mar2023

Chirurgia PlastycznaPoradnik pacjenta

Dr n. med. Aleksandra Łuniewska odpowiada na najczęściej zadawane pytania dotyczące Mummy Makeover – terminu obejmującego serię zabiegów kosmetycznych stworzonych w celu rozwiązania wspólnych problemów kobiet, które przeszły jedną lub więcej ciąż lub karmiły piersią.

Skontaktuj się z nami w każdej chwili, jeśli chciałabyś dowiedzieć się więcej o Mummy Makeover lub chcesz zaplanować swoją wizytę w KCM Clinic.

Dr Łuniewska jest jednym z najbardziej doświadczonych chirurgów plastycznych KCM Clinic. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej, odbyła staże w prestiżowych europejskich klinikach, zdobywając doświadczenie u światowych autorytetów w dziedzinie chirurgii plastycznej.

Dr Łuniewska, dziękuję za poświęcony czas. Przede wszystkim, dlaczego warto poddać się zabiegowi Mummy Makeover?

„Zmiany w ciele kobiety po ciąży mogą być daleko posunięte. Dlatego wiele kobiet decyduje się na chirurgię kosmetyczną, aby poprawić negatywne zmiany fizyczne, które następują po ciąży i karmieniu piersią. Widzieliśmy wiele kobiet, które poddały się różnym zabiegom i zyskały pewność siebie. Nazwa „Mummy Makeover” to nazwa ogólna; istnieją różne procedury, które można wykonać i w dużej mierze zależą one od życzeń i potrzeb pacjentki.”

What are the procedures included in a mummy makeover?

„Doradzamy pacjentom, w czym mogą pomóc zabiegi konturowania ciała. Zazwyczaj kobiety proszą nas o zmianę kształtu lub redefinicję konturów piersi, brzucha lub bioder.

Pacjentki mogą zdecydować się na powiększenie piersi za pomocą implantów, by nadać im nowy kształt, lub na zmniejszenie ich rozmiaru. Karmienie piersią może spowodować, że piersi stracą objętość, zwiotczeją lub będą wyglądać gorzej. Jeśli pacjentki chcą wszczepić implanty piersi, możemy doradzić im różne rozmiary i kształty, które mogą poprawić ich wygląd. W przypadku redukcji piersi celem jest usunięcie tłuszczu, skóry i tkanki gruczołowej. Pomoże to osiągnąć ulepszony, bardziej proporcjonalny wygląd.

Innym popularnym zabiegiem na piersiach podczas zabiegu Mummy Makeover jest operacja podniesienia piersi, która może być połączona z ich zmniejszeniem. Pacjentki zazwyczaj chcą poprawić wygląd swoich piersi po karmieniu piersią, ponieważ mogą one zwiotczeć lub stracić elastyczność. Dzięki tej procedurze możemy przyciąć nadmiar skóry i zmienić położenie piersi zgodnie z życzeniem.

Innymi zabiegami związanymi z Mummy Makeover są: plastyka brzucha i liposukcja, które mogą poprawić wygląd połowy ciała pacjenta poprzez usunięcie tłuszczu lub zwiotczałej skóry.

To tylko przegląd procedur, którym pacjenci mogą się poddać w ramach Mummy Makeover. Zawsze słuchamy potrzeb naszych pacjentów, aby odpowiednio zaplanować procedury.”

Kto jest odpowiednim kandydatem do procedury Mummy Makeover?

„Aby ocenić, czy pacjent jest odpowiednim kandydatem, musimy dokładnie przeanalizować jego dokumentację medyczną. Pacjenci powinni oczekiwać, że zadamy kilka pytań na temat ich ogólnego stanu zdrowia, gdy się z nami skontaktują. Z reguły Mummy Makeover jest zalecana kobietom, które urodziły co najmniej sześć miesięcy przed operacją i które są bliskie swojej idealnej wagi. Oznacza to przedział od 4 do 9 kg w granicach ich idealnej wagi. Ogólnie rzecz biorąc, kobiety chcące poddać się procedurze Mummy Makeover powinny nie mieć żadnych schorzeń, które mogłyby stanowić zagrożenie dla zdrowia w trakcie lub po zabiegu i powinny być niepalące. Dym tytoniowy ma negatywny wpływ na gojenie się ran i może utrudniać rekonwalescencję lub operację. Dlatego zawsze prosimy pacjentów o rzucenie palenia co najmniej 4 tygodnie przed zabiegiem. Może to być również świetna okazja do rzucenia palenia raz na zawsze!”.

Jakie wskazówki ma Pani dla kobiet, które chciałyby poddać się zabiegowi Mummy Makeover?

„Poddanie się zabiegowi może budzić wiele pytań i rozumiemy to. Przede wszystkim najważniejszą rzeczą jest skonsultowanie się z lekarzem i omówienie tego, co chciałoby się osiągnąć. Mummy Makeover nie ma jednego uniwersalnego modus operandi, i tak naprawdę sprowadza się do indywidualnych potrzeb pacjenta. Naszym zadaniem jest doradzić Ci najlepszy sposób postępowania, oraz wskazać jaka procedura naszym zdaniem będzie najlepsza w Twoim przypadku.”

Jak przygotować się do zabiegu Mummy Makeover?

„Wytyczne i zalecenia przedoperacyjne zależą w dużej mierze od tego, jakim zabiegom poddawany jest pacjent. Zawsze doradzamy naszym pacjentom, aby dokładnie przestrzegali naszych wskazówek i wytycznych, aby zapewnić udaną operację i powrót do zdrowia. Zazwyczaj sprawdzamy dokumentację medyczną pacjenta i prosimy go o dostosowanie lub zaprzestanie przyjmowania niektórych leków, które przyjmuje regularnie, takich jak aspiryna, leki przeciwzapalne lub suplementy ziołowe.”

Jak wygląda życie po zabiegu Mummy Makeover?

„Ponownie, będzie to zależało od wykonywanych procedur. Łączenie dwóch ich typów w tym samym czasie, najprawdopodobniej będzie wymagać dłuższego dochodzenia do siebie. Ponadto każdy organizm reaguje inaczej i każdy pacjent goi się w swoim własnym tempie. Poinformujemy każdego pacjenta o tym, jakie wytyczne pooperacyjne powinni przestrzegać i będziemy w kontakcie po opuszczeniu KCM Clinic, aby śledzić ich powrót do zdrowia.”

Jakie są zagrożenia związane z zabiegiem Mummy Makeover?

„Mummy Makeover obejmuje serię procedur chirurgicznych, więc pacjenci powinni być świadomi, że istnieje ryzyko i powikłania – tak jak każda inna operacja. Mogą zdarzayć się krwawienia, zakażenia lub krwiaki; jeśli pacjentka miała operację piersi, może również mieć utratę wrażliwości sutków, niezdolność do karmienia piersią, pęknięcie implantów, skurcz kapsularny, blizny, martwicę tłuszczu, asymetrię lub uporczywy ból. Zawsze zalecamy naszym pacjentom ścisłe przestrzeganie wszystkich wytycznych przed i pooperacyjnych, aby zapewnić udany powrót do zdrowia.

Oczywiście ryzyko to można zminimalizować, konsultując się wyłącznie z doświadczonymi i profesjonalnymi chirurgami plastycznymi, którzy mają na swoim koncie udane zabiegi i zadowolonych pacjentów.”

Jeśli chciałbyś uzyskać więcej informacji na temat zabiegu Mummy Makeover lub chciałbyś porozmawiać z jednym z naszych koordynatorów, wypełnij ten formularz, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to będzie możliwe.