maj2023

Poradnik pacjentaChirurgia Plastycznamummy makeover kcm jelenia góra

Podczas gdy w Europie stają się one coraz bardziej popularne, w Ameryce zabiegi mummy makeover są wykonywane od lat. Mummy makeover to połączenie zabiegu chirurgicznego i zabiegów upiększających, które mają na celu poprawę wyglądu kobiecego ciała po porodzie i karmieniu piersią.

Nie da się zaprzeczyć: ciąża to bardzo intensywny okres w życiu kobiety. Oprócz wszystkiego, co dzieje się na poziomie emocjonalnym, ciało przechodzi również ogromne zmiany, przygotowując się do narodzin nowego życia. Zmiany te często pozostają widoczne na ciele kobiety, niezależnie od wysiłków podejmowanych w celu powrotu do wyglądu sprzed ciąży. Cellulit, rozstępy, nadmiar skóry, opadające piersi: czasami sama dobra dieta i ćwiczenia nie wystarczą. Zabiegi kosmetyczne mogą pomóc kobietom uzyskać stonowane, estetyczne ciało – dokładnie tak, jak tego pragną.

W tym artykule podpowiadamy kobietom, które rozważają mummy makeover oraz jak przygotować się do zabiegu. Należy wziąć pod uwagę różne aspekty. Poniżej przedstawimy podsumowanie.

Czym jest zabieg mummy makeover?

Zabieg mummy makeover obejmuje dwa lub więcej zabiegów chirurgicznych, które zazwyczaj obejmują piersi i okolice brzucha. Chociaż często możliwe jest połączenie wszystkich zabiegów podczas jednej sesji, omówisz z lekarzem, jaki jest najlepszy sposób postępowania w twoim przypadku. Zostanie to ustalone indywidualnie przez naszych specjalistów.

Jak sama nazwa wskazuje, procedura pierwotnie powstała jako sposób na odmłodzenie przez kobiety obszarów ciała, które były najbardziej dotknięte macierzyństwem. Jednak z biegiem czasu zabieg mummy makeover ewoluował i może obejmować dowolną kombinację zabiegów chirurgicznych, które mają na celu przywrócenie stonowanego, młodzieńczego wyglądu.

Podczas zabiegu mummy makeover można połączyć kilka zabiegów chirurgicznych, dlatego musi być ona dostosowana do indywidualnych potrzeb, stylu życia i anatomii.

Oto zestawienie zabiegów kosmetycznych, które można włączyć do mummy makeover.

Plastyka brzucha

Podczas plastyki brzucha lub plastyki brzucha chirurg usuwa nadmiar skóry i tłuszczu z brzucha. Abdominoplastyka obejmuje różne rodzaje zabiegów. Chirurg zaleci najodpowiedniejszy zabieg w zależności od ilości tłuszczu i skóry do usunięcia oraz indywidualnych potrzeb.

Liposukcja

Uporczywe kieszenie tłuszczu można usunąć podczas liposukcji. Obszary, które można poddać liposukcji to brzuch, brzuch, biodra, uda, ramiona, szyja lub pośladki.

Operacja plastyczna biustu

Ciąża i karmienie piersią mogą mieć duży wpływ na wygląd piersi. Z tego powodu wiele kobiet decyduje się na operację piersi, aby poradzić sobie z obwisłymi piersiami i uzyskać bardziej określony kształt i lepszy kontur.
Dzięki implantom piersi możesz nadać piersiom większą objętość i proporcje. Implanty umieszcza się w każdej piersi i wypełnia silikonem lub roztworem soli fizjologicznej. Mogą trwać kilka lat. Do wyboru są różne kształty i rozmiary; Twój chirurg pomoże ci określić, która opcja jest dla ciebie najlepsza.

Jeśli zamiast tego chcesz zmniejszyć rozmiar swoich piersi, możesz zdecydować się na zmniejszenie piersi (mammoplastyka redukcyjna). Podczas tej procedury chirurg usuwa tłuszcz, skórę i tkankę gruczołową z piersi.

Innym bardzo popularnym zabiegiem w ramach mummy makeover jest podniesienie piersi, czyli mastopeksja. Podczas karmienia piersią skóra rozciąga się, aby podtrzymywać pełniejsze i cięższe piersi, które z kolei tracą elastyczność i obwisają. Usuwając nadmiar skóry i zmieniając położenie piersi zgodnie z potrzebami, podniesienie piersi może naprawdę zmienić kształt piersi i unieść je. Wiele kobiet decyduje się na połączenie tego zabiegu ze zmniejszeniem piersi.

Chcesz wiedzieć więcej o procedurze mummy makeover?
Odwiedź naszą stonę
Mummy makeover

Czy jesteś dobrym kandydatem do procedury mummy makeover?

Indywidualnie ocenimy, czy kwalifikujesz się do mummy makeover? Z reguły idealnymi kandydatkami są kobiety, które urodziły co najmniej sześć miesięcy przed operacją i które są bliskie swojej idealnej wagi. Oznacza to nie więcej niż 4 do 9 kg (lub 10-20 funtów) w ramach wagi, którą chcą osiągnąć.

Jakie są wytyczne przed operacją przed zabiegiem mummy makeover?

Twoje wytyczne przed operacją dotyczące mummy makeover będą się różnić w zależności od tego, jakie procedury będziesz przechodzić. Po potwierdzeniu operacji otrzymasz spersonalizowany plan leczenia i wskazówki przedoperacyjne. Ogólnie rzecz biorąc, istnieje kilka wskazówek, które mają zastosowanie do wszystkich przypadków. Możesz je znaleźć poniżej.

Skonsultuj się ze specjalistą

Zawsze rozmawiaj z certyfikowanym i doświadczonym chirurgiem plastycznym w sprawie wszelkich zabiegów kosmetycznych, którym chcesz się poddać. Skontaktuj się z nami w KCM Clinic, aby uzyskać wyjątkową opiekę medyczną i pacjenta! Wypełnij ten formularz, a jeden z naszych koordynatorów pacjentów skontaktuje się z Tobą.

Uzyskaj testy laboratoryjne i ocenę medyczną

Pamiętaj, aby poinformować naszych koordynatorów ds. pacjentów o wszelkich schorzeniach, na które możesz cierpieć. Ma to fundamentalne znaczenie dla oceny, czy kwalifikujesz się do procedury mummy makeover. Możemy również poprosić Cię o wykonanie kilku testów laboratoryjnych, aby ocenić, czy możesz poddać się procedurze.

Dostosuj swoje leki

Podczas naszej konsultacji nasi koordynatorzy ds. pacjentów zapytają Cię, czy regularnie przyjmujesz jakieś leki. Prosimy o poinformowanie ich o tym, ponieważ możemy poprosić o przerwanie ich przyjmowania lub dostosowanie ich przed operacją (zwykle kilka tygodni wcześniej). Zazwyczaj pacjenci powinni zaprzestać przyjmowania aspiryny, leków przeciwzapalnych i suplementów ziołowych.

Zadbaj o swoje zdrowie

Twój lekarz zaleci rzucenie palenia przed operacją – tak jak w przypadku każdego innego zabiegu chirurgicznego. Należy również unikać palenia przez kilka tygodni po operacji, ponieważ palenie może utrudniać gojenie się ran. To może być świetna okazja, aby całkowicie rzucić palenie!

Chcesz uzyskać więcej informacji na temat mummy makeover? Skontaktuj się z nami w każdej chwili!

Skontaktuj się z naszym Koordynatorem
Jesteśmy do Państwa dyspozycji
Zadzwoń

Wyślij zapytanie

  Wypełniając formularz zgadzam się z Polityką prywatności oraz sposobem wykorzystania wysłanych danych.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez KCM Clinic S.A. z siedzibą w Jeleniej Górze w celu przesyłania treści marketingowych na mój adres e-mail podany powyżej w formularzu kontaktowym.

  Zarejestruj się

  Wizyty, zabiegi szpitalne

  • Pon - pt  7:30 - 19:00
  • Sobota    9:00 - 13:00

  Centrum Chirurgii Bariatrycznej

  Centrum Chirurgii Plastycznej

  Centrum Chirurgii Kręgosłupa

  Centrum Stomatologii

  • Pon - pt   8:00 - 19:00
  • Sobota     9:00 - 13:00

  Punkt poboru i testów COVID-19

  • poniedziałek 7.00 - 20.00
  • wtorek 7:00 - 20:00
  • środa 7:00 - 20:00
  • czwartek 7:00 - 20:00
  • piątek 7:00 - 20:00
  • sobota 8:00 - 14:00

  OMEGA Diagnostyka Obrazowa

  • Pon – pt  7:00 – 21:00
  • Sobota     7:00 – 21:00

  Godziny Otwarcia

  • Pon - Pt   7:30 - 21:00
  • Sobota     7:30 - 18:00

  Centrum Stomatologii KCM Jelenia Góra

  • Pon - Pt   8:00 - 20:00
  • Sobota      9:00 - 14:00

  KCM Clinic Wrocław

  • Czynne po umówieniu wizyty

  Chat KCM Clinic

  • Pon - Pt   8:00 - 19:00

  Lokalizacje

  KCM Clinic Jelenia Góra

  • ul. Bankowa 5-7

   58-500 Jelenia Góra

  KCM Clinic Wrocław

  • ul. Krucza 2A

   53-406 Wrocław

  Parking