bariatria Warszawa

Problem z nadwagą i otyłością dotyka społeczeństw na całym świecie. Choć świadomość chorób wywoływanych przez nadmierną wagę jest doskonale znany, w dalszym ciągu u wielu osób próby zwalczania jej poprzez zmianę stylu życia, aktywność fizyczną czy lepszą dietę nie wystarczają.

Otyłość może być wynikiem chorób i predyspozycji genetycznych, ale także przyczyną wielu problemów zdrowotnych, także tych stanowiących bezpośrednie zagrożenie dla życia. Bariatria, jako dziedzina zajmująca się chirurgicznym leczeniem otyłości daje wielu osobom szansę na skuteczne zapanowanie nad otyłością.

Chcesz dowiedzieć się więcej o chirurgicznym leczeniu otyłości w Warszawie?
Skontaktuj się z nami, a my wyjaśnimy Twoje wątpliwości
ZADZWOŃ DO NAS

Bariatria Warszawa: na czym polegają operacje zmniejszenia żołądka?

Chirurgiczne leczenie otyłości, na które składają się oferowane także w Warszawie na NFZ operacje zmniejszenia żołądka, Bypassy i opaski żołądkowe oraz rękawowa resekcja żołądka, dla wielu osób zmagających się z otyłością stanowi pierwszy krok do odzyskania kontroli nad wagą swojego ciała i nad swoim zdrowiem.

Bez względu na przyczyny spożywania nadmiernej ilości kalorii i podejmowane, nieudane próby samodzielnego odchudzania się przy wsparciu dietetyki i aktywności fizycznej, u części pacjentów pozbycie się nadmiarowej wagi jest zbyt wymagającym zadaniem dla organizmu i jedynie zmniejszenie pojemności żołądka, a tym samym ilości możliwych do przyswojenia jednorazowo pokarmów daje realne szanse na kontrolowanie wagi i odzyskania kontroli nad zdrowiem.

Decydując się na wizytę u chirurga bariatry w Warszawie na NFZ należy pamiętać, że do operacji kwalifikowani są przede wszystkim pacjenci z BMI przekraczającym 40 (tzw. otyłością olbrzymią) lub >BMI 35, jeśli otyłości towarzyszą dodatkowe choroby, np. cukrzyca, nadciśnienie. O wizycie warto zadecydować jednak, jeśli samodzielnie nie radzimy sobie z nadmierną wagą, próby przejścia na zdrowszy tryb życia i odchudzanie przez dietę nie skutkują, a otyłość stanowi coraz większe utrudnienie dla codziennego życia i zdrowia pacjenta.

Bariatria w Warszawie: na NFZ, czy prywatnie?

Według ostatnich aktualnych statystyk GUS o nadwadze i otyłości w Polsce, w 2014 roku wśród populacji osób powyżej 15 roku życia, aż 45,7% kobiet i 62% mężczyzn cierpiało z powodu nadwagi lub otyłości, a samych otyłych było ogółem 18,1% mężczyzn i 15,6% kobiet. To niedobry wynik, który pokazuje że także w Polsce otyłość jest dużym problemem i wymaga specjalistycznego leczenia wykraczającego poza edukację o zdrowym żywieniu i diecie. Tymczasem operacja zmniejszenia żołądka w Warszawie na NFZ, pomimo zainteresowania ze strony pacjentów, w dalszym ciągu nie jest usługą łatwo dostępną dla potrzebujących.

Kolejki są długie, zasady kwalifikacji do zabiegu surowe, a wielu pacjentów jest kierowanych w pierwszej kolejności do pracy z dietetykiem w celu prób naturalnego zrzucenia wagi. W praktyce więc znaczna część osób korzystających z pomocy bariatry w Warszawie to osoby udające się do specjalistów w prywatnych klinikach. Z dostępem do wszystkich rodzajów operacji bariatrycznych, stałym wsparciem specjalistów i brakiem oczekiwania w długich kolejkach, bariatria prywatna wydaje się dawać znacznie większe szanse na wczesne rozpoczęcie procesu leczenia.

Chirurgiczne leczenie otyłości
Przeczytaj o wykonywanych w KCM Clinic zabiegach bariatrycznych oraz skonsultuj się z najlepszym specjalistą bariatrą.
Bariatria w KCM Clinic

Czy bariatria jest dla osób otyłych jedynym skutecznym rozwiązaniem?

Wielu chirurgów bariatrów w Warszawie, tych przyjmujących na NFZ jak i prywatnie podkreśla, że otyłość jest w Polsce ogromnym problemem i dla wielu pacjentów operacyjne zmniejszenie żołądka jest jedynym rozwiązaniem dającym szansę na zrzucenie nadmiernych kilogramów. Jednocześnie zauważają jednak, że bariatria może być traktowana poniekąd jako rozwiązanie niezawodne: „po co podejmować się prób samodzielnego chudnięcia, jeśli ostatecznie mogę skorzystać z operacji i chudnąć szybko i skutecznie”. Bariatria nie działa niestety w ten sposób, a niektóre operacje u części pacjentów nie przynoszą oczekiwanych efektów i wymagają tzw. operacji rewizyjnych, czyli ponownych zabiegów zmieniających metodę zastosowaną pierwotnie do zmniejszenia pojemności żołądka i dalszych restrykcji.

Pacjenci pracujący z bariatrami w Warszawie często nie zdają sobie także sprawy, że pierwszym krokiem do podjęcia operacyjnego leczenia otyłości i kluczowym elementem sukcesu zastosowanej metody jest dostosowanie się do diety i nowego stylu życia.

Pomimo zmniejszonego żołądka, w dalszym ciągu konieczne będzie świadome pracowanie nad swoimi nawykami żywieniowymi i wyeliminowanie wielu produktów, których spożywanie przy zmniejszonym żołądku może być niewskazane. W Warszawie istnieje na szczęście wiele okazji na to, by zjeść dobrze i zdrowo, a także na to, by do codziennego życia w mieście włączyć sporą dawkę aktywności fizycznej poprzez spacery, zwiedzanie najpiękniejszych części starej Warszawy czy uczestnictwo w licznych darmowych zajęciach sportowych.

Wyślij zapytanie

  Wypełniając formularz zgadzam się z Polityką prywatności oraz sposobem wykorzystania wysłanych danych.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez KCM Clinic S.A. z siedzibą w Jeleniej Górze w celu przesyłania treści marketingowych na mój adres e-mail podany powyżej w formularzu kontaktowym.

  Zarejestruj się

  Wizyty, zabiegi szpitalne

  • Pon - pt  7:30 - 19:00
  • Sobota    9:00 - 13:00

  Centrum Chirurgii Bariatrycznej

  Centrum Chirurgii Plastycznej

  Centrum Chirurgii Kręgosłupa

  Centrum Stomatologii

  • Pon - pt   8:00 - 19:00
  • Sobota     9:00 - 13:00

  Punkt poboru i testów COVID-19

  • poniedziałek 7.00 - 20.00
  • wtorek 7:00 - 20:00
  • środa 7:00 - 20:00
  • czwartek 7:00 - 20:00
  • piątek 7:00 - 20:00
  • sobota 8:00 - 14:00

  OMEGA Diagnostyka Obrazowa

  • Pon – pt  7:00 – 21:00
  • Sobota     7:00 – 21:00

  Godziny Otwarcia

  • Pon - Pt   7:30 - 21:00
  • Sobota     7:30 - 18:00

  Centrum Stomatologii KCM Jelenia Góra

  • Pon - Pt   8:00 - 20:00
  • Sobota      9:00 - 14:00

  KCM Clinic Wrocław

  • Czynne po umówieniu wizyty

  Chat KCM Clinic

  • Pon - Pt   8:00 - 19:00

  Lokalizacje

  KCM Clinic Jelenia Góra

  • ul. Bankowa 5-7

   58-500 Jelenia Góra

  KCM Clinic Wrocław

  • ul. Krucza 2A

   53-406 Wrocław

  Parking

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Opublikuj komentarz