sty2022

Chirurgia OtyłościPoradnik pacjenta

Kiedy diety i ćwiczenia zawodzą, z pomocą w walce z nadmiernymi kilogramami przychodzi chirurgiczne leczenie otyłości. To skuteczny sposób na obniżenie wagi ciała oraz osiągnięcie wymarzonej sylwetki, który jednocześnie łagodzi przebieg lub powstrzymuje choroby towarzyszące otyłości, jak cukrzyca czy nadciśnienie tętnicze. W KCM Clinic oferujemy kompleksowe wsparcie i skuteczne leczenie z wykorzystaniem bypassu żołądka.

Bypass żołądkowy — skuteczne leczenie otyłości

Jedną z chirurgicznych metod leczenia otyłości jest zmniejszenie żołądka. W przypadku, gdy stosowany jest bypass żołądkowy, zabieg polega na wydzieleniu części żołądka, tzw. pouch, zdolnej pomieścić około 30 ml i połączenia jej bezpośrednio z odcinkiem jelita cienkiego. W efekcie ograniczona zostaje ilość możliwego do spożycia jednorazowo pokarmu, a sam proces trawienny jest skrócony. W przeciwieństwie do resekcji żołądka przy zakładaniu bypassu nie dochodzi do usunięcia fragmentu żołądka. Operacja przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym techniką laparoskopową, dzięki czemu jej inwazyjność oraz ryzyko komplikacji są znacznie ograniczone, szczególnie w porównaniu z tradycyjnymi metodami chirurgicznymi, a w dodatku pacjent szybko dochodzi do siebie.

W klinice KCM Clinic wykonujemy również zabieg mini bypass żołądka. To innowacyjna metoda pozwalająca na osiągnięcie zbliżonych efektów przy wykonaniu tylko jednego zespolenia wydzielonej części żołądka i jelita cienkiego.

Ile kosztuje zmniejszenie żołądka metodą bypassu żołądkowego?

Zabieg zmniejszenia żołądka to spory koszt, biorąc jednak pod uwagę wpływ otyłości na stan zdrowia chorego, zarówno fizyczny, jak i psychiczny, warto patrzeć na taki wydatek jako na inwestycję w zdrowsze i dłuższe życie bez zbędnych kilogramów i wynikających z nich chorób współistniejących. Należy mieć też świadomość czynników, które wpływają na cenę zabiegu, czyli m.in.:

  • zastosowane techniki operacyjne,
  • wykorzystanie nowoczesnego sprzętu medycznego,
  • doświadczenie zespołu przeprowadzającego zabieg,
  • renoma kliniki i chirurga bariatry,
  • zakres opieki i konsultacji gwarantowany w ramach wybranej usługi.
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami, a my odpowiemy na Twoje wszystkie pytania
Zadzwoń

Bypass żołądka w KCM Clinic

Zespół specjalistów KCM Clinic zapewnia kompleksowe chirurgiczne leczenie otyłości z zastosowaniem nowoczesnych metod medycyny bariatrycznej, które każdorazowo dobierane są pod kątem indywidualnych potrzeb, stanu zdrowia oraz oczekiwań. W ramach naszych usług pacjenci mogą liczyć również na diagnostykę przedzabiegową, wsparcie psychologa i dietetyka oraz profesjonalną opiekę pooperacyjną. Cena założenia bypassu żołądka zależna jest od rodzaju zabiegu oraz wybranego pakietu.

Bypass żołądka

  • PAKIET LUX Laparoskopowy bypass żołądka (RYGB) z kompleksową diagnostyką – 27 000 zł
  • Laparoskopowy bypass żołądka (RYGB) – 21 900 zł

Mini bypass żołądka

  • PAKIET LUX Laparoskopowy mini bypass żołądka (OAGB, MGB) z kompleksową diagnostyką – 27 000 zł
  • Laparoskopowy mini bypass żołądka (OAGB, MGB) – 21 900 zł

Opłacenie zabiegu — sposób i termin płatności

Opłacenie zabiegu bypass żołądka w KCM Clinic odbywa się w dwóch etapach: wpłaty zadatku w wysokości 20% ceny w celu rejestracji terminu oraz uregulowania pozostałej kwoty w dniu przyjęcia do kliniki. Płatności można dokonać korzystając z: karty kredytowej lub debetowej, gotówki lub systemu płatności online Espago. Dodatkowo udostępniamy również możliwość spłaty ratalnej MediRaty — jest to opcja dostępna dla pacjentów pracujących na terenie Polski.

Dlaczego do rezerwacji zabiegu niezbędne jest wpłacenie zadatku?

Podstawowym celem zadatku jest danie pacjentowi pewności, że wybrany termin zabiegu zostanie dla niego zarezerwowany. Wpłata stanowi również potwierdzenie dla kliniki, że pacjent jest zdecydowany na podjęcie leczenia zgodnie z warunkami zawartymi w rezerwacji.

Czy cena powinna wpływać na wybór metody leczenia?

Nowoczesna medycyna bariatryczna oferuje wiele metod walki z otyłością, w tym różnorodne zabiegi takie jak rękawowa resekcja żołądka, balon żołądkowy, czy właśnie bypass żołądka. Dobór optymalnego sposobu leczenia ma istotny wpływ na jego powodzenie i zmniejszenie ryzyka komplikacji, dlatego decydując się na poddanie operacji, rodzaju zabiegu ani miejsca jej przeprowadzenia nie powinno się podejmować tylko i wyłącznie na podstawie ceny.

W KCM Clinic do każdego przypadku podchodzimy indywidualnie, a decyzja o dopuszczeniu do operacji podejmowana jest po odbyciu konsultacji pacjenta z lekarzem chirurgiem wraz z dobraniem optymalnych technik operacyjnych. W czasie spotkania ze specjalistą jest też możliwość omówienia efektów konkretnego zabiegu i zapoznania się z zaleceniami dotyczącymi przygotowań oraz postępowania w czasie rekonwalescencji.