dla pacjentów z Poznania, takie jak KCM Clinic oferujące szerszy zakres dostępnych rodzajów operacji, profesjonalną opiekę na każdym etapie odchudzania oraz szansę na szybkie leczenie, bez kolejki.

Do specjalisty chirurgicznego leczenia otyłości w Poznaniu zdecydowanie warto zwrócić się w sytuacjach, gdy podejmowane próby odchudzania się przez dietę i zdrowy styl życia nie przynoszą rezultatu, ale także gdy otyłość wpływa bezpośrednio na pojawienie się różnego rodzaju chorób stanowiących znaczne utrudnienie codziennego życia i chorób zagrażających życiu.

Z walką z otyłością nie należy zwlekać – nadmierne kilogramy są dla organizmu ogromnym obciążeniem i mogą powodować nieodwracalne zmiany chorobowe w obrębie wszystkich narządów wewnętrznych.

Chirurgiczne leczenie otyłości
Przeczytaj o wykonywanych w KCM Clinic zabiegach bariatrycznych oraz skonsultuj się z najlepszym specjalistą bariatrą.
Bariatria w KCM Clinic

Kiedy chirurgiczne leczenie otyłości jest konieczne?

W Poznaniu, na operacje bariatryczne na NFZ i prywatnie decyduje się znaczny odsetek osób z otyłością olbrzymią, ale w dalszym ciągu jest to niewielki procent w stosunku do wszystkich osób zmagających się z nadmierną wagą. Naturalnym, pierwszym instynktem walki z otyłością w dalszym ciągu pozostaje dieta oraz ruch, które należy włączyć do codziennej rutyny niezależnie od tego, czy planowane jest chirurgiczne leczenie otyłości.

W Poznaniu, poza starówką idealnie nadającą się na długie, codzienne spacery, działa na co dzień wiele klubów sportowych oraz inicjatyw społecznych pozwalających na zwiększenie poziomu aktywności fizycznej we wszystkich grupach wiekowych, sprzyjające wyjściu na zewnątrz i ruszaniu się. Obok diety, ruch i pobudzanie organizmu do spalania kilogramów stanowią najważniejsze elementy odchudzania, zarówno przed jak i po operacji bariatrycznej.

Wyślij zapytanie

  Wypełniając formularz zgadzam się z Polityką prywatności oraz sposobem wykorzystania wysłanych danych.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez KCM Clinic S.A. z siedzibą w Jeleniej Górze w celu przesyłania treści marketingowych na mój adres e-mail podany powyżej w formularzu kontaktowym.

  Zarejestruj się

  Wizyty, zabiegi szpitalne

  • Pon - pt  7:30 - 19:00
  • Sobota    9:00 - 13:00

  Centrum Chirurgii Bariatrycznej

  Centrum Chirurgii Plastycznej

  Centrum Chirurgii Kręgosłupa

  Centrum Stomatologii

  • Pon - pt   8:00 - 19:00
  • Sobota     9:00 - 13:00

  Punkt poboru i testów COVID-19

  • poniedziałek 7.00 - 20.00
  • wtorek 7:00 - 20:00
  • środa 7:00 - 20:00
  • czwartek 7:00 - 20:00
  • piątek 7:00 - 20:00
  • sobota 8:00 - 14:00

  OMEGA Diagnostyka Obrazowa

  • Pon – pt  7:30 – 19:00
  • Sobota     9:00 – 13:00

  Godziny Otwarcia

  • Pon - Pt   7:30 - 21:00
  • Sobota     7:30 - 18:00

  Centrum Stomatologii KCM Jelenia Góra

  • Pon - Pt   8:00 - 20:00
  • Sobota      9:00 - 14:00

  KCM Clinic Wrocław

  • Czynne po umówieniu wizyty

  Chat KCM Clinic

  • Pon - Pt   8:00 - 19:00

  Lokalizacje

  KCM Clinic Jelenia Góra

  • ul. Bankowa 5-7 58-500 Jelenia Góra

  KCM Clinic Wrocław

  • ul. Krucza 2A 53-406 Wrocław

  Parking

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Opublikuj komentarz