maj2023

Chirurgia OtyłościPoradnik pacjenta

W ciągu ostatnich kilku lat wielu pacjentów zdecydowało się na operację odchudzającą za granicą. Istnieje ku temu kilka różnych powodów: głównym czynnikiem wpływającym na wzrost popularności operacji odchudzających za granicą są koszty.

Podróżowanie w celu wykonania zabiegu za granicą może być bardzo wygodne w porównaniu z USA lub Wielką Brytanią. Większość naszych pacjentów woli odwiedzić nas, aby obniżyć koszty, ale także uniknąć list oczekujących w swoim kraju. W KCM Clinic możemy powitać Cię również w krótkim czasie. Co więcej, nasze oferty pakietowe są specjalnie dostosowane do pacjentów zagranicznych i obejmują nie tylko leczenie, ale także pobyt w szpitalu i transfery naziemne. Skontaktuj się z nami w każdej chwili, aby dowiedzieć się więcej!

Czym jest operacja odchudzająca?

Chirurgia odchudzająca, często określana jako chirurgia bariatryczna, obejmuje szereg zabiegów chirurgicznych i niechirurgicznych wspomagających odchudzanie i leczenie otyłości. Procedury te często zmieniają życie i pomogły wielu pacjentom odzyskać kontrolę nad swoim ciałem i zdrowiem

Procedury bariatryczne obejmują: laparoskopową rękawową resekcję żołądka, endoskopową rękawową gastroplastykę, balon żołądkowy i bypass żołądka.

Jeśli planujesz poddać się jednemu z tych zabiegów, możesz zastanawiać się, z czym wiąże się podróż za granicę. Rozumiemy, że perspektywa operacji za granicą może być zniechęcająca, ale zapewniamy, że zespół doświadczonych specjalistów zajmie się Tobą od początku do końca.

Chirurgia odchudzająca za granicą krok po kroku

Poniżej przedstawiamy, jak wyglądałaby Twoja podróż odchudzająca za granicę.

Krok 1. Konsultacja z koordynatorami KCM
Pierwszym krokiem jest konsultacja telefoniczna z naszymi koordynatorami. Pomoże nam to zrozumieć, czego szukasz i dokonać pierwszej oceny, czy operacja odchudzania jest dla Ciebie odpowiednia. Nasi koordynatorzy zadadzą kilka pytań na temat aktualnego stanu zdrowia, przedstawią ogólny zarys procedur oraz poinformują, czego możesz się spodziewać, jeśli zdecydujesz się na podróż do Polski w celu poddania się zabiegowi.

Krok 2. Zrozumienie, czy kwalifikujesz się do operacji odchudzającej
Ogólnie rzecz biorąc, operacja odchudzania jest zalecana pacjentom, których wskaźnik masy ciała (BMI) wynosi 40 (lub więcej) lub 35 z chorobami współistniejącymi związanymi z otyłością, takimi jak cukrzyca typu 2, bezdech senny lub nadciśnienie. Istnieją zabiegi bariatryczne, które są odpowiednie dla pacjentów z niższym BMI, np. endoskopowa gastroplastyka rękawowa. Aby dowiedzieć się, czy kwalifikujesz się do operacji odchudzającej i jakie leczenie najlepiej odpowiada Twoim potrzebom, nasi koordynatorzy prześlą Ci ten formularz bariatryczny do wypełnienia. W ten sposób uzyskamy pełniejszy przegląd aktualnego stanu zdrowia i dokumentacji medycznej.

Krok 3. Potwierdzenie
Po uzyskaniu wszystkich potrzebnych informacji możemy skontaktować się z Tobą w celu omówienia różnych scenariuszy. Nasi specjaliści doradzą, która procedura bariatryczna będzie najlepsza w danym przypadku i przedstawią ogólny zarys jej działania. Gdy procedura zostanie potwierdzona, zaplanujemy dzień operacji i prześlemy listę zaleceń przedoperacyjnych, których należy przestrzegać. Pacjentom zwykle zaleca się unikanie pokarmów stałych przez kilka dni przed zabiegiem w celu przygotowania żołądka.

Krok 4. Podróż do kliniki
Powitamy Cię w Polsce i klinice KCM na dzień przed zabiegiem. Jeden z naszych kierowców odbierze Cię z lotniska lub dworca kolejowego we Wrocławiu i zawiezie do kliniki. W zależności od zabiegu, któremu się poddasz, spędzisz z nami kilka dni, zanim odstawimy Cię z powrotem na lotnisko. Zadbamy o to, aby Twój pobyt przebiegł bez zakłóceń.

Krok 5. Procedura odchudzania
Nadszedł dzień zabiegu! Zabiegi są zwykle przeprowadzane rano, a Ty spędzisz w naszej klinice od 1 do 3 dni, w zależności od tego, jaki zabieg odchudzania przeszedłeś.

Krok 6. Pobyt po operacji w KCM
Obudzisz się wkrótce po zakończeniu zabiegu, a my będziemy uważnie monitorować Twój powrót do zdrowia. Typowe skutki uboczne na tym etapie obejmują dyskomfort w żołądku i nudności. Nie ma się czym martwić, jest to całkowicie normalne i te skutki uboczne powinny ustąpić w ciągu najbliższych kilku dni.

Krok 7. Grupa wsparcia KCM
Rozmowa z kimś, kto przechodzi przez tę samą podróż, co Ty, i uzyskanie profesjonalnego wsparcia może być bardzo pomocne. Dlatego zachęcamy wszystkich naszych pacjentów do spotkań z naszą grupą wsparcia psychologicznego i dietetycznego podczas pobytu w naszej klinice. Są one dostępne co tydzień w języku angielskim, niemieckim i polskim. Przed wypisaniem pacjenta ze szpitala przekażemy mu listę zaleceń pooperacyjnych, w tym plan diety, rutynowe ćwiczenia oraz zalecenia dotyczące zdrowego i zrównoważonego stylu życia. Zdecydowanie zalecamy ich dokładne przestrzeganie, ponieważ stanowią one fundamentalną część powrotu do zdrowia i skutecznego leczenia.

Krok 8. Podróż powrotna do domu
Przed wypisaniem z kliniki KCM Clinic przeprowadzona zostanie końcowa kontrola pooperacyjna. Kierowca zabierze Cię z powrotem na lotnisko lub dworzec kolejowy i będziesz mógł wrócić do domu.

Krok 9. Kontynuacja rekonwalescencji
Chcemy mieć pewność, że wszystko przebiega sprawnie. Dlatego będziemy śledzić Twoje postępy przez kolejne trzy lata. Nasza grupa Weight Loss Surgery Poland na Facebooku okazała się niezwykle pomocna dla wszystkich naszych pacjentów i zapraszamy również Ciebie! Możesz podzielić się swoją historią, postępami w odchudzaniu i usłyszeć od innych pacjentów, jak przebiega ich podróż.

Skontaktuj się z naszym Koordynatorem
Jesteśmy dla ciebie dostępni
Zadzwoń

Chirurgia odchudzająca w KCM Clinic
Operacja odchudzania poprawiła życie wielu pacjentów. Naszą największą nagrodą jest obserwowanie, jak te zabiegi zmieniają życie.