bariatria Gdańsk

Zjawisko otyłości i otyłości olbrzymiej jest problemem globalnym dotykającym aktualnie około 500 milionów osób na świecie. Według Światowej Organizacji Zdrowia, do 2030 roku możemy mieć do czynienia z nadwagą i otyłością u nawet 60% całej populacji światowej.

Biorąc pod uwagę, jak ogromne obciążenia dla całego organizmu stanowią nadmierne kilogramy, zbędna tkanka tłuszczowa i związane z tym choroby towarzyszące, otyłość jest chorobą, której leczenie należy podjąć możliwie jak najszybciej i najskuteczniej. W pewnych sytuacjach standardowe diety, zdrowe odżywianie i regularna aktywność fizyczna mogą jednak nie wystarczyć. Pacjenci korzystają w takich sytuacjach z pomocy bariatrii, czyli chirurgicznego leczenia otyłości. Na czym to polega?

Chcesz dowiedzieć się więcej o chirurgicznym leczeniu otyłości w Kielcach?
Skontaktuj się z nami, a my wyjaśnimy Twoje wątpliwości
ZADZWOŃ DO NAS

Bariatria w Kielcach

Podstawowym założeniem chirurgicznego leczenia otyłości jest stworzenie warunków bezpiecznego zrzucania nadmiernych kilogramów i tkanki tłuszczowej dla pacjentów, u których wskaźnik BMI przekroczył już poziom 40, a więc tzw. otyłości olbrzymiej. U osób takich w większości przypadków nie udaje się doprowadzić do efektywnej redukcji masy ciała przy pomocy prawidłowego odżywiania się i programów treningowych – lub efekty są bardzo krótkotrwałe.

Otyłość ogranicza ich sprawność ruchową, nakłada ogromne obciążenia dla organizmu, stawów, kręgosłupa i wszystkich narządów, przyspiesza występowanie wielu chorób (w tym cukrzycy typu 2).

Osoby z problemami z wagą mają też często zaburzone nawyki odżywiania, do stopnia, w którym zmniejszenie porcji przyjmowanych posiłków i wprowadzenie regularności w porach jedzenia jest dla nich niemożliwe. Operacje bariatryczne są w takich sytuacjach jedynym słusznym i najskuteczniejszym rozwiązaniem.

Kwalifikacja pacjentów do operacji bariatrycznych w Kielcach

Podstawowym kryterium kwalifikacji do zabiegu zmniejszenia żołądka jest BMI powyżej 40 (otyłość olbrzymia) lub powyżej 35, jeśli pacjent ma choroby współistniejące. W niektórych, indywidualnych przypadkach lekarze podejmują się leczenia także przy nieco niższym BMI (powyżej 30), ale co do zasady nadwaga musi być znacznie wyższa i niemożliwa do zwalczenia innymi, nieoperacyjnymi metodami.

Przed zabiegami bariatrycznymi zawsze przygotowywany jest program pracy z pacjentem po zakończeniu operacji. W związku ze zmniejszeniem pojemności żołądka do zaledwie 20-25% pierwotnej pojemności, konieczne będzie wdrożenie ścisłej diety wykluczającej pewne grupy pokarmów, wprowadzającej regularne i niewielkie posiłki oraz dopasowanej do faktycznego zapotrzebowania kalorycznego pacjenta.

Kluczowe jest też, aby wraz ze zrzucaniem kolejnych kilogramów pacjent podejmował wysiłki w zakresie aktywności fizycznej i wspomagał organizm w redukowaniu nadmiernej tkanki tłuszczowej. Samo zmniejszenie żołądka przynosi rewelacyjne skutki, ale na efekty w postaci utraty nawet 60 kilogramów w ciągu roku trzeba pracować znacznie bardziej intensywnie.

Chirurgiczne leczenie otyłości
Przeczytaj o wykonywanych w KCM Clinic zabiegach bariatrycznych oraz skonsultuj się z najlepszym specjalistą bariatrą.
Bariatria w KCM Clinic

Bariatria Gdańsk: Jakie operacje bariatryczne są wykonywane w ramach leczenia otyłości?

Do najpopularniejszych i najczęściej wykonywanych zabiegów w ramach chirurgicznego leczenia otyłości wykonuje się obecnie w Kielcach laparoskopowe zmniejszenie żołądkarękawową resekcję żołądka tzw. Gastric Sleeve, Gastric Bypass i mini Bypass żołądka, balony żołądkowe, oraz operacje rewizyjne, niezbędne w przypadku braku sukcesu po pierwszej operacji bariatrycznej.

Wyślij zapytanie

  Wypełniając formularz zgadzam się z Polityką prywatności oraz sposobem wykorzystania wysłanych danych.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez KCM Clinic S.A. z siedzibą w Jeleniej Górze w celu przesyłania treści marketingowych na mój adres e-mail podany powyżej w formularzu kontaktowym.

  Zarejestruj się

  Wizyty, zabiegi szpitalne

  • Pon - pt  7:30 - 19:00
  • Sobota    9:00 - 13:00

  Centrum Chirurgii Bariatrycznej

  Centrum Chirurgii Plastycznej

  Centrum Chirurgii Kręgosłupa

  Centrum Stomatologii

  • Pon - pt   8:00 - 19:00
  • Sobota     9:00 - 13:00

  Punkt poboru i testów COVID-19

  • poniedziałek 7.00 - 20.00
  • wtorek 7:00 - 20:00
  • środa 7:00 - 20:00
  • czwartek 7:00 - 20:00
  • piątek 7:00 - 20:00
  • sobota 8:00 - 14:00

  OMEGA Diagnostyka Obrazowa

  • Pon – pt  7:30 – 19:00
  • Sobota     9:00 – 13:00

  Godziny Otwarcia

  • Pon - Pt   7:30 - 21:00
  • Sobota     7:30 - 18:00

  Centrum Stomatologii KCM Jelenia Góra

  • Pon - Pt   8:00 - 20:00
  • Sobota      9:00 - 14:00

  KCM Clinic Wrocław

  • Czynne po umówieniu wizyty

  Chat KCM Clinic

  • Pon - Pt   8:00 - 19:00

  Lokalizacje

  KCM Clinic Jelenia Góra

  • ul. Bankowa 5-7 58-500 Jelenia Góra

  KCM Clinic Wrocław

  • ul. Krucza 2A 53-406 Wrocław

  Parking

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Opublikuj komentarz