maj2023

Chirurgia OtyłościPoradnik pacjenta

Jako szpital wielospecjalistyczny, w KCM Clinic oferujemy szeroki zakres operacji, w tym zaawansowaną chirurgię małoinwazyjną w zakresie otyłości i chirurgii metabolicznej, estetyczną chirurgię plastyczną, ortopedię i chirurgię kręgosłupa. Jeśli chodzi o operacje odchudzające, pomogliśmy setkom pacjentów odzyskać kontrolę nad ich zdrowiem.

Chociaż pomysł podróży za granicę w celu wykonania zabiegu może być zniechęcający, chcielibyśmy przedstawić kilka powodów, dla których pacjenci wybrali KCM Clinic w Jeleniej Górze, aby przeprowadzić operację odchudzającą.

Aby przekonać się o tym z pierwszej ręki, sprawdź, co nasi pacjenci mówią o swoich doświadczeniach z nami w naszych historiach pacjentów!

Zalety zabiegu odchudzającego w KCM Clinic

Doświadczeni specjaliści i kompleksowa opieka

W KCM Clinic znajdziesz zespół doświadczonych lekarzy, chirurgów, pielęgniarek i specjalistów bariatrii, którzy głęboko dbają o Twoje zdrowie i samopoczucie. Nasze bogate doświadczenie zapewnia najwyższą jakość leczenia w dziedzinie bariatrii przy zachowaniu najwyższego poziomu opieki nad pacjentem. Dbamy o to, aby znaleźć sposób na poprawę Twojego samopoczucia i jesteśmy z Tobą podczas Twojej podróży związanej z utratą wagi – nawet gdy wrócisz do domu.

Bariatria obejmuje różne dziedziny medycyny, dlatego stosujemy podejście multidyscyplinarne: w naszym Centrum Leczenia Otyłości znajduje się Poradnia Bariatryczna i Metaboliczna, Poradnia Dietetyki i Żywienia, Poradnia Psychologii Klinicznej, Poradnia Diabetologiczna, Poradnia Kardiologiczna oraz Poradnia Fizjoterapii.

Dzięki naszemu doświadczeniu i nowoczesnemu wyposażeniu możemy zaoferować najnowocześniejsze procedury w dziedzinie bariatrii, w tym endoskopową gastroplastykę rękawową (ESG), wykonywaną przez Dr Artura Raitera

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat Chirurgów Bariatrycznych
Sprawdź naszych specjalistów
Chirurdzy Bariatrii

Brak listy oczekujących na zabieg odchudzający

Wiemy, że pacjenci zagraniczni znajdują się na listach oczekujących na zabieg bariatryczny przez miesiące, jeśli nie lata, w swoim kraju. Ale rozumiemy również, że dla niektórych pacjentów nie jest to opcja. KCM Clinic daje Ci możliwość wyboru preferowanego przez Ciebie terminu zabiegu. Kiedy po raz pierwszy skontaktujesz się z nami na konsultację, nasi koordynatorzy ds. pacjentów przekażą Ci wszystkie niezbędne informacje na temat zabiegu i dołożą wszelkich starań, aby dostosować się do Twojej prośby dotyczącej terminu, w którym chciałbyś nas odwiedzić. Skontaktuj się z nami w każdej chwili!

Dogodne ceny pakietowe na wszystkie zabiegi odchudzające

Pacjenci, którzy wyjeżdżają za granicę na zabieg, mogą to zrobić ze względu na koszty. Nie jest tajemnicą, że zabiegi i procedury mają niższe koszty w Polsce w porównaniu z Wielką Brytanią, USA czy Australią. Powód jest prosty: koszty życia i pracy są niższe, więc jesteśmy w stanie zaoferować konkurencyjne ceny wszystkich naszych zabiegów przy zachowaniu najwyższego poziomu opieki medycznej.

Specjalnie dla pacjentów podróżujących z zagranicy, nasze ceny pakietów obejmują nie tylko leczenie, ale także odbiór z lotniska lub dworca kolejowego oraz pobyt w szpitalu lub hotelu, jeśli jest to konieczne.

Badania kontrolne i opieka po powrocie do domu

Zabiegi odchudzające wiążą się z dużą ilością opieki po zabiegu i kontynuacji po jego wykonaniu. Jak przypominamy wszystkim naszym pacjentom, procedura bariatryczna powinna być traktowana jako pomoc w podróży, którą już zobowiązałeś się rozpocząć.

Jednocześnie chcemy być przy Tobie nawet po powrocie do domu. Będziemy śledzić Twoje postępy i zdrowie przez kilka lat po wypisie, ponieważ zależy nam na Twoim powrocie do zdrowia i dobrym samopoczuciu! Nasza grupa na Facebooku Weight Loss Surgery Poland jest również po to, abyś mógł otrzymać wsparcie od innych pacjentów i podzielić się swoją historią lub radą. Jest to bardzo pomocne i wnikliwe dla naszych pacjentów, więc zostaniesz zaproszony do przyłączenia się!

Jakie zabiegi odchudzające oferuje KCM Clinic?

W KCM Clinic znajdziesz całą gamę operacji odchudzających. Jeśli miałeś już zabieg odchudzający, możesz potrzebować rewizji lub konwersji (np. opaski żołądkowej na rękaw żołądkowy lub bypass), w czym również możemy Ci pomóc. Poniżej przedstawimy Państwu przegląd zabiegów odchudzających, które wykonują nasi specjaliści z Centrum Leczenia Otyłości w KCM Clinic.

Sleeve gastrectomy (zmniejszenie żołądka)
Rękaw żołądkowy to skuteczna procedura bariatryczna, która polega na zmniejszeniu rozmiaru żołądka, aby pomóc Ci szybciej poczuć się pełnym. Usuwane jest około 75-80% żołądka, a zabieg jest nieodwracalny. Zmienia się tylko rozmiar żołądka, a nie jego funkcje. Operacja rękawów żołądkowych jest często najbardziej zalecaną operacją ze względu na niski odsetek powikłań i wysoką skuteczność (pacjenci tracą 30-40% masy ciała w ciągu 1 lub 2 lat po operacji).

Bypass żołądkowy
Bypass żołądkowy, znany również jako Roux-en-Y gastric bypass, jest operacją odchudzającą, która zmienia żołądek, aby pomóc Ci spożywać mniej jedzenia. Zabieg polega na podzieleniu żołądka na mały worek i zmianie ułożenia jelita cienkiego. Worek ten jest połączony bezpośrednio z jelitem cienkim, co przyspiesza wchłanianie i trawienie.

Mini gastric bypass
Mini gastric bypass to operacja, która łączy elementy Roux-en-Y gastric bypass i rękaw żołądkowy. Podczas operacji górna część żołądka zostaje uformowana w rurkę w kształcie rękawa (gastric sleeve), która następnie zostaje połączona z pętlą jelita cienkiego. Celem zabiegu jest zmniejszenie wchłaniania kalorii.

Endoskopowe zmniejszenie żołądka
Jedna z najbardziej innowacyjnych procedur bariatrycznych, endoskopowe zmniejszenie żołądka (ESG) jest niechirurgiczną procedurą, która sprawia, że żołądek staje się mniejszy bez żadnych nacięć. Lekarz wykonuje zabieg za pomocą endoskopu i urządzenia do szycia, zszywając części ścian żołądka od wewnątrz. W ten sposób żołądek zostanie zmniejszony do jednej trzeciej swojej pierwotnej wielkości. KCM Clinic szczyci się tym, że jako jeden z nielicznych ośrodków w Europie oferuje ten zabieg dzięki Dr Arturowi Raiterowi, specjaliście z zakresu chirurgii ogólnej i gastroenterologii.

Balon żołądkowy
Balon żołądkowy to urządzenie medyczne, które wprowadza się do żołądka przez usta. Procedura jest więc bez nacięć i niechirurgiczna. Opróżniony balonik jest umieszczany w żołądku, który następnie jest wypełniany roztworem soli fizjologicznej. Zajmując dużą część żołądka, balon żołądkowy pomoże Ci szybciej poczuć się pełnym i zjeść mniej jedzenia. Balon musi być usunięty po 6 lub 12 miesiącach i jest zwykle zalecany pacjentom, którzy muszą stracić trochę wagi przed bardziej inwazyjną procedurą bariatryczną.

Operacja odchudzania w KCM Clinic

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zabiegów, naszej kliniki lub chciałbyś odbyć konsultację z naszymi koordynatorami ds. pacjentów, skontaktuj się z nami w każdej chwili – jesteśmy tu, aby pomóc!

Skontaktuj się z naszym Koordynatorem
Jesteśmy dla ciebie dostępni
Zadzwoń

Wyślij zapytanie

  Wypełniając formularz zgadzam się z Polityką prywatności oraz sposobem wykorzystania wysłanych danych.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez KCM Clinic S.A. z siedzibą w Jeleniej Górze w celu przesyłania treści marketingowych na mój adres e-mail podany powyżej w formularzu kontaktowym.

  Zarejestruj się

  Wizyty, zabiegi szpitalne

  • Pon - pt  7:30 - 19:00
  • Sobota    9:00 - 13:00

  Centrum Chirurgii Bariatrycznej

  Centrum Chirurgii Plastycznej

  Centrum Chirurgii Kręgosłupa

  Centrum Stomatologii

  • Pon - pt   8:00 - 19:00
  • Sobota     9:00 - 13:00

  Punkt poboru i testów COVID-19

  • poniedziałek 7.00 - 20.00
  • wtorek 7:00 - 20:00
  • środa 7:00 - 20:00
  • czwartek 7:00 - 20:00
  • piątek 7:00 - 20:00
  • sobota 8:00 - 14:00

  OMEGA Diagnostyka Obrazowa

  • Pon – pt  7:00 – 21:00
  • Sobota     7:00 – 21:00

  Godziny Otwarcia

  • Pon - Pt   7:30 - 21:00
  • Sobota     7:30 - 18:00

  Centrum Stomatologii KCM Jelenia Góra

  • Pon - Pt   8:00 - 20:00
  • Sobota      9:00 - 14:00

  KCM Clinic Wrocław

  • Czynne po umówieniu wizyty

  Chat KCM Clinic

  • Pon - Pt   8:00 - 19:00

  Lokalizacje

  KCM Clinic Jelenia Góra

  • ul. Bankowa 5-7

   58-500 Jelenia Góra

  KCM Clinic Wrocław

  • ul. Krucza 2A

   53-406 Wrocław

  Parking