kwi2023

Chirurgia PlastycznaPoradnik pacjenta

Chirurgia Bariatryczna jest terminem zbiorczym dla serii procedur, które mają na celu pomóc pacjentom w utracie wagi, np. rękaw żołądkowy, bypass żołądkowy lub SASI-S. Procedury te pomogły wielu osobom odzyskać kontrolę nad swoim zdrowiem i samopoczuciem.
Utrata dużej ilości kilogramów może spowodować zwiotczenie skóry; dzieje się tak dlatego, że gdy skóra się rozciągnie, trudno jest jej wrócić do pierwotnego stanu. Jest to problem, z którym boryka się wielu pacjentów bariatrycznych: podczas gdy cieszą się oni z postępów w odchudzaniu, mogą doświadczyć zwisającej skóry, która może również powodować dyskomfort i wysypkę. W takim przypadku pomocne mogą być zabiegi modelowania sylwetki. Te zabiegi chirurgii plastycznej mogą pomóc pacjentom poprawić wygląd ich brzucha, ramion, bioder i nóg. Przedstawimy Państwu przegląd najbardziej popularnych procedur konturowania ciała po operacji odchudzania i czego można oczekiwać od każdego z nich.

Zabiegi modelowania sylwetki: Czy jestem dobrym kandydatem?

Jeśli przeszedłeś operację bariatryczną i chciałbyś rozwiązać problemy związane z luźną, obwisłą skórą, która pojawiła się po utracie wagi, możesz zastanawiać się, czy jesteś dobrym kandydatem do zabiegu kosmetycznego. Z reguły pacjenci kwalifikujący się do zabiegu są w dobrym stanie zdrowia, a ich waga ustabilizowała się. Oznacza to, że są Państwo bliscy swojej idealnej wagi lub mają kilka kilogramów więcej lub mniej. Jednakże, możemy ocenić Twoją kwalifikowalność tylko poprzez przeprowadzenie kontroli zdrowia i poznanie Ciebie. Skontaktuj się z nami w każdej chwili, a jeden z naszych koordynatorów pacjentów skontaktuje się z Tobą!

Lift ciała

Jak sama nazwa wskazuje, lifting ciała ma na celu „skorygowanie” kształtu ciała. W praktyce, podczas tego zabiegu, chirurg operuje dolną część pleców i okolicę brzucha, przycinając i zmieniając położenie skóry zgodnie z życzeniem.

Lifting ciała jest rozległym zabiegiem chirurgicznym i przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym. Może być wykonany w jednej lub kilku sesjach. Omówimy z Państwem, jaka opcja jest najlepsza w Państwa przypadku.
Lifting ciała może być również połączone z liposukcją w celu usunięcia złogów tłuszczu. Jeśli rozważasz operację podniesienia ciała, pamiętaj, że będziesz wyłączony z nóg przez kilka tygodni.
Jest to poważna operacja i będziesz potrzebował czasu na odpoczynek i zadbanie o siebie. Zauważysz wyniki zaraz po zabiegu, ale będą one całkowicie widoczne do dwóch lat po zabiegu.

Czy chcesz dowiedzieć się więcej na temat zabiegów Chirurgi Plastycznej
Odwiedź naszą stronę
Chirurgia Plastyczna

Plastyka ramion 

Obwisła skóra w górnej części ramion jest częstym następstwem masowej utraty wagi. Nadmiar tłuszczu i skóry w tych okolicach usuwany jest podczas liftingu ramion, czyli brachioplastyki. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym (czasami zabieg może być wykonany w znieczuleniu miejscowym), a procedura trwa średnio 2 godziny dla obu ramion.
Chirurg wykonuje kilka 3-4 mm nacięć wokół ramion, aby usunąć złogi tłuszczu i luźnej skóry i uzyskać bardziej estetyczny wygląd.

Podniesienie piersi

Piersi mogą być również dotknięte dużą utratą wagi; ponieważ skóra traci elastyczność wraz z wagą i wiekiem, nie może dopasować się do nowego kształtu, gdy tracimy dużo wagi. W konsekwencji piersi obwisają, a brodawki sutkowe skierowane są w dół.
Dzięki zabiegowi podniesienia piersi (mastopeksji) chirurg może podnieść i skorygować położenie piersi poprzez przycięcie zwisającej skóry i zmianę kształtu tkanki piersi.
Zabieg podniesienia piersi przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym i trwa średnio od 2 do 3 godzin. Istnieją różne techniki podnoszenia piersi do wyboru: chirurg doradzi Ci co jest najlepszą opcją w Twoim przypadku.

Plastyka powłok brzusznych 

Plastyka brzucha lub abdominoplastyka to zabieg chirurgiczny wykonywany w znieczuleniu ogólnym. Istnieje kilka rodzajów procedur dostępnych w zależności od ilości tłuszczu i skóry, które chcesz usunąć. Podobnie jak w przypadku innych zabiegów modelujących sylwetkę, podczas operacji „plastyki brzucha” chirurg usuwa nadmiar skóry lub tłuszczu i napina mięśnie brzucha. Procedury plastyki brzucha obejmują miniaturową abdominoplastykę, pełną abdominoplastykę, rozszerzoną abdominoplastykę i fleur-de-lis plastykę brzucha. Pacjenci bariatryczni zazwyczaj przechodzą rozszerzoną abdominoplastykę: dzięki tej procedurze chirurg jest w stanie usunąć więcej skóry i tłuszczu wokół Twojej połowy ciała. W niektórych przypadkach chirurg może zdecydować się na połączenie liposukcji w celu usunięcia tkanki tłuszczowej.

Plastyka Ud

Operacja plastyki ud to zabieg, który ma na celu zmianę kształtu ud poprzez redukcję nadmiaru skóry i tłuszczu.
Chirurg usunie dodatkowe fałdy skóry w wewnętrznej części ud i nada im gładszy kontur.
Zabieg liftingu ud wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym i trwa około dwóch godzin dla obu nóg.

Skontaktuj się z naszym Koordynatorem
Jesteśmy dla ciebie dostępni
Zadzwoń do nas

Konturowanie ciała: Jak przygotować się do zabiegu

W pierwszej kolejności skorzystaj z konsultacji z lekarzem. Jeśli potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszymi koordynatorami ds. pacjentów! Przeprowadzą Cię oni przez opcje chirurgiczne i przedstawią szczegółowy przegląd tego, z czym wiążą się zabiegi modelowania sylwetki.
Podczas wstępnej konsultacji zadamy Ci pytania dotyczące Twojego ogólnego stanu zdrowia, zapytamy Cię, czy masz problemy zdrowotne lub czy regularnie przyjmujesz leki. Zostaniesz poinformowany, czy musisz przestać przyjmować pewne leki przed zabiegiem.

Jak wspomniano powyżej, powinnaś osiągnąć stabilną wagę, ponieważ w przypadku większej utraty wagi po operacji mogą powstać nowe kieszenie obwisłej skóry. Znaczne przybranie na wadze po operacji może spowodować powstanie szerokich blizn i dużych rozstępów, a także uszkodzić skórę.
Należy pamiętać o rzuceniu palenia na kilka tygodni przed operacją.
Palenie może utrudnić powrót do zdrowia, jak również zwiększyć ryzyko powikłań podczas operacji.

Możemy poprosić Cię o wykonanie pewnych badań, aby ocenić, czy jesteś zdolny do poddania się operacji. Testy
mogą obejmować elektrokardiogram (EKG), testy funkcji płuc i badania krwi. Gdy
operacji, poinformujemy Pana/Panią o wszystkich zaleceniach przedoperacyjnych, których należy przestrzegać.

Wyślij zapytanie

  Wypełniając formularz zgadzam się z Polityką prywatności oraz sposobem wykorzystania wysłanych danych.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez KCM Clinic S.A. z siedzibą w Jeleniej Górze w celu przesyłania treści marketingowych na mój adres e-mail podany powyżej w formularzu kontaktowym.

  Zarejestruj się

  Wizyty, zabiegi szpitalne

  • Pon - pt  7:30 - 19:00
  • Sobota    9:00 - 13:00

  Centrum Chirurgii Bariatrycznej

  Centrum Chirurgii Plastycznej

  Centrum Chirurgii Kręgosłupa

  Centrum Stomatologii

  • Pon - pt   8:00 - 19:00
  • Sobota     9:00 - 13:00

  Punkt poboru i testów COVID-19

  • poniedziałek 7.00 - 20.00
  • wtorek 7:00 - 20:00
  • środa 7:00 - 20:00
  • czwartek 7:00 - 20:00
  • piątek 7:00 - 20:00
  • sobota 8:00 - 14:00

  OMEGA Diagnostyka Obrazowa

  • Pon – pt  7:00 – 21:00
  • Sobota     7:00 – 21:00

  Godziny Otwarcia

  • Pon - Pt   7:30 - 21:00
  • Sobota     7:30 - 18:00

  Centrum Stomatologii KCM Jelenia Góra

  • Pon - Pt   8:00 - 20:00
  • Sobota      9:00 - 14:00

  KCM Clinic Wrocław

  • Czynne po umówieniu wizyty

  Chat KCM Clinic

  • Pon - Pt   8:00 - 19:00

  Lokalizacje

  KCM Clinic Jelenia Góra

  • ul. Bankowa 5-7

   58-500 Jelenia Góra

  KCM Clinic Wrocław

  • ul. Krucza 2A

   53-406 Wrocław

  Parking