bariatria Katowice

Statystycznie 6 na 10 mężczyzn i 4-5 na 10 kobiet w Polsce cierpi z powodu nadmiernej wagi, a aż 18% mężczyzn i 15,6% kobiet z powodu otyłości z BMI powyżej 30. Dane takie zostały podane przez GUS w 2014 roku z zaznaczeniem, że przy trendzie wzrostowym na chwilę obecną liczby te mogą być znacznie wyższe.

To zatrważające, biorąc pod uwagę fakt, jakie problemy zdrowotne i życiowe może powodować nadmierna waga i z jakimi utrudnieniami muszą mierzyć się na co dzień takie osoby. Otyłość to problem globalny, z którym walka podejmowana jest na wielu płaszczyznach. Bariatria, będąca metodą chirurgicznego leczenia otyłości, jest najskuteczniejszą metodą zwalczania nadmiernych kilogramów.

Chcesz dowiedzieć się więcej o chirurgicznym leczeniu otyłości w Katowicach?
Skontaktuj się z nami, a my wyjaśnimy Twoje wątpliwości
ZADZWOŃ DO NAS

Bariatria Katowice: jak specjaliści wspomagają pacjentów w redukcji wagi?

Otyłość traktowana jest medycznie jako choroba, której leczenie może opierać się zarówno na pracy z dietetykiem/specjalistą żywienia oraz aktywizacji fizycznej, jak i na operacjach zmniejszenia żołądka znacząco ograniczających ilość możliwego do przyjęcia pokarmu i tym samym wymuszająca na organizmie redukcję masy ciała.

Proces odchudzania jest w obydwu schematach taki sam, a bariatria nie występuje całkowicie odrębnie od dietetyki – pacjenci, którzy przejdą operację zmniejszenia żołądka będą musieli przestrzegać ścisłej diety aby zredukować masę ciała, zapobiec ponownemu rozrastaniu się żołądka i odżywić organizm w sposób, który dostarczy wystarczająco energii.

W Katowicach, chirurgiczne leczenie otyłości na NFZ oraz prywatnie opiera się przede wszystkim na mało inwazyjnych operacjach takich jak opaska żołądkowa i balon żołądkowy, operacjach laparoskopowych, których ryzyko powikłań jest znacznie mniejsze, niż w przypadku operacji metoda klasyczna – wymagających całkowitego otwarcia brzucha.

W każdym przypadku zabieg wiąże się z pewnym ryzykiem, które z powodu chorób współistniejących z otyłością jest zawsze podwyższone, jednak dla wielu pacjentów otyłych operacja zmniejszenia żołądka jest jedyną szansą na odzyskanie kontroli nad ilością spożywanych posiłków, własną wagą i zdrowiem.

Czas oczekiwania na operacje bariatryczne w Katowicach: NFZ, czy leczenie prywatne?

Wśród pacjentów, którzy zdecydowali o chęci podjęcia walki z otyłością poprzez skorzystanie z pomocy bariatrii, podstawowe pytanie skupia się na wyborze drogi leczenia. Kliniki prywatne, takie jak KCM, oferują dostęp do najlepszych specjalistów z całej Polski, leczenie bez kolejek oraz wsparcie na każdym etapie procesu odchudzania poprzez ciągłą współpracę z pacjentem przed i po operacji bariatrycznej.

W Katowicach i okolicach, chirurgiczne leczenie otyłości na NFZ jest znacząco utrudnione – niewielka ilość placówek oferujących tego typu zabiegi w okolicy powoduje długie kolejki zarówno do samych specjalistów bariatrii, jak i do operacji zmniejszenia żołądka. W praktyce na leczenie trzeba czekać miesiącami, a sumując czas oczekiwania do specjalisty i na zabieg – latami. Dla osób otyłych, dla których nadwaga stanowi często wysokie zagrożenie dla zdrowia i życia, szybkie podjęcie leczenia jest kluczowe.

Do chirurgicznego leczenia otyłości kwalifikowani są pacjenci, u których wyliczono BMI przekraczające 40 lub 35, jeśli z otyłością występują dodatkowo choroby trudne w leczeniu, tzw choroby współistniejące, stanowiące zagrożenie życia i dla których obniżenie wagi dałoby ogromną szansę na złagodzenie przebiegu choroby. Często są to pacjenci z zaawansowaną cukrzycą lub nadciśnieniem, u których nadmiarowe kilogramy stanowią problem dla całego organizmu i wszystkich narządów wewnętrznych.

Chirurgiczne leczenie otyłości
Przeczytaj o wykonywanych w KCM Clinic zabiegach bariatrycznych oraz skonsultuj się z najlepszym specjalistą bariatrą.
Bariatria w KCM Clinic

Czy w Katowicach można schudnąć bez bariatrii?

Chirurgiczne leczenie otyłości należy traktować jako rozwiązanie umożliwiające wielu osobom rozpoczęcie pracy nad redukcją kilogramów i dające realną szansę na utrzymanie niższej wagi po jej obniżeniu. Konieczne jest jednak zauważenie, że nawet przy wsparciu bariatrii, zachowanie ścisłej diety, aktywność fizyczna oraz bliska praca ze specjalistami żywienia będą niezbędne dla zachowania właściwej formy i zdrowia, także w kontekście utrzymania prawidłowej wagi.

Dla pacjentów, którzy planują rozpoczęcie drogi do odchudzania poprzez operacyjne leczenie otyłości w Katowicach zalecane jest skorzystanie z programów sportowych dla osób z nadwagą, organizowanych przez kluby sportowe i fitness w Katowicach. Dobrym startem są także długie, przynajmniej półgodzinne spacery w intensywnym tempie – zwiedzanie centrum Katowic, spacery po Parku Śląskim, spływy kajakowe na Przemszy, wyprawy rowerowe na zamek w Będzinie, czy wreszcie zorganizowane zajęcia zumby, pilatesu i fitnessu na świeżym powietrzu dają szansę na to, by każdy znalazł aktywność dla siebie i wspomógł organizm w aktywnym spalaniu nadmiernej tkanki tłuszczowej.

Wyślij zapytanie

  Wypełniając formularz zgadzam się z Polityką prywatności oraz sposobem wykorzystania wysłanych danych.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez KCM Clinic S.A. z siedzibą w Jeleniej Górze w celu przesyłania treści marketingowych na mój adres e-mail podany powyżej w formularzu kontaktowym.

  Zarejestruj się

  Wizyty, zabiegi szpitalne

  • Pon - pt  7:30 - 19:00
  • Sobota    9:00 - 13:00

  Centrum Chirurgii Bariatrycznej

  Centrum Chirurgii Plastycznej

  Centrum Chirurgii Kręgosłupa

  Centrum Stomatologii

  • Pon - pt   8:00 - 19:00
  • Sobota     9:00 - 13:00

  Punkt poboru i testów COVID-19

  • poniedziałek 7.00 - 20.00
  • wtorek 7:00 - 20:00
  • środa 7:00 - 20:00
  • czwartek 7:00 - 20:00
  • piątek 7:00 - 20:00
  • sobota 8:00 - 14:00

  OMEGA Diagnostyka Obrazowa

  • Pon – pt  7:30 – 19:00
  • Sobota     9:00 – 13:00

  Godziny Otwarcia

  • Pon - Pt   7:30 - 21:00
  • Sobota     7:30 - 18:00

  Centrum Stomatologii KCM Jelenia Góra

  • Pon - Pt   8:00 - 20:00
  • Sobota      9:00 - 14:00

  KCM Clinic Wrocław

  • Czynne po umówieniu wizyty

  Chat KCM Clinic

  • Pon - Pt   8:00 - 19:00

  Lokalizacje

  KCM Clinic Jelenia Góra

  • ul. Bankowa 5-7 58-500 Jelenia Góra

  KCM Clinic Wrocław

  • ul. Krucza 2A 53-406 Wrocław

  Parking

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Opublikuj komentarz