Co to jest diagnostyka stomatologiczna?

Diagnostyka stomatologiczna ma na celu rozpoznanie chorób jamy ustnej u pacjenta i objęcie go odpowiednim sposobem leczenia.

Jakie badania prowadzone są w diagnostyce stomatologicznej?

W KCM Stomatologia w celu rozpoznania chorób jamy ustnej u pacjenta przeprowadzane są następujące czynności:

  • Badanie radiologiczne obejmujące zdjęcia zębów, cyfrowe zdjęcia panoramiczne oraz tomografię stożkową 3D,
  • Wywiad z pacjentem
  • Badanie przyzębia i tkanek twardych zęba,
  • Badanie stanu dziąseł oraz błony śluzowej jamy ustnej,
  • Badanie węzłów chłonnych,
  • Badania stawów skroniowo-żuchwowych

Co ma na celu diagnostyka stomatologiczna?

Diagnostyka stomatologiczna ma na celu wykrycie wszelkich niepokojących stanów nie tylko tych wymagających pomocy lekarza dentysty, ale także w razie konieczności skierowanie pacjenta do specjalisty.

KCM Stomatologia jest placówką wielospecjalistyczną, dlatego nasi lekarze specjaliści prowadzą pełną diagnostykę stomatologiczną na miejscu.

Czym różni się tradycyjne zdjęcie RTG od tomografii stożkowej 3D?

Tradycyjne zdjęcia RTG są płaskie, chociaż obrazują trójwymiarowe struktury. Dzięki urządzeniu I-Max Touch 3D możliwe jest wykonanie zdjęcia szczęki, żuchwy, stawów skroniowo-żuchwowych oraz zatok w technologii 3D.

Dzięki temu dentysta, stosując specjalistyczne oprogramowanie, jest w stanie szybko i precyzyjnie określić pozycję zębów, strukturę kości i co ważne może dokonywać dokładnych pomiarów. Pozwala to na zdiagnozowanie problemów oraz wybór optymalnej metody leczenia.

Analiza obrazów trójwymiarowych zmniejsza w wielu przypadkach ryzyko powikłań w przypadku leczenia implantologicznego, chirurgicznego i endodontycznego.

Dodatkowo dzięki oprogramowaniu SIMPLANT można precyzyjnie zaplanować leczenie implantologiczne i wykonać szablon chirurgiczny pozwalający na umieszczenie implantu idealnie w zaplanowanej pozycji.

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami, a my wyjaśnimy Twoje wątpliwości
ZADZWOŃ DO NAS

Kiedy należy zgłosić się na wizytę kontrolną?

Wizyty kontrolne powinny odbywać się regularnie raz na pół roku. W razie potrzeby wizyty powinny odbywać się częściej. Dotyczy to pacjentów z bardzo szybko postępującą próchnicą (taką grupą są dzieci) oraz pacjentów za skłonnością do szybkiego osadzania się kamienia nazębnego.

Jeżeli pacjent odczuwa jakiekolwiek dolegliwości powinien skonsultować się z lekarzem bezzwłocznie. W przypadku zbyt długiej zwłoki może się bowiem narazić na większe komplikacje i niestety wyższe koszty leczenia.

Stomatologia
Dowiedz się więcej na temat stomatologii
Stomatologia KCM