KCM działa jako ośrodek edukacyjny, który cieszy się dużym uznaniem na arenie medycznej. Co roku gromadzimy wielu wysokiej klasy chirurgów i specjalistów, którzy przyjeżdżają do KCM z całego świata. Jesteśmy dumni, że możemy organizować liczne konferencje i warsztaty na żywo z zakresu zaawansowanej chirurgii małoinwazyjnej.

W dniu 9 kwietnia 2022 r. w KCM odbyły się kolejne warsztaty z chirurgii bariatrycznej, które zakończyły się sukcesem.

Wydarzenie otworzył Philip Pasler, wicedyrektor i dyrektor zarządzający kliniki, który w swoim przemówieniu powitał wszystkich delegatów oraz przedstawił wybitnych chirurgów i prelegentów. Pan Pasler podkreślił również znaczenie takich warsztatów jako cennego doświadczenia edukacyjnego, które w znacznym stopniu przyczynia się do postępu w medycynie.

Przebieg wydarzenia:

1. Prezentacja: Laparoskopowy Mini-Bypass Żołądka – za i przeciw. Murat Üstün
2. Operacja na żywo: OAGB – wskazówki i triki. Chirurg: Murat Üstün / Piotr Major
3. Wykład: Trudności chirurgiczne związane z rękawową resekcją żołądka. Piotr Major
4. Chirurgia na żywo: Rękawowa resekcja żołądka – wskazówki i triki. Chirurg: Murat Üstün / Piotr Major
5. Pytania i odpowiedzi

Na liście uczestników znalazło się 230 najbardziej uznanych lekarzy, chirurgów i pracowników służby zdrowia ze wszystkich zakątków świata.

W ramach warsztatów odbyły się dwie transmisje chirurgiczne na żywo: Laparoskopowy Mini-Bypass Żołądka (One Anastomosis Gastric Bypass) i Rękawowa Resekcja Żołądka (Sleeve Gastrectomy), prowadzone wspólnie przez dwóch chirurgów dr Murata Üstüna (MD, PhD) i prof. Piotra Majora (MD, PhD), czołowych ekspertów w dziedzinie chirurgii bariatrycznej.

Dr Murat Üstün (MD, PhD) uzyskał swoje kwalifikacje w Ankara Education and Research Hospital Ege University Faculty of Medicine. Jest znany na całym świecie dzięki swojej pracy i doświadczeniu chirurgicznemu. Jest jednym z najbardziej rozchwytywanych lekarzy w dziedzinie chirurgii odchudzającej, praktykującym od ponad 23 lat. Dr Üstün jest zwolennikiem zasady, że wiedza rośnie, gdy się nią dzielimy, dlatego też nieustannie szkoli swoich kolegów w zakresie chirurgii bariatrycznej i metabolicznej.

Dr Üstün wprowadził również nowe rozwiązania technologiczne, takie jak zastosowanie staplera z akumulatorem iDrive w rękawowej resekcji żołądka, zastosowanie szwów V-Loc w chirurgii bariatrycznej, wykonanie pierwszej rękawowej resekcji żołądka przy użyciu systemu laparoskopowego Spies firmy Storz oraz wykonanie trójwymiarowej laparoskopowej rękawowej resekcji żołądka i rękawowej resekcji żołądka w technologii 4k. Dr Murat Üstün kontynuuje studia w zakresie chirurgii otyłości i chirurgii bariatrycznej częściowo w Londynie, a częściowo w Stambule.

Prof. Piotr Major (MD, PhD) ukończył studia na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego (CMJU). Od tego czasu współpracował z II Katedrą Chirurgii CMJU. Od 2010 roku specjalizuje się w chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Endoskopowej, Metabolicznej i Nowotworów Tkanek Miękkich Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Jest autorem licznych prac naukowych publikowanych w krajowych i zagranicznych czasopismach medycznych. W 2014 roku uzyskał stopień doktora habilitowanego.

Zainteresowania prof. Majora kierują się w stronę mało inwazyjnych technik chirurgicznych oraz chirurgicznego leczenia otyłości olbrzymiej. W swojej karierze wykonał ponad 1600 zabiegów bariatrycznych (m.in. laparoskopowe rękawowe resekcje żołądka, ominięcie żołądka, zabiegi rewizyjne) oraz ok. 1100 innych zabiegów laparoskopowych. Jego ogromne doświadczenie i nieskazitelną jakość potwierdzają bardzo niskie wskaźniki infekcji pooperacyjnych.

Obie operacje zostały wykonane z precyzją i przebiegły bez zakłóceń. Operacje transmitowane na żywo były głównym wydarzeniem, podczas którego doświadczeni chirurdzy demonstrowali swoje techniki przed publicznością złożoną z pasjonatów za pośrednictwem łącza wideo. Operacje na żywo pozwoliły uczestnikom doświadczyć rozszerzonych korzyści płynących z zabiegów, ale także umożliwiły im poznanie ewentualnych trudności chirurgicznych.

Warsztaty zapewniły doskonałe możliwości szkoleniowe i pozwoliły słuchaczom zobaczyć operację przeprowadzoną przez światowej sławy chirurgów, a jednocześnie mieć możliwość interakcji z nimi w czasie rzeczywistym. Uczestnicy przypisują warsztatom znaczące korzyści w zakresie uczenia się. Operacja na żywo była okazją do nauki dla profesjonalistów medycznych zainteresowanych rękawową resekcją żołądka (Sleeve Gastrectomy) oraz operacją laparoskopową wytwarzającą jedno zespolenie jelitowo żołądkowe (One Anastomosis Gastric Bypass / Mini Bypass żołądka).

Wprowadzanie nowych technik do praktyki poprzez obserwację operacji na żywo było doświadczeniem i wartością edukacyjną. Korzyści płynące z obserwowania dr Murata i dr Majora, dwóch wykwalifikowanych mentorów, były nieocenione. Te pokazy chirurgiczne na żywo stanowiły dla kolegów wyjątkowe doświadczenie edukacyjne, pozwalające na doskonalenie umiejętności chirurgicznych i rozpowszechnianie informacji.

Biorąc pod uwagę fakt, że większość uczestników warsztatów to aktywni zawodowo chirurdzy z dużą liczbą przypadków, ich imponujące opinie na temat wartości edukacyjnej warsztatów miały ogromne znaczenie.

Po operacji uczestnicy zadawali różne pytania, na które dr Murat i dr Major udzielali wyczerpujących odpowiedzi, dostarczając szczegółowych i dogłębnych informacji.

Warsztaty okazały się wielkim sukcesem dla wszystkich zaangażowanych w nie osób i przyczyniły się do dalszego rozwoju Kliniki w zakresie postępu chirurgicznego.

Wyślij zapytanie

  Wypełniając formularz zgadzam się z Polityką prywatności oraz sposobem wykorzystania wysłanych danych.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez KCM Clinic S.A. z siedzibą w Jeleniej Górze w celu przesyłania treści marketingowych na mój adres e-mail podany powyżej w formularzu kontaktowym.

  Zarejestruj się

  Wizyty, zabiegi szpitalne

  • Pon - pt  7:30 - 19:00
  • Sobota    9:00 - 13:00

  Centrum Chirurgii Bariatrycznej

  Centrum Chirurgii Plastycznej

  Centrum Chirurgii Kręgosłupa

  Centrum Stomatologii

  • Pon - pt   8:00 - 19:00
  • Sobota     9:00 - 13:00

  Punkt poboru i testów COVID-19

  • poniedziałek 7.00 - 20.00
  • wtorek 7:00 - 20:00
  • środa 7:00 - 20:00
  • czwartek 7:00 - 20:00
  • piątek 7:00 - 20:00
  • sobota 8:00 - 14:00

  OMEGA Diagnostyka Obrazowa

  • Pon – pt  7:00 – 21:00
  • Sobota     7:00 – 21:00

  Godziny Otwarcia

  • Pon - Pt   7:30 - 21:00
  • Sobota     7:30 - 18:00

  Centrum Stomatologii KCM Jelenia Góra

  • Pon - Pt   8:00 - 20:00
  • Sobota      9:00 - 14:00

  KCM Clinic Wrocław

  • Czynne po umówieniu wizyty

  Chat KCM Clinic

  • Pon - Pt   8:00 - 19:00

  Lokalizacje

  KCM Clinic Jelenia Góra

  • ul. Bankowa 5-7

   58-500 Jelenia Góra

  KCM Clinic Wrocław

  • ul. Krucza 2A

   53-406 Wrocław

  Parking