maj2023

Chirurgia PlastycznaPoradnik pacjenta

Korekcja nosa, powszechnie znana jako plastyka nosa, to zabieg chirurgiczny mający na celu zmianę kształtu nosa.

Wiele osób decyduje się na operację nosa ze względów estetycznych, ale zabieg ten może być również wykonywany w celach medycznych.

Chociaż ważne jest, aby pamiętać, że nie ma czegoś takiego jak idealny nos, operacja może poprawić rysy twarzy i podkreślić naturalne piękno. Nasi chirurdzy plastyczni ocenią strukturę nosa i rysy twarzy, aby opisać, w jaki sposób zmiany mogłyby poprawić wygląd.

W tym artykule przedstawimy ogólny zarys tego, jak działa operacja nosa, jakie są różne dostępne procedury, czego można się spodziewać po operacji i dla kogo jest ona przeznaczona.

Czy chcesz dowiedzieć się więcej na temat Chirurgi Plastycznej
Sprawdź naszą stronę
Chirurgia Plastyczna

Dla kogo przeznaczona jest plastyka nosa?

Jeśli rozważasz operację nosa, pierwszą rzeczą, którą musisz zrozumieć, jest to, czy kwalifikujesz się do zabiegu. Ogólnie rzecz biorąc, pacjenci kwalifikujący się do plastyki nosa

 • Muszą mieć ukończone 18 lat. Jest to konieczne, ponieważ nos musi osiągnąć swój dorosły rozmiar, aby operacja zakończyła się powodzeniem.
 • Chcą zmienić wygląd swojego nosa i mają realistyczne oczekiwania. Będziesz mógł omówić swoje pożądane wyniki z chirurgiem, który doradzi Ci najlepszy sposób postępowania.
 • Konieczność korekty nosa po wypadku lub urazie.
 • Konieczność skorygowania zaburzeń oddychania spowodowanych wadami strukturalnymi nosa.

Jak przebiega plastyka nosa krok po kroku?

Pierwszym etapem zabiegu plastyki nosa jest konsultacja z chirurgiem lub lekarzem. Następnie należy umówić się na zabieg w naszej placówce. Plastyka nosa jest zwykle wykonywana jako zabieg ambulatoryjny, więc nie będziesz musiał zostawać na noc. Plastyka nosa może trwać do 2 godzin.

 1 Znieczulenie: W zależności od rodzaju zabiegu pacjent otrzyma znieczulenie ogólne lub miejscowe.
 2 Nacięcia: Chirurg wykona niewielkie nacięcia wewnątrz nozdrzy lub u nasady nosa. Zależy to od wybranej procedury.
 3 Restrukturyzacja i zmiana kształtu: Chirurg zmieni kształt wewnętrznej kości i chrząstki, aby osiągnąć pożądany kształt i rezultat. Nacięcia są zamykane.

Jaki jest czas rekonwalescencji po plastyce nosa?

Może być konieczne noszenie szyny nosowej przez pierwszy tydzień po operacji. Pierwszego dnia po zabiegu plastyki nosa należy trzymać głowę uniesioną i stosować zimne okłady w celu zmniejszenia krwiaków i obrzęków. Aby ułatwić gojenie, należy również unikać alkoholu i palenia tytoniu przez co najmniej kilka tygodni po operacji. Jest to bardzo ważne dla prawidłowego gojenia się ran i uniknięcia powstawania blizn.

Może wystąpić obrzęk i zasinienie wokół oczu, ale poprawi się to kilka dni po operacji.

Przez pierwsze kilka tygodni po operacji należy unikać wizyt w saunie, kąpieli i opalania, a także wysiłku fizycznego i podnoszenia ciężkich przedmiotów.

Rodzaje plastyki nosa: Jakie są różne procedury plastyki nosa?

W zależności od oczekiwanych rezultatów lub struktury nosa, istnieją różne rodzaje plastyki nosa do wyboru. Oto przegląd najpopularniejszych metod.

Plastyka nosa otwarta i zamknięta
Wszystkie rodzaje operacji nosa rozpoczynają się jako rhinoplastyka zamknięta lub rhinoplastyka otwarta. Obie techniki oferują dostęp do nosa na różne sposoby, a rodzaj wybranej operacji będzie w dużej mierze zależał od rodzaju zmian, jakie należy wprowadzić.

Podczas rhinoplastyki otwartej, zwanej również rhinoplastyką zewnętrzną, chirurg wykonuje pojedyncze nacięcie pod nosem od spodu między nozdrzami. Takie podejście może pozostawić praktycznie niezauważalną bliznę.

Podczas rhinoplastyki zamkniętej lub endonasalnej chirurg wykonuje nacięcia tylko wewnątrz nozdrzy. Takie podejście nie pozostawia widocznych blizn.

Plastyka nosa z powiększeniem
Plastyka nosa ma na celu dostosowanie kształtu nosa. Zazwyczaj odbywa się to za pomocą przeszczepu kości lub tkanki w celu wzmocnienia czubka nosa lub mostka. Chirurg wykona przeszczep przy użyciu chrząstki z uszu lub innych części nosa. W niektórych przypadkach, gdy nie ma wystarczającej ilości naturalnej tkanki, chirurg może użyć implantów, znanych również jako alloplasty. Następnie skóra sama dostosuje się do nowego rozmiaru.

Plastyka nosa redukcyjna
Korekta rozmiaru nosa jest jedną z najczęściej zgłaszanych przez chirurgów plastycznych dolegliwości. Jeśli jesteś niezadowolony z rozmiaru swojego nosa i chcesz go zmniejszyć, rhinoplastyka redukcyjna może być dla Ciebie dobrym rozwiązaniem. Ten rodzaj plastyki nosa może zmniejszyć ogólny rozmiar nosa lub skupić się na określonych cechach, w tym zwężeniu szerokości nozdrzy lub zmniejszeniu rozmiaru guzków na grzbiecie nosa.

Plastyka redukcyjna nosa polega na usunięciu niewielkich ilości chrząstki lub kości. Pozwoli to chirurgowi dostosować proporcje nosa i poprawić harmonię z resztą rysów twarzy.

Plastyka nosa rekonstrukcyjna
Rynoplastyka rekonstrukcyjna ma na celu odbudowę nosa. Podczas gdy większość zabiegów plastyki nosa jest wykonywana w celach estetycznych, rhinoplastyka rekonstrukcyjna pomaga pacjentom, którzy potrzebują rekonstrukcji nosa z różnych powodów, w tym: zmian w wyniku raka skóry, odchylonej przegrody, wad wrodzonych, rozszczepów, niedrożności nosa, nieprawidłowej masy nosa. Od prostego przeszczepu skóry do złożonej rekonstrukcji, ten rodzaj operacji nosa obejmuje różne procedury, w zależności od indywidualnego przypadku.

Korekta plastyki nosa
Jak sama nazwa wskazuje, rhinoplastyka rewizyjna ma na celu poprawienie wcześniej wykonanej operacji nosa. Pacjenci, którzy szukają korekty nosa, są zwykle niezadowoleni z wyglądu, funkcjonalności (lub obu) uzyskanych podczas pierwszej operacji.

Plastyka nosa w KCM

Zastanawiasz się nad operacją nosa, ale nie wiesz od czego zacząć? Jesteśmy tutaj, aby pomóc! Skontaktuj się z nami, a jeden z naszych koordynatorów ds. pacjentów skontaktuje się z Tobą.

Aby uzyskać informacje na temat cen, zapraszamy do zapoznania się z naszym cennikiem.

Skontaktuj się z naszym Koordynatorem
Jesteśmy dla ciebie dostępni
Zadzwoń

Wyślij zapytanie

  Wypełniając formularz zgadzam się z Polityką prywatności oraz sposobem wykorzystania wysłanych danych.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez KCM Clinic S.A. z siedzibą w Jeleniej Górze w celu przesyłania treści marketingowych na mój adres e-mail podany powyżej w formularzu kontaktowym.

  Zarejestruj się

  Wizyty, zabiegi szpitalne

  • Pon - pt  7:30 - 19:00
  • Sobota    9:00 - 13:00

  Centrum Chirurgii Bariatrycznej

  Centrum Chirurgii Plastycznej

  Centrum Chirurgii Kręgosłupa

  Centrum Stomatologii

  • Pon - pt   8:00 - 19:00
  • Sobota     9:00 - 13:00

  Punkt poboru i testów COVID-19

  • poniedziałek 7.00 - 20.00
  • wtorek 7:00 - 20:00
  • środa 7:00 - 20:00
  • czwartek 7:00 - 20:00
  • piątek 7:00 - 20:00
  • sobota 8:00 - 14:00

  OMEGA Diagnostyka Obrazowa

  • Pon – pt  7:00 – 21:00
  • Sobota     7:00 – 21:00

  Godziny Otwarcia

  • Pon - Pt   7:30 - 21:00
  • Sobota     7:30 - 18:00

  Centrum Stomatologii KCM Jelenia Góra

  • Pon - Pt   8:00 - 20:00
  • Sobota      9:00 - 14:00

  KCM Clinic Wrocław

  • Czynne po umówieniu wizyty

  Chat KCM Clinic

  • Pon - Pt   8:00 - 19:00

  Lokalizacje

  KCM Clinic Jelenia Góra

  • ul. Bankowa 5-7

   58-500 Jelenia Góra

  KCM Clinic Wrocław

  • ul. Krucza 2A

   53-406 Wrocław

  Parking