sie2022

Chirurgia PlastycznaPoradnik pacjentapowiększenie piersi medycyna estetyczna

Promyki słońca, podróże, więcej czasu wolnego związanego z wakacyjną przygodą, poznawanie nowych miejsc, osób oraz napływ inspiracji powodują że w okresie letnim wiele osób zdecydowało sie na poprawę swojego wyglądu, korzystając z oferty w KCM Clinic. Operacje plastyczne przynoszą często metamorfozę niedostępną innymi metodami upiększającymi oraz tym samym sprawiają pozbycie się kompleksów, dodając animuszu i pewności siebie.

Chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna mają bardzo długą i ciekawą historię. O operacjach plastycznych możemy przeczytać już w źródłach starożytnego Egiptu, które pochodzą z czasów 2500-3000 lat przed naszą erą. O pierwszym udokumentowanym zabiegu plastycznym mówi się przy okazji postaci Heinricha von Pfolspeundta, który w XV wieku zrekonstruował nos… rannemu psu. Znaczny wzrost wykonywanych operacji plastycznych nastąpił po I wojnie światowej, z której do domów powróciło wielu okaleczonych przez wojnę weteranów.  Po II wojnie światowej powstał pierwszy oddział chirurgii plastycznej w Polsce.

Początkowo chirurgia plastyczna była domeną osób sławnych i bogatych. Marilyn Monroe, aktorka i modelka, która wyznaczyła normy urody na kilka dekad korzystała z pomocy lekarzy oraz trików pomagających uzyskać słynny wygląd. Na początku swojej kariery, przeszła dwie operacje plastyczne: korektę nosa oraz podbródka. Legendarna Marlene Dietrich natomiast słynęła z idealnej cery i charakterystycznych kości policzkowych. Uważa się ją za wynalazczynię liftingu skóry. W czasach, gdy niedostępne były popularne dziś zabiegi medycyny estetycznej by ukryć zmarszczki Dietrych nakazywała fryzjerom wyjątkowo ciasno spinać jej włosy by naciągały skórę twarzy. Podobno miała używać także ukrytej taśmy chirurgicznej by nadać twarzy odpowiedni kształt.

Rzeźbienie i poprawianie ludzkiego ciała to obecnie nie tylko moda, czy efekt kaprysów gwiazd i osób zamożnych XXI wieku. Chirurgia plastyczna stała sie ogólnie dostępna oraz coraz bardziej popularna, a medycyna estetyczna bardzo szybko się rozwija. Możliwości współczesnej medycyny estetycznej oraz chirurgii plastycznej, zwiększająca się dostępność, zmniejszone ryzyko komplikacji spowodowane zastosowaniem nowoczesnych technik i narzędzi czy naturalne efekty wykonywanych zabiegów – wszystko to przyczynia się do rosnącego zainteresowania operacjami plastycznymi. Istnieje coraz więcej bezpiecznych, mało (lub wcale) inwazyjnych metod na polepszenie naszego wyglądu. Każdy z nas ma opcję dbania o siebie poprzez rozwiązania, które są dla niego odpowiednie oraz przynoszą pożądany rezultat.

Wyniki badań psychologicznych nie pozostawiają wątpliwości: zamiłowanie do piękna mamy zakodowane w genach. Ludziom wyglądającym ładnie przypisywane są podświadomie pozytywne cechy, a uroda kojarzona jest z sukcesem. Operacje plastyczne powodują poczucie pewności siebie, a co z tym związane poprawiają naszą samoocenę, relacje z ludźmi czy nawet zwiększają nasze szanse na rynku pracy. Polki lubią dbać o swoją urodę i większość z nich podziela opinię że atrakcyjny wygląd to duży atut. W czasach gdy zabiegi estetyczne oraz chirurgia plastyczna są szeroko dostępne, również w Polsce, pacjenci KCM Clinic chętnie poddają się korekcji niedoskonałości, które mają poprawić ich poczucie własnej wartości, uczynić ich konkurencyjnymi w walce o stanowisko, zdobyć atrakcyjnego partnera lub po prostu poczuć się lepiej.

Co można poprawić w swoim wyglądzie? Oferta KCM Clinic obejmuje najczęściej wybierane zabiegi operacyjne włączając chirurgię plastyczną twarzy, między innymi: plastykę powiek (pomaga pozbyć się oznak starzenia), powiększenie ust, face oraz neck lift (zabiegi które skutecznie odmładzają, korygują urodę oraz opóźniają efekty starzenia się), operacje chirurgiczne nosa, operacje chirurgiczne piersi (implanty, podniesienie piersi, redukcja) oraz abdominoplastyka (stosowana po przebytej ciąży lub po spadku wagi ciała).

Wyrażanie siebie jest najczęściej kojarzone z twarzą – oczami, uważanymi za zwierciadło duszy oraz ustami, które również odgrywają ważną rolę. Usta są niczym jak nasz osobisty tłumacz: przekształcają intensywność naszych emocji poprzez unikatową dla każdego z nas ekspresję twarzy. Wzrost zainteresowania korekcją ust idzie w parze z możliwością i potrzebą podkreślenia ich niepowtarzalności poprzez przywrócenie naturalnej objętości. Operacje plastyczne powiększenia ust przeprowadzane w KCM Clinic zapewniają naturalny efekt — usta są uwypuklone, o harmonijnym wyglądzie, a zabieg powiększenia pomaga w osiągnięciu pełnej objętości oraz da możliwości rzeźbienia i zmiany ich kształtu.

Plastyka powiek to kolejny popularny zabieg w KCM Clinic, który chirurgicznie poprawia wygląd powiek, a tym samym odmładza oczy i wyraz twarz. Zabieg ten może dotyczyć powiek górnych, dolnych bądź obu naraz. Korekcja powiek to zabieg, który najczęściej wybierają pacjenci, którzy chcą odmłodzić wygląd swojej twarzy.  Plastyka powiek zapewnia pacjentom korzyści nie tylko upiększające, ale i poprawiające jakość życia. Podnoszenie (lifting powiek) powiek u osób z widocznym opadaniem powiek to nie tylko zabieg estetyczny, ale wykonywany także ze względów zdrowotnych. Po zabiegu poprawia się ostrość oraz jakość widzenia.

Często wybieranym zabiegiem ktory odmładza pacjentów to lifting twarzy i szyi. Chirurgia plastyczna twarzy i szyi jako zabieg chirurgiczny polegający na usunięciu zwiotczałej skóry w okolicach twarzy i szyi. Eliminuje oznaki starzenia się, które pojawiają się z biegiem czasu. Efektem zabiegu jest odmłodzona skóra twarzy i szyi. Dodatkowo, zabieg może delikatnie wpływać na skorygowanie rysów twarzy. Niekwestionowaną zaletą liftingu jest fakt, że po zabiegu twarz wygląda zdecydowanie młodziej, a przy tym niezwykle naturalnie. Ingerencja chirurgiczna praktycznie nie jest zauważalna.

Operacja nosa, nazywana również plastyką nosa ma na celu zmianę jego kształtu lub poprawy jego funkcjonowania. Można przeprowadzić zabieg z przyczyn medycznych – na przykład w celu rozwiązania problemów z oddychaniem związanych z krzywą przegrodą lub zniekształcenia spowodowanego urazem, lub wadami wrodzonymi. Innym powodem poddania się operacji plastyki nosa jest poprawa jego kształtu i wyglądu ze względów kosmetycznych. Operacja nosa zmienia rysy twarzy i wpływa na zmianę wyglądu pacjenta po operacji. Operacja nosa, to dla wielu pacjentów jedyny sposób na to, aby pozbyć się wieloletnich oraz przykrych kompleksów związanych z wyglądem. Dzięki zabiegowi można skorygować zbyt duży nos, a także poprawić wygląd nosa, a tym samym poprawić własną samoocenę oraz pewność siebie. Operacja nosa to skuteczny sposób na pozbycie się mankamentów urody, które obniżają poczucie wartości. Uzyskane dzięki niej efekty są trwałe i widoczne tuż po przeprowadzeniu zabiegu.

Wygląd, rozmiar oraz kształt piersi są ważnymi czynnikami budującymi pewność siebie i poczucie własnej wartości u kobiet. Występują one w szerokiej gamie kształtów i rozmiarów, podobnie jak kobiety, które je mają. Niektórym kobietom nie zawsze jest łatwo zaakceptować piersi, które mają w swojej naturalnej formie. Kształt lub rozmiar biustu może powodować, że czują się niepewnie, nieśmiałe, nie akceptują swojego wyglądu, a kształt lub rozmiar piersi przeszkadza im w codziennych czynnościach. Rozmiar lub stan piersi może również wpływać na życie seksualne oraz sposób myślenia i postrzegania swojej kobiecości. Wiele kobiet z wiekiem może czuć się nieswojo z rozmiarem i kształtem piersi, co może wpływać na ich samoocenę. Współczesna medycyna oferuje różnorodne rozwiązania, które pomagają pacjentom rozwiązać ten problem. Operacja piersi jest jednym z najczęściej wykonywanych współcześnie zabiegów, zarówno w KCM Clinic jak i na całym świecie, polegająca na powiększaniu, pomniejszaniu lub podnoszeniu piersi. Niektóre operacje piersi są wykonywane ze względów kosmetycznych, aby wyglądały młodziej lub zwiększenie ich rozmiaru. Inne są konieczne z medycznego punktu widzenia, takie jak zmniejszenie piersi, jeśli piersi powodują ból pleców.

Abdominoplastyka inaczej zwana chirurgiczną plastyką powłok brzusznych to zabieg chirurgiczny wykonywany w celu uzyskania atrakcyjniejszej sylwetki ciała z bardziej napiętym, płaskim brzuchem oraz lepiej zaznaczoną talią. Abdominoplastyka polega na usunięciu nadmiaru luźnej lub obwisłej skóry z dolnej i środkowej części brzucha, która najczęściej jest pozostałością po ciąży lub dużej utracie masy ciała. Podczas operacji istnieje możliwość również zmiany kształtu i położenia pępka.

Opisane powyżej, to tylko niektóre, najbardziej popularne, z oferowanych zabiegów chirurgii plastycznej w KCM Clinic.

Podczas miesięcy letnich w KCM Clinic przeprowadzono wiele zabiegów chirurgii plastycznej powodując uśmiech oraz zadowolenie licznych pacjentów. W KCM Clinic zapewniamy najwyższy poziom opieki i profesjonalnej wiedzy medycznej, ekspertyzę doświadczonych specjalistów chirurgii plastycznej, pomagając zapewnić pacjentom w uzyskaniu najlepszych rezultatów i wyglądu.

Do naszego wybitnego zespołu specjalistów chirurgii plastycznej należą, między innymi: dr n. med. Piotr Drozdowski – chirurg plastyczny, specjalista medycyny estetycznej; dr n. med. Grzegorz Kierzynka – specjalista chirurgii plastycznej; dr hab. n. med. Mariola Popko- chirurg plastyczny twarzy, otorynolaryngolog; lek. med. Paweł Jaremków – specjalista chirurgii plastycznej; lek. med. Aleksandra Łuniewska – specjalista chirurgii plastycznej oraz specjalista medycyny estetycznej.

Zapraszamy Państwa serdecznie do zapoznania się z pełną ofertą naszych zabiegów.

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami, wyjaśnimy Twoje wątpliwości.
ZADZWOŃ DO NAS

Wyślij zapytanie

  Wypełniając formularz zgadzam się z Polityką prywatności oraz sposobem wykorzystania wysłanych danych.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez KCM Clinic S.A. z siedzibą w Jeleniej Górze w celu przesyłania treści marketingowych na mój adres e-mail podany powyżej w formularzu kontaktowym.

  Zarejestruj się

  Wizyty, zabiegi szpitalne

  • Pon - pt  7:30 - 19:00
  • Sobota    9:00 - 13:00

  Centrum Chirurgii Bariatrycznej

  Centrum Chirurgii Plastycznej

  Centrum Chirurgii Kręgosłupa

  Centrum Stomatologii

  • Pon - pt   8:00 - 19:00
  • Sobota     9:00 - 13:00

  Punkt poboru i testów COVID-19

  • poniedziałek 7.00 - 20.00
  • wtorek 7:00 - 20:00
  • środa 7:00 - 20:00
  • czwartek 7:00 - 20:00
  • piątek 7:00 - 20:00
  • sobota 8:00 - 14:00

  OMEGA Diagnostyka Obrazowa

  • Pon – pt  7:00 – 21:00
  • Sobota     7:00 – 21:00

  Godziny Otwarcia

  • Pon - Pt   7:30 - 21:00
  • Sobota     7:30 - 18:00

  Centrum Stomatologii KCM Jelenia Góra

  • Pon - Pt   8:00 - 20:00
  • Sobota      9:00 - 14:00

  KCM Clinic Wrocław

  • Czynne po umówieniu wizyty

  Chat KCM Clinic

  • Pon - Pt   8:00 - 19:00

  Lokalizacje

  KCM Clinic Jelenia Góra

  • ul. Bankowa 5-7

   58-500 Jelenia Góra

  KCM Clinic Wrocław

  • ul. Krucza 2A

   53-406 Wrocław

  Parking