lut2023

Chirurgia PlastycznaPoradnik pacjenta

Na czym polega zabieg „mummy makeover”?

Wiele kobiet boryka się z głębokimi zmianami w swoim ciele po ciąży, a czasami dieta i ćwiczenia fizyczne nie wystarczają, aby odzyskać pożądany kształt ciała. Obszary ciała, które są zazwyczaj najbardziej dotknięte to brzuch, z pojawieniem się rozstępów i utratą napięcia mięśniowego; piersi, które mogą stracić objętość, wydają się mniej jędrne lub zwiotczałe; oraz inne obszary ciała, w których nagromadziły się złogi tłuszczu.

Nazwa „Mummy Makeover” odnosi się do serii zabiegów chirurgicznych, które mogą pomóc kobietom, które przeszły przez jedną lub więcej ciąż, osiągnąć figurę podobną do tej, którą miały przed urodzeniem dziecka.

Mummy makeovers może pomóc przeciwdziałać tym niechcianym zmianom poprzez połączenie najbardziej odpowiednich procedur, aby pomóc kobietom poczuć się lepiej o sobie, poprawić ich samopoczucie i samoocenę.

W zależności od tego, co pacjenci chcą osiągnąć, istnieją różne procedury kosmetyczne, które można wykonać. W tym artykule mamy zamiar dać ci przegląd tego, jak działa mummy makeover, dla kogo jest, jak wygląda odzyskiwanie i jak możesz przygotować się do tych zabiegów.

The Mommy Makeover treatment will allow you to have a beautiful body even after pregnancy.

Co obejmuje zabieg?

Metamorfoza mamy obejmuje dwie lub więcej procedur chirurgicznych, które zazwyczaj dotyczą piersi i obszaru brzucha. Chociaż może być możliwe, aby poddać się tym procedurom symultanicznie, ogólnie zaleca się wykonanie ich jeden po drugim. Omówisz ze swoim chirurgiem, jaki jest najlepszy sposób postępowania w Twoim przypadku. Oto zestawienie procedur kosmetycznych, które mogą być zawarte w mummy makeover.

 

Powiększanie piersi

Implanty piersi mogą pomóc Ci uzyskać bardziej zdefiniowany kształt i lepszy kontur. Po ciąży lub karmieniu piersią, piersi mogą stracić objętość lub wyglądać nieco inaczej od siebie. Implanty piersi występują w różnych kształtach i rozmiarach; najbardziej odpowiednie wybierzesz wraz z chirurgiem. Operacja wszczepienia implantów piersi, znana również jako operacja „boob job”, polega na wszczepieniu jednego implantu do każdej piersi i jest przeprowadzana w znieczuleniu ogólnym. Implanty piersi mogą być wypełnione silikonem lub roztworem soli fizjologicznej.

 

Zmniejszenie piersi

Jeśli zamiast tego chciałabyś zmniejszyć rozmiar swoich piersi, dobrym rozwiązaniem dla Ciebie może być redukcja piersi (mammaplastyka redukcyjna). Zabieg ten polega na usunięciu tłuszczu, skóry i tkanki gruczołowej z piersi w celu uzyskania lepszego, bardziej proporcjonalnego wyglądu. Duże piersi mogą powodować dyskomfort fizyczny ze względu na swoją wagę i wiele kobiet decyduje się na ten rodzaj operacji, aby złagodzić ból. Zmniejszenie piersi podczas Mummy Makeover pomaga matkom przywrócić wygląd sprzed ciąży i może być połączone z zabiegiem podniesienia piersi.

 

Podniesienie piersi

Ciąża i karmienie piersią mogą spowodować, że Twoje piersi zwiotczeją, stracą elastyczność, a brodawki będą skierowane w dół. Dzieje się tak zazwyczaj dlatego, że skóra rozciąga się, gdy piersi stają się pełniejsze i cięższe. Podniesienie piersi, znane również jako mastopeksja, jest zabiegiem chirurgicznym, który może podnieść i zmienić kształt Twoich piersi. Zabieg obejmuje przycięcie nadmiaru skóry i zmianę położenia piersi zgodnie z życzeniem. Podniesienie piersi przeprowadzane jest w znieczuleniu ogólnym i może być połączone z pomniejszeniem piersi.

 

Tummy tuck

A tummy tuck, lub abdominoplastyka, jest zabiegiem chirurgicznym, który obejmuje usunięcie nadmiaru skóry i tłuszczu z obszaru brzucha. Istnieją różne rodzaje procedur tummy tuck, w zależności od ilości tłuszczu i skóry, które muszą być usunięte. Będziesz dyskutować z chirurgiem, jakie procedury najlepiej pasuje w twoim przypadku.

 

Liposukcja

Liposukcja polega na usunięciu złogów tłuszczu z określonych obszarów ciała, takich jak brzuch, biodra, uda, ramiona, szyja czy pośladki. Liposukcja może również liczyć te obszary i jest wykonywana przy użyciu techniki ssania.

Czy jesteś kandydatką do przeprowadzenia zabiegu Mummy Makeover?

Zabieg Mummy Makeover jest zazwyczaj zalecany kobietom, które urodziły dziecko co najmniej sześć miesięcy przed zabiegiem. Pacjentki powinny być również bliskie swojej idealnej wagi, czyli nie więcej niż 4 do 9 kg (lub 10-20 funtów) w stosunku do wagi, którą chcą osiągnąć.

Ponadto, idealne kandydatki do mummy makeover powinny być w dobrym stanie zdrowia ogólnie, i nie mają żadnych podstawowych warunków, które mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia podczas lub po zabiegu. Mummy Makeover, więcej, jest zalecane tylko dla osób niepalących. Dym tytoniowy spowalnia gojenie się ran i może powodować poważne komplikacje w trakcie i po zabiegu.

Każdy pacjent jest oceniany indywidualnie, więc jeśli nie jesteś pewna, czy się kwalifikujesz, skontaktuj się z nami w każdej chwili – chętnie Ci pomożemy!

Jak przygotować się do operacji?

Twoje wytyczne przed operacją Mummy Makeover różnią się w zależności od procedur, którym się poddajesz. Przekażemy Ci indywidualne wskazówki i wytyczne, których należy przestrzegać, gdy już będziesz gotowa do odwiedzenia nas w KCM Clinic. Ogólnie rzecz biorąc, możemy poprosić o wykonanie oceny medycznej, aby ocenić swój obecny ogólny stan zdrowia, a także zapytamy, czy bierzesz jakieś leki regulalrly. Być może trzeba będzie przestać je brać lub dostosować na kilka tygodni przed zabiegiem. Aspiryna, leki przeciwzapalne i suplementy ziołowe powinny być również unikane przed operacją, ponieważ mogą one zwiększyć krwawienie.

Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu?

Czas powrotu do zdrowia po zabiegu Mummy Makeover zależy od rodzaju przeprowadzonej operacji. Nie ma ogólnego harmonogramu rekonwalescencji po zabiegu Mummy Makeover, ponieważ zależy on od rodzaju operacji i liczby zabiegów, którym zostałaś poddana.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli miałaś operację piersi, otrzymasz określony biustonosz do noszenia przez pierwsze cztery tygodnie. Ponadto powinnaś odczekać co najmniej miesiąc, zanim zaczniesz chodzić na siłownię lub wykonywać jakiekolwiek intensywne ćwiczenia. Każde ciało wraca do zdrowia w swoim własnym tempie, więc upewnij się, że poświęcisz czas na prawidłowe leczenie i uzyskasz potrzebne wsparcie po powrocie do domu po operacji.