kwi2023

Chirurgia PlastycznaPoradnik pacjenta

Wiele kobiet decyduje się na zabieg powiększenia piersi (znany również jako operacja wszczepienia implantów lub augmentation mammoplasty), aby zwiększyć swoją pewność siebie. W rzeczywistości ten zabieg kosmetyczny jest jedną z najczęściej wykonywanych operacji na świecie. Mówiąc najprościej, operacja powiększenia polega na dopasowaniu kształtu i wielkości piersi za pomocą implantów. Zabieg ten może pomóc kobietom w celach rekonstrukcyjnych, np. po mastektomii z powodu raka piersi. Operacja wszczepienia implantów piersi jest zazwyczaj zalecana kobietom, które chcą dokonać znaczących zmiany w wielkości i kształcie swoich piersi. Zabieg wykonywany jest poprzez wykonanie Nacięcie w piersi w celu umieszczenia implantu. Nacięcia te mogą być subglandularne (umieszczone bezpośrednio za tkanką piersiową i przed mięśniem piersiowym) lub podłopatkowe (umieszczone pod mięśniem piersiowym). Jeśli myślisz o operacji plastycznej, musisz wziąć pod uwagę kilka rzeczy. My Wymieniliśmy 7 najważniejszych rzeczy, które powinnaś wiedzieć przed wykonaniem zabiegu. W razie jakichkolwiek innych pytań, skontaktuj się z naszymi specjalistami w każdej chwili . Jesteśmy dostępni przez całą dobę i chętnie pomożemy!

Nie ma tylko jednego rodzaju implantów piersi.

Istnieją dwa główne rodzaje implantów piersi, które zamierzamy opisać poniżej. Zawsze skonsultuj się ze swoim lekarzem, aby zrozumieć, jaki rodzaj implantu piersi jest dla Ciebie odpowiedni!

Implanty solne

Implanty solne składają się z silikonowej obudowy i są wypełnione sterylną solą wodną. Są one wprowadzane puste do piersi, a następnie wypełnione. Ten rodzaj implantu jest zwykle zalecany kobietom, które mają 18 lat lub więcej i są zwykle tańsze niż implanty silikonowe. Jedną z zalet implantów solnych jest to, że jeśli pękną i wyciekną, roztwór soli zostanie wchłonięty przez Twój organizm bez żadnego ryzyka dla zdrowia. Może się jednak okazać, że trzeba będzie poddać się operacji usunięcia silikonowej obudowy implantu. W takim przypadku, podczas tego samego zabiegu można umieścić nowy implant.

Implanty silikonowe

Implanty silikonowe są wstępnie wypełnione żelem silikonowym. Wiele pacjentek uważa, że implanty silikonowe sprawiają bardziej naturalne wrażenie. Są one dostępne dla kobiet w wieku 22 lat lub starszych, a w wyjątkowych okolicznościach dla młodszych pacjentek w celach rekonstrukcyjnych. W przeciwieństwie do implantów z soli fizjologicznej, żel nie zostanie wchłonięty przez organizm w przypadku przecieku implantu, ale nie będzie stanowił żadnego zagrożenia dla zdrowia. Operacja może być konieczna do usunięcia implantu, a nowy może być wszczepiony podczas tego samego zabiegu.

Implanty piersi nie są jedyną opcją powiększania piersi

Powiększanie piersi jest często wykonywane przy użyciu implantów piersiowych, ale masz też inną opcję: powiększanie piersi za pomocą transferu tłuszczu. Podczas tego zabiegu chirurg pobiera tłuszcz z jednej części ciała (zwykle z brzucha lub ud) i wstrzykuje go do piersi. Chirurg wstrzykuje tłuszcz, aby powiększyć rozmiar Twoich piersi, jak również poprawić ich kontury. Powiększanie piersi z transferem tłuszczu jest świetną opcją dla kobiet, które chcą osiągnąć subtelne zmiany w wyglądzie swoich piersi.

Czy chcesz dowiedzieć się więcej na temat Chirurgi Plastycznej
Odwiedź naszą stronę
Chirurgia Plastyczna

Istnieją różne kształty implantów piersi do wyboru

Poza wyborem rozmiaru, wiele pacjentek nie zdaje sobie sprawy, że może wybrać różne kształty implantów piersi. Ostateczny wybór będzie w dużej mierze zależał od tego, co chcesz osiągnąć w zakresie kształtu, rozmiaru i proporcji. Poniżej przedstawiamy dwa główne kształty implantów piersi.

Okrągłe implanty piersiowe

Okrągłe implanty piersi zazwyczaj dają bardziej okrągły ogólny wygląd i są dostępne w szerokim zakresie rozmiarów i szerokości. Mają one profil w kształcie półksiężyca i mogą być wypełnione zarówno solą fizjologiczną, jak i żelem silikonowym.

Implanty piersiowe typu teardrop

Implanty piersi typu teardrop, znane również jako implanty kształtowe, są zazwyczaj polecane kobietom, które chcą osiągnąć bardziej naturalny wygląd. Są one uważane za bardziej
anatomiczne, ponieważ są pełniejsze u dołu i zwężają się ku górze.

Wybór odpowiedniego rozmiaru implantu piersi jest podstawą

zrobienie piersi ma wiele wspólnego z wielkością. Z tego powodu ważne jest, aby pacjentki podjęły właściwą decyzję, jeśli chodzi o to, jak duże powinny być ich piersi. Implanty piersi, które są zbyt małe lub zbyt duże mogą prowadzić do niezadowolenia. Zbyt ciężkie implanty również mogą powodować komplikacje. Pacjenci powinni zawsze wybierać odpowiedni rozmiar implantu w zależności od ich ciała, jak również najbezpieczniejszą opcję z medycznego punktu widzenia. W KCM Clinic mierzymy szerokość ramion, wysokość klatki piersiowej i szerokość klatki piersiowej, aby ocenić, jaki rozmiar i kształt implantu piersi jest właściwy. Pacjentki mogą oszacować podczas konsultacji, jakie rezultaty chcą osiągnąć, nosząc elastyczny stanik sportowy i przymierzając różne implanty.

W pewnym momencie może zaistnieć potrzeba wymiany implantów piersi

Implanty piersi mogą w pewnym momencie wymagać wymiany i może to nastąpić z różnych powodów:

Jeśli nie jesteś zadowolona z kształtu lub rozmiaru implantów piersi, które otrzymałaś.

Jeśli doszło do pęknięcia implantu piersi: ryzyko pęknięcia implantu wzrasta po dziesięciu latach od zabiegu. latach od zabiegu. Często zmienia to wygląd piersi i sposób odczucia.

Jeśli miałaś skurcz kapsularny: dzieje się tak, gdy tkanka bliznowata, która tworzy się wokół implantu po operacji, staje się zbyt gruba.
wokół implantu po operacji staje się zbyt gruba, powodując ból.

Skurcz kapsularny jest leczony poprzez nacięcie blizny, aby tkanka mogła się ponownie prawidłowo uformować. ponownie prawidłowo się uformować.

You need to be in good health to undergo a boob job

Nie zapominaj, że powiększenie piersi jest zabiegiem chirurgicznym! Z tego powodu pacjenci powinny być w dobrym stanie zdrowia i mieć realistyczne oczekiwania.

Skontaktuj się z naszym Koordynatorem
Jesteśmy dla ciebie Dostępni
Zadzwoń

Pełny powrót do zdrowia może potrwać kilka miesięcy

Nie martw się, rezultaty po operacji wszczepienia implantów piersi są widoczne natychmiast! Możesz jednak potrzebować kilku miesięcy na całkowite wyzdrowienie, zwłaszcza na zagojenie się blizn. Upewnij się, że zawsze przestrzegasz wytycznych pooperacyjnych dostarczonych przez lekarza, aby zapewnić płynny i zdrowy powrót do zdrowia.

Wyślij zapytanie

  Wypełniając formularz zgadzam się z Polityką prywatności oraz sposobem wykorzystania wysłanych danych.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez KCM Clinic S.A. z siedzibą w Jeleniej Górze w celu przesyłania treści marketingowych na mój adres e-mail podany powyżej w formularzu kontaktowym.

  Zarejestruj się

  Wizyty, zabiegi szpitalne

  • Pon - pt  7:30 - 19:00
  • Sobota    9:00 - 13:00

  Centrum Chirurgii Bariatrycznej

  Centrum Chirurgii Plastycznej

  Centrum Chirurgii Kręgosłupa

  Centrum Stomatologii

  • Pon - pt   8:00 - 19:00
  • Sobota     9:00 - 13:00

  Punkt poboru i testów COVID-19

  • poniedziałek 7.00 - 20.00
  • wtorek 7:00 - 20:00
  • środa 7:00 - 20:00
  • czwartek 7:00 - 20:00
  • piątek 7:00 - 20:00
  • sobota 8:00 - 14:00

  OMEGA Diagnostyka Obrazowa

  • Pon – pt  7:00 – 21:00
  • Sobota     7:00 – 21:00

  Godziny Otwarcia

  • Pon - Pt   7:30 - 21:00
  • Sobota     7:30 - 18:00

  Centrum Stomatologii KCM Jelenia Góra

  • Pon - Pt   8:00 - 20:00
  • Sobota      9:00 - 14:00

  KCM Clinic Wrocław

  • Czynne po umówieniu wizyty

  Chat KCM Clinic

  • Pon - Pt   8:00 - 19:00

  Lokalizacje

  KCM Clinic Jelenia Góra

  • ul. Bankowa 5-7

   58-500 Jelenia Góra

  KCM Clinic Wrocław

  • ul. Krucza 2A

   53-406 Wrocław

  Parking