bariatria Kraków

Krakowskie uliczki, piękne widoki i długie spacery brzegiem Wisły zachęcają do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. W gronie osób korzystających z możliwości, jakie oferuje miasto, spory odsetek stanowią osoby z nadwagą i zmagające się z otyłością – w przekroju całej Polski, w 2014 roku, wśród populacji mężczyzn aż 62% borykało się z wagą powyżej normy. U kobiet było to 45,7%.

Niestety, przy trendach rosnących statystyki te nie wyglądają dziś lepiej i w wielu przypadkach sam ruch oraz dieta nie wystarczą, by zgubić zbędne kilogramy. Chirurgiczne leczenie otyłości w Krakowie zyskuje coraz większe zainteresowanie. Co może zaoferować taka metoda walki z nadwagą?

Chcesz dowiedzieć się więcej o chirurgicznym leczeniu otyłości w Krakowie?
Skontaktuj się z nami, a my wyjaśnimy Twoje wątpliwości
ZADZWOŃ DO NAS

Bariatria w Krakowie – jak operacje zmniejszenia żołądka wpływają na zwalczanie otyłości wśród Polaków?

Operacje bariatryczne i chirurgiczne leczenie otyłości zdecydowanie zyskały w ostatnich latach na popularności, wskazywane przez lekarzy oraz specjalistów żywienia jako jedna z najskuteczniejszych metod zwalczania otyłości. O ile w samym zrzucaniu zbędnych kilogramów ogromne znaczenie ma silna wola pacjenta, jego zaciętość do pracy z dietą i zmianą stylu życia oraz aktywność fizyczna, o tyle osoby z otyłością olbrzymią często nie są w stanie zredukować swojej masy w sposób znaczący nawet przy wsparciu dietetyki.

Dodatkowe kilogramy obciążają cały organizm, przyspieszając pojawienie się chorób takich jak cukrzyca, nadciśnienie tętnicze czy niewydolność krążeniowo-oddechowa, ponadto maja cięższy przebieg choroby spowodowanej zakażeniem wirusowym typu Covid-19. Chirurgiczne leczenie otyłości oferowane w Krakowie na NFZ oraz prywatnie ma dawać takim pacjentom szansę na szybkie zrzucenie kilogramów, odciążenie organizmu i stopniowe powracanie do lepszego zdrowia przy dalszym udziale diety i ruchu. Bariatria jest w ich przypadku kluczowym punktem startowym.

W obrębie operacji bariatrycznych dostępnych dla pacjentów w Krakowie, wśród najczęściej wykonywanych wymienia się mało inwazyjne operacje założenia opaski żołądkowej oraz balona żołądkowego, jak i laparoskopowe zmniejszenie żołądka, rękawową resekcję żołądka, bypassy i mini bypassy żołądkowe.

Idea stojąca za tego typu metodami leczenia opiera się na takim ograniczeniu pojemności żołądka, by ilość przyjmowanych pokarmów ograniczała się do jednorazowego spożycia do 150 ml posiłków i uniemożliwiła gwałtowne przybieranie na wadze, a promowała jej znaczącą utratę. Po chirurgicznym leczeniu otyłości w Krakowie, pacjenci mogą liczyć na spadek masy ciała poniżej BMI 30. W parze z bariatrią muszą iść jednak odpowiednia dieta oraz stopniowe wprowadzanie aktywności ruchowej.

Czy na chirurgiczne leczenie otyłości w Krakowie trzeba czekać długo?

Notorycznym problemem polskiego NFZ są ogromne kolejki do specjalistów, pojawiające się w każdej dziedzinie medycyny, tym większe im bardziej wyspecjalizowana dziedzina medycyny. Pacjenci chcący skorzystać z pomocy bariatry w Krakowie powinni uzbroić się w cierpliwość, bo na samą wizytę u specjalisty trzeba poczekać tu często powyżej 6 miesięcy, a dopiero po zakwalifikowaniu przez niego na zabieg, kolejne kilka-kilkanaście miesięcy na wyznaczoną operację.

Coraz częściej zdarza się więc, że pacjenci z Krakowa poszukują leczenia prywatnego – w klinice KCM Clinic otrzymują pomoc znacznie szybciej, bez kolejek, a przy tym z gwarancją pracy z najlepszymi specjalistami bariatrii Krakowa w swojej dziedzinie i szansą na realne odzyskanie kontroli nad swoją wagą przy stałym wsparciu lekarzy.

Do specjalisty warto zgłosić się przede wszystkim w sytuacji, gdy nadmierna waga powoduje szereg chorób współistniejących i znacząco obniża jakość codziennego życia, powodując wręcz częściową niepełnosprawność wynikającą z dźwigania przez organizm nadmiernych kilogramów. Oficjalnym wymogiem kwalifikującym do zabiegu jest przekroczenie BMI 40 lub BMI 35 dla otyłości z chorobami współistniejącymi, ale współpracę z bariatrą można rozpocząć znacznie wcześniej, zapoznając się z dostępnymi opcjami operacyjnymi i uzyskując pełne wsparcie na każdym etapie dążenia do redukcji wagi.

Chirurgiczne leczenie otyłości
Przeczytaj o wykonywanych w KCM Clinic zabiegach bariatrycznych oraz skonsultuj się z najlepszym specjalistą bariatrą.
Bariatria w KCM Clinic

Operacje bariatryczne Kraków: co, jeśli nie zabieg?

Bariatria jest istotnym elementem systemu leczenia otyłości, ale należy pamiętać też że nawet po wykorzystaniu operacji jako punktu startowego dla redukcji wagi konieczne będzie dopilnowanie prawidłowej diety i wdrożenie znacznie bardziej intensywnej aktywności fizycznej do codziennego życia.

W Krakowie można wykorzystać ku temu na początek liczne ścieżki i trasy rowerowe, prowadzące po malowniczej okolicy całej Małopolski, ale także możliwości lokalnych klubów sportowych, siłowni i zorganizowanych zajęć aktywizujących w sposób nie będący znaczącym obciążeniem dla organizmu. Wiele zajęć kierowanych jest w szczególności do osób z nadwagą, koncentrujących się na bezpiecznej redukcji tkanki tłuszczowej.

Wyślij zapytanie

  Wypełniając formularz zgadzam się z Polityką prywatności oraz sposobem wykorzystania wysłanych danych.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez KCM Clinic S.A. z siedzibą w Jeleniej Górze w celu przesyłania treści marketingowych na mój adres e-mail podany powyżej w formularzu kontaktowym.

  Zarejestruj się

  Wizyty, zabiegi szpitalne

  • Pon - pt  7:30 - 19:00
  • Sobota    9:00 - 13:00

  Centrum Chirurgii Bariatrycznej

  Centrum Chirurgii Plastycznej

  Centrum Chirurgii Kręgosłupa

  Centrum Stomatologii

  • Pon - pt   8:00 - 19:00
  • Sobota     9:00 - 13:00

  Punkt poboru i testów COVID-19

  • poniedziałek 7.00 - 20.00
  • wtorek 7:00 - 20:00
  • środa 7:00 - 20:00
  • czwartek 7:00 - 20:00
  • piątek 7:00 - 20:00
  • sobota 8:00 - 14:00

  OMEGA Diagnostyka Obrazowa

  • Pon – pt  7:30 – 19:00
  • Sobota     9:00 – 13:00

  Godziny Otwarcia

  • Pon - Pt   7:30 - 21:00
  • Sobota     7:30 - 18:00

  Centrum Stomatologii KCM Jelenia Góra

  • Pon - Pt   8:00 - 20:00
  • Sobota      9:00 - 14:00

  KCM Clinic Wrocław

  • Czynne po umówieniu wizyty

  Chat KCM Clinic

  • Pon - Pt   8:00 - 19:00

  Lokalizacje

  KCM Clinic Jelenia Góra

  • ul. Bankowa 5-7 58-500 Jelenia Góra

  KCM Clinic Wrocław

  • ul. Krucza 2A 53-406 Wrocław

  Parking

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Opublikuj komentarz