maj2023

Poradnik pacjentaChirurgia Otyłości

Bypass żołądkowy

W przeciwieństwie do rękawowej operacji żołądka, która działa na apetyt, bypass żołądkowy jest przede wszystkim malabsorbcyjną operacją bariatryczną, co oznacza, że działa na liczbę składników odżywczych, które organizm może rozłożyć i zamienić w energię.

Operacja Bypassa żołądka polega na wyskalowaniu małego woreczka z żołądka i bezpośrednim połączeniu go z jelitem cienkim „omijając” resztę żołądka. Twój żołądek będzie miał trudniejszy czas na rozkładanie tłuszczu i cukru, co oznacza, że będziesz wchłaniać mniej kalorii z jedzenia, które spożywasz. Bypass żołądkowy ma również rolę restrykcyjną i sprawi, że będziesz pełniejszy szybciej, ale ten efekt jest drugorzędny.

Bypass żołądkowy ma kilka zalet: sprawia, że schudniesz bardziej niż operacja czysto restrykcyjna, taka jak rękaw żołądkowy. Chociaż szanse na utratę wagi są takie same jak w przypadku minipassu żołądkowego lub rękawa żołądkowego, niektóre badania pokazują, że jest on nieco bardziej skuteczny w zmniejszaniu cukrzycy typu 2.

Niestety, te zalety idą w parze z ogromnymi minusami. Ta operacja jest najbardziej skomplikowana na naszej liście i najbardziej ryzykowna. Nie wspominając o tym, że ze względu na niższe spożycie składników odżywczych, będziesz uzależniony od multiwitamin i tabletek mineralnych przez całe życie, ponieważ o wiele trudniej jest uzyskać zalecane dzienne spożycie z samej żywności.

Czy chcesz dowiedzieć się na temat Bypassu żołądka ?
Sprawdź więcej
Bypass żołądka

Rękawowa resekcja żołądka

Rękawowa resekcja żołądka, jest inwazyjnym zabiegiem chirurgicznym polegającym na usunięciu części żołądka w celu zmniejszenia jego całkowitej wielkości. To, jak duża część żołądka jest usuwana, zależy od każdego pacjenta, ale do 70%-80% może zostać usunięte.

Nowy żołądek pacjenta będzie znacznie mniejszy, a zatem będzie w stanie pomieścić znacznie mniej jedzenia. Oznacza to, że pacjent będzie miał zmniejszony apetyt i szybko poczuje się pełny. Jest to skuteczna procedura, która wykazała, że wywołuje znaczną utratę wagi zarówno w krótkim, jak i długim okresie.

Większość pacjentów widzi widoczne rezultaty już po miesiącu, a utrata wagi trwa przez 12 miesięcy, a czasem dłużej. Chociaż, pacjent musi dokonać pewnych długoterminowych zmian w diecie, aby zobaczyć najlepsze wyniki.

Ta procedura chirurgiczna jest przeznaczona dla chorobliwie otyłych dorosłych pacjentów, których życie i zdrowie zostały znacząco dotknięte przez ich wagę. Wymagania dotyczące zabiegu obejmują wskaźnik masy ciała (BMI) wynoszący około 30 i więcej, zestaw badań oraz kwalifikację przez chirurga.

Rękaw żołądkowy jest jedną z najbezpieczniejszych i najbardziej niezawodnych operacji odchudzających, przy czym u większości pacjentów nie występują żadne powikłania w trakcie lub po zabiegu.

Czy chcesz dowiedzieć się na temat rękawowej resekcji żołądka ?
Sprawdź więcej
Rękawowa resekcja żołądka

Endoskopowe zmniejszenie żołądka

Najmniej inwazyjnym zabiegiem odchudzającym na naszej liście i najnowszą techniką wśród zabiegów odchudzających jest endoskopowe zmniejszenie żołądka

Ten niechirurgiczny zabieg jest najszybszym i najbezpieczniejszym dostępnym dla otyłych pacjentów. Dodatkowo operacja jest w pełni odwracalna.

Operacja wykonywana jest za pomocą endoskopu – specjalnego urządzenia w kształcie rurki, które dostaje się do żołądka przez przełyk. Kiedy endoskop znajduje się w żołądku, chirurg zszywa ściany tego narządu, powodując jego zmniejszenie.

Dzięki temu szybciej czujesz się syty i jesz mniej, co powoduje deficyt kalorii. Aby zdobyć energię potrzebną do przeżycia, Twój organizm zacznie zużywać tkankę tłuszczową, co sprawia, że z czasem stopniowo tracisz na wadze.

Operacja wykonywana jest w pełnym znieczuleniu, nie powoduje bólu, nie pozostawia blizn i pozwala opuścić szpital już po jednym dniu hospitalizacji. Jest to obecnie najbardziej minimalnie inwazyjny zabieg odchudzający na świecie.

Czy chcesz dowiedzieć się na temat Endoskopowej operacji żołądka ?
Sprawdź więcej
Endoskopowa operacja żołądka

Wyślij zapytanie

  Wypełniając formularz zgadzam się z Polityką prywatności oraz sposobem wykorzystania wysłanych danych.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez KCM Clinic S.A. z siedzibą w Jeleniej Górze w celu przesyłania treści marketingowych na mój adres e-mail podany powyżej w formularzu kontaktowym.

  Zarejestruj się

  Wizyty, zabiegi szpitalne

  • Pon - pt  7:30 - 19:00
  • Sobota    9:00 - 13:00

  Centrum Chirurgii Bariatrycznej

  Centrum Chirurgii Plastycznej

  Centrum Chirurgii Kręgosłupa

  Centrum Stomatologii

  • Pon - pt   8:00 - 19:00
  • Sobota     9:00 - 13:00

  Punkt poboru i testów COVID-19

  • poniedziałek 7.00 - 20.00
  • wtorek 7:00 - 20:00
  • środa 7:00 - 20:00
  • czwartek 7:00 - 20:00
  • piątek 7:00 - 20:00
  • sobota 8:00 - 14:00

  OMEGA Diagnostyka Obrazowa

  • Pon – pt  7:00 – 21:00
  • Sobota     7:00 – 21:00

  Godziny Otwarcia

  • Pon - Pt   7:30 - 21:00
  • Sobota     7:30 - 18:00

  Centrum Stomatologii KCM Jelenia Góra

  • Pon - Pt   8:00 - 20:00
  • Sobota      9:00 - 14:00

  KCM Clinic Wrocław

  • Czynne po umówieniu wizyty

  Chat KCM Clinic

  • Pon - Pt   8:00 - 19:00

  Lokalizacje

  KCM Clinic Jelenia Góra

  • ul. Bankowa 5-7

   58-500 Jelenia Góra

  KCM Clinic Wrocław

  • ul. Krucza 2A

   53-406 Wrocław

  Parking